Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Poszukiwanie źródła sygnału cyfrowego.

Cooler1989 01 Dec 2011 15:40 875 2
    Cooler1989
    Level 11  
    Mam koncepcję systemu audio od przetwornika DAC w stronę analogową. Tzn mam sam przetwronik DAC oraz wzmacniacze, żeby doprowadzić sygnał do słuchawek. Brakuje mi cyfrowego źródła sygnału. Jak najlepiej zbudować źródło takiego sygnału? Najlepiej byłoby stworzyć coś w stylu przetworników DAC ze wzmacniaczami słuchawkowymi na USB. Ale obawiam się, że układ odpowiedzialny za konwersję sygnału z USB na formaty obsługiwane przez przetwornic DAC przerośnie moje możliwości techniczne i finansowe(potrzebana precyzyjna płytka) . Czyli według dokumentacji technicznej: L,R,I2S,TDMCA,DSD. Sam myślałem o zmodyfikowaniu gotowych urzadzeń jak np.: CD-ROM, odtwarzacz DVD/CD, procesor sygnałowy(stanowczo za drogie rozwiązanie jeżeli chciałbym płytę rozwojową zamówić), kilkuletnie urządzenie mp3, oraz starsze karty dźwiękowe. Jeżeli się da - fajnie byłoby odtwarzać muzykę z komputera - jak w karcie dźwiękowej. Co o tym sądzicie? Jest to wykonalne?
    Mirek Z.
    Moderator
    Piszesz mało zrozumiale. Przykład:
    Cooler1989 wrote:
    Ale obawiam się, że układ odpowiedzialny za konwersję sygnału z USB na formaty obsługiwane przez przetwornic DAC.
    Tak w ogóle to o co chodzi?
    Cooler1989 wrote:
    Brakuje mi cyfrowego źródła sygnału. Jak najlepiej zbudować źródło takiego sygnału?
    Są przecież pendrajwy, CD z wyjściem cyfrowym, itp. itd.. Nie wiem, po co przetwarzać jakiś analog na cyfrę i z powrotem...
    Cooler1989
    Level 11  
    Własnie o to chodzi, że są pendrajwy, są pamięci. Ale czy one wyrzucają pliki audio szeregowo, tak, aby mój kanał zaczął odtwarzać? Oto chodzi, żeby dostarczyć sygnał cyfrowy prosto do przetwornika DAC. Przykładowo format I2S składa się z 3 linii ( może 4) i jedna dostarcza zegar, druga szeregowo dane dla kanału lewego i prawego, 3 zmienia sie w rytm przesyłania kolejnych próbek. Na tej trzeciej linii jest jeden stan logiczny w momencie kiedy są emitowane bity lewego kanału, a inny stan logiczny dla kanału prawego.

Szukam rozwiązania, aby emitować muzykę w takiej postaci do mojego kanału DAC. W jaki sposób najlepiej to zrealizować?

Trochę jaśniej? Staram się wytłumaczyć jak najlepiej, ale jak mi nie wyjdzie to pytajcie.

W osobnych urządzaniach typu DAC stosowane są tzw. USB audio streaming controllers. Ja nie chcę tego robić, bo wymaga to dość dużych nakładów finansowych - płytka o dużej dokładności i drogi układ elektroniczny. Chciałem użyć istniejącego urządzenia audio o słabym przetworniku DAC i wpiąć się tam, jeżeli to możliwe z moim przetwornikiem. Pytanie brzmi: Z jakiego urządzenia najlepiej skorzystać i czy to jest wykonalne.