Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung i8910 Omnia HD-nie włącza się tylko wibruje.

30 Lis 2011 23:37 2825 6
  • Poziom 20  
    Witam.
    Jak włączam telefon to tylko chwilę wibruje i nic więcej się nie dzieje. Ekran czarny brak dźwięków. Nie pomaga też podłączenie pod ładowarkę i kabel usb.
    Czy ktoś może mi poradzić co się stało? Jakie są szanse na naprawę?
    Telefon otrzymałem już w takim stanie więc nie wiem co mogło być przyczyną tych problemów.
    Pozdrawiam.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Na początek wgranie boota, poźniej soft.Jeżeli nie ruszy to pewnie uszkodzenie na płycie głównej.
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 20  
    Czy mógłbyś kolego rozwinąć tą odpowiedź? Nie jestem serwisantem ale wyszukałem na internecie, że chodzi Ci o wgranie bootloadera. Czy mógłbyś opisać jak to wykonać lub wskazać gdzie jest to pisane, ale chodzi mi o naprawdę pewny opis.
    Czy można te czynności wykonać na zwykłym komputerze czy są do tego potrzebne specjalne urządzenia serwisowe?
  • Poziom 11  
    Jeżeli chcesz sam wgrać soft na samym początku powinieneś sprawdzić czy telefon wejdzie w tryb download (Vol UP + Hold Key + Pwr On przy wyłączonym telefonie) Jeżeli komputer wykryje telefon w tym trybie możesz próbować z downloaderem jeżeli nie pozostaje tylko JTAG (do tego wymagany jest sprzęt serwisowy)
  • Poziom 20  
    Pisząc downloader masz na myśli np: Symbian ROM Flashing Tool v1.50?
    Czy ten program działa na Viscie?
    Ciężko mi określić kiedy telefon jest wyłączony bo ekran nic nie pokazuje, ale jak wyjmę baterię i włożę to domyślam się że wtedy jest wyłączony.
  • Poziom 11  
    Downloader właściwy, na viscie powinien działać bez problemu
  • Poziom 20  
    Witam.
    Według serwisu telefon całkowicie uszkodzony, nieopłacalna naprawa, prawdopodobnie zalany.