Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Punto 2 '03 1.2 centralny zamek

d_a_r_i_o 30 Lis 2011 20:26 1982 6
  • #1 30 Lis 2011 20:26
    d_a_r_i_o
    Poziom 14  

Kupiłem do punciaka sterownik z pilotem gdyz fabrycznie tylko zamek centralny z kluczyka. Sterownik Zamster Plus, na schemacie podłączenia występują 2 przewody które trzeba ze sobą połączyć i doprowadzić do wyłączników krańcowych drzwi. Pytanie moje czy muszę podłączyć do każdej krańcówki? Pewnie jest to potrzebne do fukcji sterownika która umożliwia zamknięcie pojazdu jeśli zostanie otwarty i nikt do niego nie wsiada.

0 6
  • #2 30 Lis 2011 22:11
    15darekvw
    Poziom 27  

Pytanie moje czy muszę podłączyć do każdej krańcówki? Pewnie jest to potrzebne do fukcji sterownika która umożliwia zamknięcie pojazdu jeśli zostanie otwarty i nikt do niego nie wsiada.

Możesz podłączyć do krańcówki drzwi kierowcy jeśli chcesz żeby sam ci się sterownik uzbrajał jak nie otworzysz drzwi lub zamiast krańcówki możesz ten przewód podłączyć pod przewód który steruje c.zamkiem czyli ''otwórz'' -12V ,po impulsie otwórz sterownik się będzie zachowywał jakbyś otworzył drzwi,zależy co sobie wybierzesz są dwie możliwosci. ;-) Sterowanie c.zamka masz oczywiscie masa w tym aucie ;-)

0
  • #3 01 Gru 2011 20:05
    d_a_r_i_o
    Poziom 14  

nie chce tej funkcji używać bo to jest troche takie podkładanie sobie świni, często zostawiam samochód otwarty i z kluczykami więc, żebym czasem się nie ździwił ;) jak pominę to połączenie to sterowanie będzie działać?

0
  • Pomocny post
    #5 01 Gru 2011 21:37
    15darekvw
    Poziom 27  

Nie bardzo już wiem oco ci chodzi oto ze nie chce ci się podłączyć przewodu do krancówki ?przecież masz schemat,a sprawa jest prosta albo podłącz przewód ze sterownika pod krancówke drzwi,lub lampkę oświetlenia wewnętrznego(oczywiście masa) ewentualnie jak będziesz chciał sobie robotę skrócić i nie zależy ci na funkcji uzbrajania podłącz go pod impuls sterowania c.zamka -12V z chwila otwarcia auta na przewód krancówki zostanie podany impuls masy na 1sek.a sterownik zachowa się tak jak byś otworzył drzwi auta i nie uzbroi się (czyli nie zamknie się)myślę ze łapiesz już oco chodzi bo łatwiej nie da się wytłumaczyć i opisać.;-)

0
  • #6 02 Gru 2011 19:52
    d_a_r_i_o
    Poziom 14  

no teraz rozumiem :) podziękował

jeszcze pytanko, czy zeby aktywowac funkcję domykania szyb potrzeby będzie jakiś dodatkowy moduł?

0
  • #7 28 Mar 2012 21:05
    johny ii
    Poziom 1  

Witam :)
    Mam pytanie czy można i czy są problemy jak można zamontować uniwersalny centralny zamek w puncie 2.?

0