Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kodak EasyShare M340 obiektyw sie wysuwa i zaraz chowa

30 Nov 2011 21:52 4422 10
  • Level 11  
    Witam
    szukałem informacji na elektrodzie ale nie znalazłem odpowiedzi. Mam problem z Kodak EasyShare M340 otóż gdy go włączam wysuwa się obiektyw mrugnie wyświetlacz i zaraz się chowa. Czy to jest wina baterii czy jakiś poważniejszy problem bateria jest nietypowa a dodam ze normalnie ja ląduje. Z góry dziekuje za pomoc
  • Level 31  
    Zablokowany układ AF.
  • Level 11  
    aha a droga będzie wymiana/naprawa bo nie wiem czy opłaca się to i czy ciężko jest wymienic
  • Level 31  
    Na pewno wiąże się to z demontażem aparatu i samego obiektywu, ponadto nie wiadomo do końca co jest przyczyną bezpośrednią zablokowania AF. Może tylko wystarczy czyszczenie i konserwacja elementów. A może wymiana jakiegoś elementu. Ale pewnie z racji obecnej wartości tego aparatu, jeśli nie mamy opcji naprawy samodzielnej lub u jakiegoś znajomego, to koszt w serwisie relatywnie może wyjść wysoki. Ale sama opłacalność to już sprawa właściciela. Jednemu się opłaca a drugiemu nie.
  • Level 11  
    studiuje elektronikę wiec rozkręcenie i czyszczenie to nie jest problem jedynie ciężko było mi zdiagnozować przyczynę. Dzięki za informacje w wolnej chwili się za to wezmę. Jeżeli możesz jeszcze podać jakieś przydatne informacje to będę wdzięczny
  • Level 31  
    Ewentualnie przy rozbieraniu można zerknąć na tylną cześć obiektywu. Będzie tam na obrzeżu niewielki otwór z małą wystającą jakby śrubką - to ośka silniczka krokowego AF. Można spróbować delikatnie nią pokręcić, niekiedy to pomaga, jeśli przyczyną jest jakieś niewielkie "zapieczenie" wodzika na tej ośce.
  • Level 10  
    Może to być problem z modułem zasilania wewnątrz aparatu.
    Zdaje się ,że w którymś modelu kodaka występował dość często.
    Zresztą mój zapadł na podobną dolegliwość.
    Jutro mam zamiar oddać go do serwisu i zobaczymy.

pozdrawiam
  • Level 31  
    ponury zniwiarz wrote:
    Może to być problem z modułem zasilania wewnątrz aparatu.

Dość śmiała diagnoza - gdyby problemem miał być układ zasilania to nie było by szans na ponowne schowanie się obiektywu.
  • Level 11  
    No ja w week mam zamiar się za to zabrać bo wracam akurat do domu to gdybyś mógł to byłbym wdzięczny za informacje co powiedzieli Ci w serwisie
  • User removed account  
  • Level 11  
    wymieniłem kilka akumulatorków i wyczyściłem styki i w końcu pomogło