Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wysypywanie się WinVista i Win7 po automatycznych aktualizacjach

01 Gru 2011 14:03 1055 13
  • Poziom 35  
    Wielu znajomych używających WinVista i Win7 doświadczyło wysypania się systemu w wyniku aktualizacji automatycznych WindowsUpdate. W związku z tym zawsze bezpośrednio po zainstalowaniu systemu wyłączają aktualizacje i dzięki temu potem już nie doświadczają żadnych problemów z windą (MS-Windowsem). Ja tych systemów (WinVista i Win7) nie używam i w związku z tym nie mogę tego zdiagnozować a na używanych prze ze mnie Win2000 i WinXp nigdy takich problemów nie było. Podejrzewam że wśród użytkowników forum elektroda.pl są tacy którzy też doświadczyli takich problemów i dokładnie to zdiagnozowali.
    W związku z tym tych którzy tego doświadczyli i zdiagnozowali proszę o dokładny opis mechanizmu wysypywania się systemu w przypadku aktualizacji i opis metod zapobiegania takim wysypom innych niż wyłączenie automatycznych aktualizacji.
  • Poziom 31  
    Aktualizacje automatyczne podmieniają niektóre pliki systemu. Jeśli plik jest nie poprawny to jest uważany jako uszkodzony i system się nie podniesie. Co do zapobiegania to właśnie nie aktualizować systemu skoro występują z tym problemy. Zadbać o dobrą kondycję dysku/dysków czyli defragmentator dysków, ScanDisk, i Odkurzacz. Dbanie o rejestr systemu programem Eusing Free Registry Cleaner.

Odkurzacz -> http://www.dobreprogramy.pl/Odkurzacz,Program,Windows,12322.html

Eusing Free Registry Cleaner -> http://www.dobreprogramy.pl/Free-Registry-Cleaner,Program,Windows,12825.html

Defragmentator dysków i ScanDisk są domyśnymi programami systemu.

Pozdrawiam.
  • Poziom 37  
    Witam.
    Do defragmentacji zamiast tego MS-owskiego muła lepiej użyć chociażby Piriform Defraggler. Co do tych aktualizacji, to może lepiej dać znać do MS o problemach. Oni muszą się tym zająć. Płacisz - to wymagaj. Chyba że masz pirata... ale to inna sprawa. Kolega wyżej dobrze sugeruje, ale jednak Service Pack powinien być zainstalowany (czy to w Viście, czy w 7).
    Pozdrawiam
  • Poziom 43  
    iagre napisał:
    Wielu znajomych używających WinVista i Win7 doświadczyło wysypania się systemu w wyniku aktualizacji automatycznych WindowsUpdate.

Nigdy na sprawnym hardware i legalnym software (OS) nie widziałem takiej zależności.
  • Poziom 31  
    Czyli system legalny inaczej ? ;)
  • Poziom 20  
    Na piracie - standart.
    Na oryginale zaobserwowałem tylko w przypadku osób niecierpliwych - w momencie instalacji aktualizacji restartują,wyłączają komputer - gdyż czasami to trwa kilka,kilkanaście minut podczas zamykania,restartu systemu.
  • Poziom 31  
    No to chyba wiemy o co chodzi. Teraz tylko poczekać co na to autor wątku :)
  • Poziom 35  
    Znajomi użytkownicy WinVista i Win7 nie przyznają się do tego jakich wersji systemów używają (czy OEM, czy BOX, czy PIRAT, czy TRIAL, czy jeszcze inne) a ja do tych systemów dostępu nie mam więc tego zdiagnozować nie mogę.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    artaa napisał:
    ... Nigdy na sprawnym hardware i legalnym software (OS) nie widziałem takiej zależności.

Kolega nie słyszał i nie widział poprawek do poprawek?
    Nie zdarzało się to często, jednak systemy z Microsoftu w pewnych konfiguracjach sprzętowych "sypały się" po aktualizacji. Najczęściej po pewnym czasie można było odnaleźć rozwiązanie takich sytuacji. Po pewnym czasie nawet na stronach Microsoftu były "solucje" na te wpadki ;)
    Z moich obserwacji wynika, że uaktualnienia Microsoftu często traciły kompatybilność z softem lub sprzętem firm trzecich. Społeczność świadomych użytkowników Windowsa jest na tyle duża, że praktycznie każdy problem został już rozwiązany lub zostanie rozwiązany w niedalekiej przyszłości ;)
  • Poziom 43  
    Słyszałem o wszystkim, ale tu piszę o tym co sam stwierdziłem... ;-)
    iagre napisał:
    Wielu znajomych używających WinVista i Win7 doświadczyło wysypania się systemu w wyniku aktualizacji automatycznych WindowsUpdate

A zależności jak wyżej z naciskiem na Wielu znajomych, to już wcale nie obserwuję.
  • Poziom 35  
    Jeden znajomy przyznał się do tego że ma Windows Vista Home Premium preinstalowany na kupionym laptopie i pomimo tego że był to oryginalny (legalny) OEM to tez się wysypał po jakiejś aktualizacji. Na szczęście dało się tą vistę uruchomić w trybie awaryjnym i zrobić przywracanie systemu po którym aktualizacje zostały wyłączone.

Hucul napisał:
    artaa napisał:
    ... Nigdy na sprawnym hardware i legalnym software (OS) nie widziałem takiej zależności.

Kolega nie słyszał i nie widział poprawek do poprawek?
    Nie zdarzało się to często, jednak systemy z Microsoftu w pewnych konfiguracjach sprzętowych "sypały się" po aktualizacji. Najczęściej po pewnym czasie można było odnaleźć rozwiązanie takich sytuacji. Po pewnym czasie nawet na stronach Microsoftu były "solucje" na te wpadki ;)
    Z moich obserwacji wynika, że uaktualnienia Microsoftu często traciły kompatybilność z softem lub sprzętem firm trzecich. Społeczność świadomych użytkowników Windowsa jest na tyle duża, że praktycznie każdy problem został już rozwiązany lub zostanie rozwiązany w niedalekiej przyszłości ;)

Jeżeli poprawki są błędne to zamiast robić poprawki do poprawek lepiej przerobić poprawki wadliwe na poprawki naprawione tak żeby ich ponowne pobranie nie powodowało żadnych problemów.
  • Poziom 31  
    To już jest problem Microsoftu...
  • Poziom 35  
    Aseri15 napisał:
    To już jest problem Microsoftu...

To nie jest problem microsoftu ale użytkowników, ale z winy microsoftu!
  • Poziom 31  
    No cóż ja spotykam się z takimi wpadkami ciągle. Ale w 90% to wina wszelkiej maści aktywatorów. 5% wina mikromiętkiego a reszta to sprzęt.