Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino w wersji 1.0 już dostępny do pobrania

lukasker 01 Gru 2011 07:57 2674 5
  • Arduino w wersji 1.0 już dostępny do pobraniaPlatforma Arduino doczekała się stabilnej wersji 1.0 . Najnowszą wersję, zarazem pierwszą oficjalną, można pobrać tutaj. Według bloga Arduino, w nowej wersji dodano nowy format plików, ikony i schematy kolorów. Wprowadzono zmiany w klasie Serial, dodano obsługę DHCP i DNS w bibliotece sieciowej. dodano nową bibliotekę SoftwareSerial, zmodyfikowano biblioteki Wire i UDP itd. Dokładna lista zmian w źródle.
    Więcej w źródle.

Źródło

• #2 01 Gru 2011 12:38
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 01 Gru 2011 13:30
    mirekk36
    Poziom 42  

mietek300 napisał:
    Co to za platforma?
    Dla kogo jest przeznaczona?
    Jakie są jej wymagania sprzętowe?
    Brakuje w artykule podstawowych informacji.

Aż wstyd się przyznawać, że się chociaż ze słyszenia nie wiesz co to za platforma (o ile w ogóle interesujesz się mikroklockami), dla kogo jest przeznaczona, wymagania sprzętowe itd....

Poza tym wystarczy jedno magiczne słowo w googla wpisać i już masz mnóstwo informacji.

• #4 01 Gru 2011 17:09
    kreo
    Poziom 11  

Kolego mirekk36 nie uważasz że Twoja odpowiedź nie ma nic wspolnego z tematem ?, chcesz wygłaszać swoje mądrości i za to nabijać sobie punkty to może załóż temat zatytułowany "Hurra wiem to z Google" a ja Ci później uświadomię że Google wie to od ... właśnie od kogo !?, wie to od ludzi którzy się swoja wiedzą dzielą a nie udają że wiedza żeby zabłysnąć na elektrodzie !. Chcesz coś wnieść pozytywnego dla innych to się tym podziel, w innym przypadku zmień może zainteresowania bo myślę że te obecne mijają się z celem. Takie wypowiedzi powinny być punktowane ujemnie !. I może doczekam dnia aż ktoś zrobi porządek na elektrodzie. Autora tematu przepraszam za swoje wygłoszenie ale ponosi mnie gdy czytam takich cwaniaków. Kolego mietek300 moja wiedza o tym systemie jest również mierna ale temat mnie zainteresował więc pewnie ją pogłębię, bo według opisu z linku - http://pl.wikipedia.org/wiki/Arduino - jest to dość ciekawa platforma do budowy zestawów modularnych, w pelni zautomatyzowanych. Pozdrawiam

• #5 01 Gru 2011 18:03
    Elektro-man
    Poziom 11  

OT:
    Ja myślę, że każdy z Panów trochę przesadza, na forum rozwiązuje się problemy, których opisy trudno znaleźć lub ich nie ma, bądź też sie ich nie rozumie, wpisanie w google to żaden problem. Odpowiedź Mirka była zapewne spowodowana pretensjonalnym tonem przedmówcy, za to wypowiedź kreo była spowodowana podobnymi pobudkami. I poza ty myślę, że mirek36 nie potrzebuje nabijać punktów, a poza tym komentarz w "Newsy" nie daje żadnych. Patrząc Twoim tokiem myślenia każdy z was, łącznie ze mną powinien dostać ujemne punkty, bo zaśmiecamy temat :)

Sam nie korzystałem z platformy Arduino, lecz wiele słyszałem. Przejrzę, jakie biblioteki oferują, zainspirowany tym artykułem. Sam ledwie stawiam kroki w uC, więc może nawet skorzystam :)

• #6 01 Gru 2011 20:08
    J_Bravo
    Poziom 27  

Ludzie jesteście na elektrodzie a nie na pudelku. Newsy traktuje o nowej wersji do pobrania. Kolega mietek300 miał chyba ciężkie andrzejki ;)

Szukaj w 5mln produktów