Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes Atego 1323 2000r brak mocy

01 Gru 2011 12:25 7028 9
  • Poziom 8  
    Panowie mam problem z tym autem. Intercoller szczelny ,sprawdziłem cały dolot jest bez zastrzeżen/wymieniłem przy okazji filtr powietrza/.Łopatki turbiny ok.
    Wymienione filtry paliwa. Wtryski po wymianie końcówek.A auto jak nie miało mocy tak nie ma.Turbina na 6 biegu daje nie więcej jak 1900 bara.
    Jeżeli macie jeszcze jakiś pomysł to proszę o poradę z góry dziękuję
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    A bledy w EDC jakies sa??
    Doladowanie to 1,9 mierzone manometrem czy 1,9 odczytane z komputera?? Jesli ta druga opcja to od 1,9 musisz odjac ok 1 bar cisnienia atmosferycznego i wychodzi 0,9 bar a to troche malo.
  • Poziom 8  
    ciśnienie doładowania z komputera ... nawet czuć po samochodzie że to trochę za mało

Dodano po 3 [minuty]:

Zadnych błędów... na wyświetlaczu czysto.Cholera ręce mi opadły.Przepraszam za wyrażenie ale nie miałem jeszcze takiego przypadku
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Jesli jest tak jak napisalem wyzej to tutaj powiniens szukac przyczyny. 0,9 bar to faktycznie malo. Moze warto zmierzyc cisnienie manometrem??
  • Poziom 13  
    Sprawdź hamulec "górski". Miałem w MAN-e taki przypadek że zablokował się w pozycji półotwartej. Objawy były identyczne.
  • Poziom 8  
    Górski jest ok. Czujnik sterowania w kolektorze ssącym także....
    Pozostało mi na dzień dzisiejszy sprawdzić tylko pompy./nawet ciśnienie wstępne jest ok 4,6bar-.Pompa wstępna jest także ok na biegu jałowym w odpływ idzie około 2l paliwa/.Ale dzięki za podpowiedzi "co dwie głowy to nie jedna".Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witaj
    Nie wiem na jakiej podstawie stwierdziłeś że czujnik doładowania jest sprawny,
    nie kieruj się brakiem błędów,sprawdź na zgaszony silniku i załączonym zapłonie poprzez dane, najlepiej z SD ciśnienie doładowania
    i porównaj z atmosferycznym dopuszczalna różnica może wynosić ok 10mBar.
    Potwierdzone nie raz, może przekłamywać , a usterki nie widać.
    Istnieje jeszcze jedna opcja,jak to się dzieje w czasie mrozów to masz zamarznięty IC wymień wtedy obudowę filtra powietrza.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 8  
    :D :D ....A to ciekawy przypadek opisałeś.Jeżeli tak było naprawdę to pewnie gościowi trochę ciśnienie skoczyło.
    Wracając do tematu -już znalazłem przyczynę.Jednak pompy.Umówiłem się z gościem ,że wkłada mi używki.jeżeli będzie ok to je kupuję.No i pomogło.
    ale dziękuję wszystkim za podpowiedzi cały czas się uczymy.Pozdrawiam
  • Użytkownik usunął konto