Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki kupić telewizor? 46-50"

edytafala 01 Gru 2011 11:44 3786 17
  • #1 01 Gru 2011 11:44
    edytafala
    Poziom 7  

Witam. Mam problem z którym borykam się od jakiegoś czasu. Obawiam się że mi się drucik podtrzymujący uszy od myślenia przepali ;)
    Mamy z mężem rocznice ślubu. Nieważne którą. Ważne ze facet naprawdę fajny :) No i pomyślałam, że sprawię mu prezent którego sam by sobie nie kupił - telewizor od 46 cali w góre. I tutaj nastąpił problem....
    Pochodziłam po sklepach, pooglądałam. Wyczytałam godziny na necie i ....wiem że nic nie wiem! Nigdy nie interesowała mnie elektoroika. TV oglądam od listopada do marca po jakieś 1-2 godz. tygodniowo. Nawet nie potrafię dobrze korzystac z pilota.... Wybór modelu stał się ponad moje siły. A chciałabym aby to była prawdziwa niespodzianka bo mąż je uwielbia.
    Pomóżcie proszę. Oczywiście telewizor ma mieć przede wszystkim doskonały obraz , ma mieć 3d choć to ponoć bajer ( ale mąż chyba byłby z tego zadowolony) i powinno się dobrze patrzec też z boku na niego. Od razu napiszę że nie musi to byc LED- plazma z moich wyliczeń wypaliłaby się u nas po 30 latach ;) Tak dużo oglądamy :)

Wiem że takie pytania były tu zadawane. Wyczytałam tematy. Jednak zauważyłam, że pokój różny i ciut preferencje. Jednak kazda rodzina jest inna. Dlatego postanowiłam załoyć własny temat....

odległość od ekranu ? 2,5 - 3,5m
    jak słońce świeci w pokoju ? dwa wielkie okna w tym balkonowe duże na południowy -zachód. Pokój mocno nasłoneczniony latem, ale są rolety antywłamaniowe i szybko ciemność może zaistnieć
    Jak duży jest pokój ? 30m^, ale część z TV ma jakieś 16m2
    jaki masz obecnie telewizor?27" Samsung
    jakie programy najczęściej oglądasz? - filmy, popularnonaukowe
    więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?najczęściej wieczorem, ale w dzień też w weekendy
    wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ? z delikatnym oświetleniem
    wolisz obraz ostry czy łagodny ? dobry :)
    matryca błyszcząca czy matowa? wszystko jedno
    preferowana wielkość telewizora? 46" powyżej
    preferowana marka ? nie znam się
    czego nie lubisz w telewizorach? nie wiem...
    jakie urządzenia będą podłączone ? telewizja n , mam routera więc może komp
    ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 90/10
    siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?na wprost i z boku
    czy ważne jest wifi ? jeżeli jakość obrazu będzie super to WiFi chyba nie jest strasznie konieczne
    czy będziesz korzystać z widgetów ? raczej nie
    czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? raczej zbędny bajer, od tego są komputery w domu
    czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? raczej nie
    czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? TAK
    ma mieć 3D ? tak , fajnie jakby były okulary w ofercie dwie pary
    ma mieć slot na karty SD ? wszystko jedno
    ma mieć tuner DVB-S ? ma mieć tuner do cyfrowej naziemnej i TV n
    jakimi złączami ? wszystko jedno
    jaki masz sygnał ? cyfrowy
    ile programów HD ? mam pełny pakiet n
    ma stać czy wisieć ? prawdopodobnie będzie stać
    jaka klasa cenowa ? 2500-4500zł

Z góry dziekuję za pomoc. Niestety w zamian mogę zaoferować pomoc wyłącznie dotycząca wyboru rasy psa/kota i pomoc przy zakupie. Mogę też pomóc w problemach z wychowaniem/zachowaniem psa. Akwarystyka to też mój konik- tu też mogę pomóc. Problemy techniczne są dla mnie czarną magią...
    Edyta

• #3 01 Gru 2011 22:49
    edytafala
    Poziom 7  

Cena jest ok. Ale on nie ma 3D

• #4 01 Gru 2011 23:11
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dobrze że podałaś dużo odpowiedzi na pytania.
    Ponieważ masz nasłonecznione pomieszczenie to potrzebujesz telewizora z matrycą matową aktywną. W tej klasie najlepszy będzie Sharp 46 LE 830 :
    http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-shar...e830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
    Ponieważ oglądasz przy świetle to będzie extra czerń. Masz dobry sygnał cyfrowy to obraz będzie znacznie ostrzejszy i wyraźny dzięki chipsetom H 264 w Sharpie.
    Ma być głownie do TV to liczy się płynność i skalowanie .
    Dodatkowo masz WiFi i Net tv.
    Ma 3 D i ma bardzo dobrą konwersję 2D do 3 D - bo materiałów stricte 3D za dużo nie ma.

• #5 01 Gru 2011 23:38
    edytafala
    Poziom 7  

Dziękuję :)
    Test czytałam zanim napisałam post z pytaniem. Ogólnie czytałam dużo zanim cokolwiek napisałam.... Wątpliwości mam wiele. Np to nasłonecznienie występuje tak naprawdę wyłącznie latem. Znowu latem mało kto z nas jest w domu. Wszyscy wolą być na podwórku a nie przed TV. Dlatego napisałam o oglądaniu w miesiące zimne ;) No i wieczorami.... Na dodatek ja jako typowa kobieta nie mogę się zdecydować gdzie część dzienna salonu ma być- czy na tej części słonecznej czy w części północno-wschodniej. Tam chcę przestawić wszystko. Ale to nic pewnewgo. Więc nie ma się co tym słońcem w pomieszczeniu podniecać :) Choc w całkowitej ciemności raczej nikt nie ogląda u nas- to fakt.
    Mam też pytanie dotyczące kąta patrzenia. Piszą ze w LEDach jest dużo gorszy. A to dość istotne przy ustawieniu naszego wypoczynku . Istotne jest aby z boku nie było przekłamań obrazu. Czytałam ze tu góruja plazmy nad LEDami.
    Z moich obserwacji w sklepach wynika, że mój mąż zachwyca się obrazem w stylu : " zerwę zaraz kawiatka" albo " ten motyl na mnie wyleci". Nie wiem jak to okreslić, bo na technicznych rzeczach się nie znam :)

• #6 01 Gru 2011 23:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mówisz o ostrości i wyrazistości - czyli to co ma Sharp ( nawet w nazwie).
    Napisałaś że oglądasz przy świetle - a to rozprasza mroki dla oka. Czerń powinna być dobra.
    Jeśli ma być głownie do oglądania z boku to wówczas plazma - ale wówczas obraz nie wychodzi z ekranu - chyba że 3D.

• #7 02 Gru 2011 00:13
    edytafala
    Poziom 7  

Ciągle wraca do mnie jak bumerang ten Sharp :) Jedyna rzecz jaka mnie odstrasza to cena. Plasmy są jednak od LEDów tańsze. Niby jest na to, ale fajnie by było jakby coś zostało i na prezent dla mnie- nie tylko dla mężą :)

Jeszcze takie pytanie: czy on ma okulary w zestawie? - Już doczytałam :)
    Kolejne pytanie. Ponoć ten Sharp wymaga kalibracji. Nawet nie próbuję zrozumieć o co chodzi.... Czy jest w stanie zrobić to przeciętny pan x czy trzeba do tego " specjalisty" ? I czy rzeczywiscie jest ta kalibracja ( cokolwiek to znaczy...) potrzebna?
    I o co chodzi z tym pasywnym 3D w opisach niektórych TV ?

• #8 02 Gru 2011 10:13
    zbysiunio
    Poziom 11  

LG 47LW570S to telewizor LED w technologii 3D o przekątnej 47". TV jest w kolorze czarnym. Obraz wyświetlany z częstotliwością 600Hz jest tak płynny, że efekt rozmycia obrazu występujący w gorszych telewizorach praktycznie nie istnieje. Telewizor obsługuje rozdzielczość Full HD 1920x1080 pikseli gwarantującą świetną jakość oglądanych programów. Za doskonałą biel i czerń odpowiada kontrast 8000000:1. Dzięki obrotowej podstawie można zmieniać położenie telewizora w zależności od miejsca oglądania. Cztery dodatkowe złącza zostaly umieszczone z boku. Do nagłośnienia nawet dużych pomieszczeń w zupełności wystarczą wbudowane głośniki o łącznej mocy 20W. TV posiada też EPG, czyli cyfrowy elektroniczny przewodnik po programach, który z powodzeniem zastępuje papierowe programy telewizyjne. Ponieważ telewizor wyposażony jest w cyfrowy tuner MPEG-4, w przyszłości nie będzie konieczności kupna dodatkowych urządzeń do odbioru tv cyfrowej na terenie Polski. Oczywiście prezentowany model jest w pełni zgodny z technologią wyświetlania trójwymiarowych obrazów, które zapenią użytkownikowi wiele niezwykłych doznań. Gwarancja producenta obejmuje okres dwóch lat.
    http://www.lg.com/pl/tv-audio-video/telewizory/LG-3d-tv-47LW570S.jsp
    jest promocja za free masz
    http://www.lg.com/pl/microsite/zrobkino.jsp?site=/
    http://www.youtube.com/watch?v=HiGASmmcIJE
    sprzęt super polecam mam 42 a 47 siostra bomba

• #9 02 Gru 2011 23:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 02 Gru 2011 23:28
    edytafala
    Poziom 7  

Wielkie dzięki. Poczytałam i przyznam się, że jestem przerazona. Czy jest w stanie skalib rowac telewizor najzwyklejszy człowiek? Albo ja :?: Czy będę musiała poszukiwać kogoś w pobliżu kto mi to zrobi? A może sklepy oferują to u siebie?

Kiedys kupno telewizora było takie proste....

• #11 03 Gru 2011 08:35
    zbysiunio
    Poziom 11  

W Lg i innych jest, kreator instalacji pierwszego uruchomienia, dziecinnie proste.
    Zawsze jest instrukcja, moja córa obsługuje bez problemu 3D itp.
    Bez obaw TV to już taki mały komputer.

• #13 04 Gru 2011 19:52
    edytafala
    Poziom 7  

Tak pomyślałam, ale nie wiem gdzie :( Te sklepy co objechałam nie oferują tego. Powiedziałabym, że sprzedawcy nawet nie wiedzieli niektórzy o czym ja mówię ....

• #14 05 Gru 2011 06:56
    zbysiunio
    Poziom 11  

Ale tam nie ma co ustawiać proszę Państwa, proste menu i tyle.
    Instalator z pewnego sklepu montował u sąsiada TV, uchwyt do ściany + podłączenie koncentryków antenowych antena naziemna i sat. Wyszukanie kanałów + proste ustawienia. Wziął 370 zł z dojazdem a tu żadnej filozofii nie ma. Może ktoś z forum z okolicy by był chętny i pomógł.

• #15 05 Gru 2011 16:09
    edytafala
    Poziom 7  

Tak się jeszcze zastanawiam.... Może jakaś plasma jednak? Albo coś fajnego ale tańszego?

zbysiunio tak podłączyc TV to i ja potrafię ;) Wieszać nie będę- wystarczy postawic i podpiąć. Chodzi o to aby ustawić obraz nie w/g fabryki tylko w/g fajnego obrazu ;) A to już z tego co czytam wyższa szkoła jazdy. Czytam też ze potrzebne są jakieś programy i licho wie co....

• #16 05 Gru 2011 19:10
    zbysiunio
    Poziom 11  

Samsung UE37D5500 lub LG 37LV375S
    temat był duży i tani he he, co do ustawień jeden robi coś w 5 min.
    Na tej plazmie grałem PS3 robi wrażenie Panasonic TX-P42S30 super tańszy Samsung PS43D450 i LG 42PT353, ale tylko na Panasonicu się bawiłem. Ktoś doradzi coś innego może tańszego.

• #17 05 Gru 2011 21:25
    edytafala
    Poziom 7  

Poczytałam trochę o ustawieniach Sharpa. Nie wygląda to źle. Znalazłam też prosta instrukcje jak zmienić ustawienia. Ponoć kto szuka ten tak mocno nie błądzi ;) To samo z pytaniami. Mam więc kolejne.
    Jako że nigdy nie rzucam się na pierwszą rzecz tylko muszą przeanalizować więcej opcji to poczytałam o tym LG 47LW570S i spodobała mi się ta pasywna wersja 3D. Jako osoba przesiadujaca przy monitorze komputera wiele godzin mam przemęczone oczy. Mąż tak samo. Chcielibyśmy nie męczyć sie przy oglądaniu... Cena okularów też przemawia na korzyść. No i możliwość usnięcia w nich ;) Mąż uwielbia spać przed TV :D Ponoć kąt widzenia też jest ok w nim. Czy ten LG wart jest tych pieniedzy? Czy lepiej dopłacić do Sharpa?
    Czy jest możliwość wziecia do domu telewizora ze sklepu na przetestowanie? Jezeli tak to wiadomo na jakich to jest zasadach? Bo oba telewizory mają różne technologie i nie wiem co odpowiadałoby nam bardziej.

• #18 05 Gru 2011 22:21
    zbysiunio
    Poziom 11  

O telewizorach do domu nie słyszałem, ale w EuroAgd można potestować i w Media, mi siadła technologia LG, bez konieczności ładowania okularów i nie męczy tak oczu. Jeśli chodzi o Sharp, to Samsungi są lepsze te droższe. Co do instrukcji są na stronach producentów TV we wsparciu tech. May w rodzinie 3 takie od 42 do 55 cali nie kupi się nic za te kasę co LG

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME