Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Router Planet ADE-4110. Podział łącza na 4 komputery.

Gabar 11 Dec 2004 17:22 1857 5
 • #1
  Gabar
  Level 11  
  Witam wszystki. Mam załozony DSL 1mega z Dialog i chce go podzielić na 4 kompy za pomoca routera Planet ADE-4110 i właśnie z nim jest problem Jak go skonfigurować?? Ma podane Ip brame i DNS-y ale nie chce działać. Prosze o szybka pomoc Dzieki!!!!
 • #2
  Baximus
  Level 17  
  Nie wiem czy to pomoże, ale TP SA oraz Dialog używają dwóch różnych trybów pracy systemów DSL tzw. annex A oraz annex B. W Dialogu pracuje annex B. Nie wiem jak w 4110, ale w ADE-4100 jest możliwość przestawienie trybu pracy.
 • #3
  Gabar
  Level 11  
  Anex B jest ustawiony Tak więc to nie to....
 • #4
  TheMonter
  Level 17  
  Witam, przykleje sie do wątku.
  Posiadam ADE-4110 i wszystko ostatnio działało OK. Ostatnio zostało urządzonko zresetowane hardware'owo i przestało wogóle odpowiadać. Przed resetem konfiguracja działała poprawnie tzn. można było wejść do ustawień z poziomu przeglądarki. Teraz kontrolka PWR świeci, jak podłącze kabel sieciowy to kontrolki się palą, stan karty sieciowej pokazuje wysyłanie pakietów ale nie odbiera żadnych. Kontrolka ADSL powinna mrugać jeśli połączenie nie jest skonfigurowane a nie miga. Natomiast sama usługa NEO działa poprawnie - sprawdzone na modemie USB.

  Wygląda mi to jakby poprzednio przed restartem nie zostały zapisane poprzednie ustawinia i jest teraz broble z zabotowaniem z Flash'a.

  Nie jestem pewien powyższej teorii więc chciałbym uzyskać jakieś wskazówki czy da się ewentualnie coś z tym zrobić :?: Czy wchodzi w grę jakieś przeprogramowanie albo coś w tym stylu :?:
 • #5
  piotr32
  Level 14  
  Ja mam podobny problem z ruterem ADE 4000 ale któryś z kolegów podpowiedział mi aby wykożystać programik z płyty dołączonej do routera
  Pozdrawiam
 • #6
  szel
  Level 20  
  No niestety nie poiadam takiej płyty. Gdzie mogę znaleźć obraz takiej płyty w internecie? Może ktoś może zrobić jej kopię. Do modemu Planet ADE-4110.