Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Tecra a8 wiesza się przy komunikacie RTC Battery is low or CMOS...

kipers 01 Gru 2011 16:31 2067 3
  • #1 01 Gru 2011 16:31
    kipers
    Poziom 2  

Witam!
    Nie jestem zaawansowanym elektronikiem ani serwisantem laptopów dlatego liczę na wyrozumiałość.
    Otóż mam Laptopa Toshiba Tecra a8 który pewnego dnia uruchomił się z komunikatem,
    **** RTC Battery is low or CMOS checksum is inconsistent ****
    wiedziałem że to bateria ale że nie było czasu tego rozkręcać to oddalem do osiedlowego serwisu gdzie za 20 zl mi ją wymienili.
    Laptop działał kilka dni a potem znowu to samo z tym że teraz zawiesza się na owym komunikacie i nie można nic zrobic ponadto mam wrażenie że klawiatura może nie działać(CapsLock i NumLock nie daje "zmian" w swieceniu sie kontrolek).
    Po rozkręceniu zauważyłem, że wymieniona bateria o CR2032 o napięciu 3V a nominalną baterią była 2,4V.
    Czy może to być powodem problemów z klawiaturą i zawieszeniem się komputera?
    Czy wyższe napięcie mogło mieć wpływ na kość BIOSU?

Z góry dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

• #2 31 Mar 2013 17:11
    BolekCBR71
    Poziom 9  

Witam mam ten sam problem w laptopie Toshiba Tecra m2 z tym że u mnie laptop wgl się nie uruchamia bardzo rzadko udaje się że wyświetlacz się podświetli i wyskoczy ten sam komunikat u mnie bateria powinna być 3.0V i tyle rzeczywiście ma a mimo to komunikat się ukazuje wiadomo co z tym zrobić?

• #3 01 Kwi 2013 10:26
    kipers
    Poziom 2  

Problemem jest wadliwa płyta główna. Podejrzewam że ratować będzie tylko wymiana.

• #4 01 Kwi 2013 11:29
    BolekCBR71
    Poziom 9  

A mogła by to być wina źle wgranego biosu? Lub braku tej kości CMOS ? zauważyłem na płycie miejsce w którym chyba była jakaś kość 64 pinowa zaraz zrobię zdjęcie. Poprzedni właściciel miał tego laptopa i złapał tyle wirusów że nie mógł się uruchomić oddał go komuś do zrobienia więc może ktoś zabrał tą kość.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo