Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

42LG3000 - Brak obrazu, fonia jest ...

30 Lis 2011 20:43 3636 5
  • Poziom 2  
    Witam. Mam problem z LCD - 42LG3000. Z dnia na dzień zniknął obraz, fonia pozostała. Przeglądając forum, napotkałem kilka podobnych tematów, lecz w większości przypadków telewizor zapalał się na sekundę po czym gasł, u mnie nie trybi wogóle. Serwisant którego wezwałem, stwierdził tylko, że napięcia z zasilacza wychodzą prawidłowe a usterki nie potrafi ustalić i zalecił naprawę w autoryzowanym serwisie. Tak też zrobiłem i diagnoza brzmiała tak - uszkodzona matryca, zbyt wysokie koszty naprawy. Tylko dalej mi coś nie pasuje. Czy przy uszkodzonej matrycy powinny mimo wszystko zapalić się świetlówki ? Bo te nie reagują w ogóle. Czy może w tym przypadku wina może jednak leżeć np. w inwerterach ? Chyba że się mylę, i kiedy matryca pada to świetlówki nie startują ? Jest jeszcze jedna rzecz, po włączeniu telewizora dioda standby świeci znacznie słabiej niż przed usterką. Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie ???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    warsztat3 napisał:
    Może ktoś miał podobny przypadek i coś podpowie ???

To może jednak poszukaj normalnego serwisanta? Bo jakiegoś pecha masz.
    Jakie podpowiedzi i po co? Przecież nie masz pojęcia o TV, a o LCD wcale. I chcesz naprawiać? No bez przesady!

Dla serwisu autoryzowanego uszkodzone świetlówki = uszkodzona matryca. A czy faktycznie uszkodzone? Pewno co innego przy nich.
    Ano poczytaj sobie kolego jak zbudowana jest ta matryca, co tam w niej takiego ciekawego. Może coś zrozumiesz.
    A czy faktycznie uszkodzona?

Jasnowidzów tu nie ma.

Masz jakąś regułkę pod ręką , wskazującą, że niektóre znaki za wyrazami mają być poprzedzone spacją, a niektóre nie? Chętnie poczytam.
  • Poziom 2  
    Zwyczajnie chciałem się dowiedzieć, czy jedno wyklucza drugie i tyle. Nie mam zamiaru samemu naprawiać telewizora o czym świadczą zapewne moje wizyty w serwisie. Zwyczajnie nie ufam naszym serwisantom i tyle. Myślę, że zwyczajnie mnie spławili, bo naprawa była zbyt czasochłonna. Ale widzę, że kolega urodził się z kondensatorem w dłoni i elektrolit w żyłach płynie! A do tego prof. Miodek chrzestnym został, co widać zresztą po zdaniu ..."Pewno co innego przy nich" Skoro w serwisie nie chcą mi więcej powiedzieć, próbuję tutaj i tyle! Nie doczytałem w regulaminie nic na temat nieskazitelnej pisowni, więc jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.
  • Poziom 33  
    warsztat3 napisał:
    Tylko dalej mi coś nie pasuje. Czy przy uszkodzonej matrycy powinny mimo wszystko zapalić się świetlówki ?

To zależy jak się na to patrzy, inwertery, logika, świetlówki, należą w skład matrycy.
    Dla autoryzowanego serwisu, uszkodzenie inwertera czy logiki, to uszkodzenie matrycy.
    Więc radzę poszukać serwisu, który potrafi wymienić to co jest uszkodzone, zamiast wymieniać całą matrycę.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję koledze za podpowiedz. Postaram się poszukać kolejnego serwisanta, który może coś stwierdzi konkretniej. Póki co, dzięki.
  • Poziom 43  
    warsztat3 napisał:
    Zwyczajnie chciałem się dowiedzieć, czy jedno wyklucza drugie i tyle. Nie mam zamiaru samemu naprawiać telewizora o czym świadczą zapewne moje wizyty w serwisie.

To po co w ogóle zakładaszsz temat w dziale serwisowym?
    Poczytaj teraz, skoro nie dopełniłeś obowiązków po rejestracji lub przed założeniem tematu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html
    warsztat3 napisał:
    Zwyczajnie nie ufam naszym serwisantom i tyle.

A tutaj fachowych porad o naprawach TV udzielają piekarze i tynkarze.
    warsztat3 napisał:
    Skoro w serwisie nie chcą mi więcej powiedzieć, próbuję tutaj i tyle!

W serwisie powiedzieli - uszkodzona matryca!
    warsztat3 napisał:
    Nie doczytałem w regulaminie nic na temat nieskazitelnej pisowni, więc jeśli kogoś uraziłem to przepraszam.

To przeczytaj jeszcze raz:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1796351.html pkt 10
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php pkt 3.1.13.

lamer. napisał:
    Więc radzę poszukać serwisu, który potrafi wymienić to co jest uszkodzone, zamiast wymieniać całą matrycę.

Też radziłem.
    Tyle tylko, że w przypadku tej matrycy może okazać się to niemożliwe.
    A za darmo nikt matrycy nie rozbierze chyba, aby ją zdiagnozować.