Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przepalający się bezpiecznik w prostym systemie opuszczania głośników DIY

01 Gru 2011 13:42 944 2
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

Zanim coś zepsuję/spale wole zapytać na forum.

Otoż mam 7 głośników takich jak na poniższej instrukcji:

Instrukcja głośnika [po ang.]

Każdy z głośników jest połączony kabelkiem do zasilacza 12V po 500mA na każdy kanał i to jest wszystko kierowane za pomocą przekaźnika relpol rsm822.

Schemat podłączenia jest na pierwszym z powyższych pdf'ów na stronie 3ciej.

Wszystko działa ok dla 2 tylnych głośników i jednego bocznego. Przy podłączeniu drugiego bocznego wystrzelił bezpiecznik na zasilaczu 500mA. Podłączyłem ten głośnik do kolejnego wyjścia w zasilaczu i to samo (w sumie na 4 próby wystrzeliły 4 bezpieczniki dla tego głośnika, inne działają prawidłowo).

Jak podłączyłem napięcie bezpośrednio z bateryjki 9V do głośnika to wysuwał i chował się ok. Również podczas sprawdzenia napięcia na wyjściach (tak jak w instrukcji głośnika 5 6 i 7) przed i po włączeniu amplitunera, który daje napięcie sterujące 12V sprawdziłem miernikiem te wyjścia i napięcie się pojawiało, więc teoretycznie powinno być ok.

Teraz pytanie - czy możliwe jest że ten głośnik ze względu na długość kabla od zasilacza do głośnika (ok 3m) potrzebuje mocniejszego bezpiecznika? Z drugiej strony drugi boczny głośnik działa prawidłowo...

Jakie ewentualnie inne elementy sprawdzić?
  • Relpol przekaźnikiRelpol przekaźniki
  • Specjalista - urządzenia lampowe
    sq8ijk napisał:
    Teraz pytanie - czy możliwe jest że ten głośnik ze względu na długość kabla od zasilacza do głośnika (ok 3m) potrzebuje mocniejszego bezpiecznika? Z drugiej strony drugi boczny głośnik działa prawidłowo...

A inne głosniki mają przewody krótsze czy dłuższe niż te 3m?
  • Poziom 25  
    Sprawdź biegunowość połączeń, automatyka głośnika może być zabezpieczona przed odwrotnym podłączeniem diodą w układzie wewnętrznym.