Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter twin - brak sygnalu na dekoderze

01 Gru 2011 11:45 3965 7
  • Poziom 6  
    Witam.
    Jestem posiadaczem Cyfrowego Polsatu i Telewizji N. Aby nie montować dwóch osobnych anten zakupiłem konwerer twin po to by w jednym pokoju odbierał Polsat a w drugim N-ka. Po zamontowaniu anteny i przeciągnięciu kabli okazało się, że działa tylko Polsat, a na N-ce pokazuje tylko samą siłę. Mimo 1,5 godznnego przestawiania anteny dalej dział tylko Polsat. Zamieniałem nawet dekodery miejscami, kablami, miejscem w konwertorze itp. - dalej to samo - działa tylko Polsat.
    Proszę o pomoc. Czego to może być wina ?
  • Poziom 35  
    Dokodery ADB telewizji N posiadają głowice o mniejszej czułości niż inne dekodery i wymagana jest antena conajmniej 80 cm i bardzo dobrze ustawiona.
    Jeżeli sam nie poradzisz ustawić anteny, to wezwij fachowca.
    Jeżeli sam chcesz ustawić antenę to kup sobie wskaźnik sygnału tzw. satfinder, cena na Allegro około 23 z przesyłką.
    Wskaźniki w tunerach nie nadają sie do ustawiania anteny.
    Po za tym mogłeś uszkodzic głowicę w tunerze N jeżeli podłaczałeś konwerter na właczonym tunerze do sieci.
    Wszelkie podłączenia wykonujemy na tunerach wyłączonych z sieci 220V.
  • Poziom 6  
    Czasza jest 80 cm. Kiedy wynajmowałem inne mieszkanie tam bez problemu łapało mi 90 jakości. Tutaj polsat ma 90 siły na 60 jakości a podłączony w to samo miejsce dekoder N ma 80 siły na 0 jakości. Antenę później przestawiałem jak wspomniałem wcześniej 1,5 h więc przez ten czas chociaż ten przysłowiowy 1 % powinienem uchwycić, a tu nic !
    Więc wydaję mi się, że to jednak dekoder..
  • Poziom 36  
    Podłącz dekoder N pod inną, sprawną instalację. Będziesz miał jasność.
  • Poziom 6  
    Dekoder już sprawny, byłem z nim w serwisie. Natomiast dalej jakości 0% a w Polsacie max 50 %. Czy to, że antena zamontowana jest na 1 piętrze może mieć jakiś wpływ ? Tzn. obniżyć jakość zasięgu ?
  • Poziom 36  
    Może być i na ziemi byle widziała czyste niebo.
  • Użytkownik usunął konto