Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EXCEL - MAKRO Wrzucenie komentarza do komórki

01 Gru 2011 14:31 2954 9
  • Poziom 7  
    Witam

mam pewien problem i utknąłem na tym. Jeśli ktoś będzie tak miły mi pomóc, będę bardzo wdzięczny.

Makro zapisuje do komórek określone informacje
    istnieje komórka, która łaczy teksty z kilku komórek np (A2)

Potrzebuje teraz do innej komórki wpisać komentarz z tym co znajduje się w (a2)
    ale nie formułę złącz.teksty... tylko wynik tego co dzięki niej uzyskuje.

Chciałbym, żeby komentarz w komórce wyglądał tak
    Przypisano: (i w tym miejscu ten złączony tekst). Czyli do komentarza komórki musiałbym wrzucić zarówno stały tekst jak i to co zmienia się w komórce.

Mam jeszcze inny znacznie większy problem
    w kolumnie A1 mam wpisywane kolejno daty
    2011-12-02
    2011-12-02
    itd.

Teraz chciałbym, żeby inna komórka podawała mi ile jest dat np. jutrzejszych
    czyli robie tak:
    =LICZ.JEŻELI(A:A;DZIŚ()+1)

Mam tylko problem co zrobić z Piątkiem przy założeniu, że sobota i niedziela nie jest dniem roboczym tylko wolna.
    Przy tym co mam, zliczy mi elementy z soboty, albo jeśli takich nie będzie pokaże 0. Jak zrobić, żeby zliczało daty z komórki zawsze na następny dzień roboczy?
    (z kalendarzem dni wolnych i świąt nawet nie będę kombinował :)

bardzo proszę o podpowiedzi. Szukam gdzie popadnie i nie bradzo mi to działa.
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    ad. 1:
    Kod: vb
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

ad. 2:
  • Poziom 7  
    marcinj12 dziękuję za szybką pomoc.
    (swoją drogą ja utykam, a ktoś potrafi napisać to w kilka minut, aż podziw bierze)

mam tylko pytanie odnośnie funkcji Jeżeli z as.2
    wkleiłem do skoroszytu, jednak nie zwraca mi daty następnego dnia roboczego tylko 0.
    Może coś źle zrobiłem, skopiowałem a w A:A mam całą kolumnę dat, nie wiem czemu tak się zachowuje.

jeszcze raz dziękuję za pomoc
  • Poziom 40  
    Ta funkcja nie będzie zwracała daty następnego dnia roboczego, tylko zliczała ile ich (dat następnego dnia roboczego) jest w kolumnie A. Działa tylko od poniedziałku do piątku - jeżeli jest piątek, to wyszukuje datę Dziś() + 3 dni, czyli poniedziałek. Tak zrozumiałem Twój problem, jeżeli coś się nie zgadza, to podaj przykład jakim się posługujesz.
  • Poziom 7  
    Przepraszam, źle się wyraziłem,
    jeszcze raz
    do kolumny A wpadają daty w takim formacie:
    2011-12-01
    2011-12-02
    2011-12-02
    2011-12-02
    2011-12-02
    2011-12-02
    2011-12-04
    2011-12-02
    2011-12-03
    2011-12-04
    2011-12-05

(Te daty tworzę tak, że makro w którym wpisuje dane dodaje te daty do kolumny A, zawsze na koniec. Jeżeli wpisuje coś danego dnia, makro wpisuje do Kolumny datę przyszłego dnia roboczego. Teraz chciałbym, żeby któraś z komórek powiedzmy G8 zliczała mi ile jest w kolumnie A dat następnego dnia roboczego.
    Po wpisaniu Twojej formuły i danych, które podałem powyżej dostaję wynik 2,
    tak jakby tylko daty 2011-12-04 były brane pod uwagę. Powinienem dostać wynik 6.
    Nie wiem co robię źle :(
  • Moderator Programowanie
    Drobna literówka w zapisie formuły kolegi marcinj12. Zajrzyj do pomocy na temat funkcji DZIEŃ.TYG i zmień typ lub warunek...
  • Poziom 40  
    adamas_nt napisał:
    Drobna literówka w zapisie formuły kolegi marcinj12
    Ajjj, rzeczywiście, powinno być 2 zamiast 1, tak to jest jak się na szybko pisze ;) Dziękuję za zwrócenie uwagi, post poprawiłem.
  • Poziom 7  
    dzięki o to mi chodziło,
    (w sobotę pokazuje o jedną mniej niż w piątek czy niedzielę, ale akurat mi to nie robi różnicy)

pozdrawiam
  • Pomocny post
    Poziom 40  
    Tak naprawdę to żeby to działało przez cały tydzień, od poniedziałku do niedzieli, trzeba by jeszcze jeden warunek zagnieździć - dla soboty dodający dwa dni. Wówczas funkcja tak by wyglądała:
  • Poziom 7  
    Marcinj12
    adams_nt

Dziękuję!