Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Win8 - nie mogę zainstalować

11111olo 01 Gru 2011 16:46 4335 31
  • #1 01 Gru 2011 16:46
    11111olo
    Poziom 43  

Witam

Pobrałem darmową wersję ze strony M$. Wypaliłem na płycie i zacząłem instalację.
    Kliknąłem INSTALL NOW i ku mojemu zdziwieniu system informuje że nie może znaleźć sterownika do dysku. To dziwne bo w WIN7 nic nie trzeba było. Mimo to skopiowałem je na dyskietkę i wszystko od nowa.

Co ciekawe da się wybrać gdzie są te sterowniki i wszystkie dyski widać!

Wskazałem dyskietkę - po jakiś 10 minutach wyskakuje że są niekompatybilne.

Mam ICH10R - zrobiony RAID.

Co mogę zrobić?

0 29
  • #2 01 Gru 2011 17:19
    artaa
    Poziom 43  

11111olo napisał:
    wyskakuje że są niekompatybilne

Przecież to beta jest...

Po prostu instaluj na normalnym HDD (bez Raid) i powinno być OK.

0
  • #3 01 Gru 2011 18:40
    11111olo
    Poziom 43  

Nie rozumiesz. To nie chodzi czy na normalnym czy dysku w RAID - kontroler jest w trybie RAID i nawet jak nie ma dysków w RAID sterowniki są potrzebne.

0
  • #4 01 Gru 2011 19:52
    artaa
    Poziom 43  

Rzeczywiscie ciekawe, ale to tylko Beta, wszystko jest możliwe.
    Jak kontroler nie jest w trybie Raid jest OK?

0
  • #6 01 Gru 2011 20:40
    konstantyno110
    Poziom 22  

Też się zdziwiłem jak w RIAD0 nie mogłem Linux-a zainstalować , napisz czy bez RAID dało się zainstalować sam jestem ciekaw , o ile masz taką możliwość .

0
  • #7 01 Gru 2011 21:49
    Tommy82
    Poziom 39  

A może to nie tym miejscu problem?
    Może masz dwa kontrolery na płycie na przykład a windowsowi o ten drugi chodzi. Albo ma problemy z chipsetem jakieś po drodze i nie potrafi dobrze kontrolera rozpoznać.
    Z tymi betami rożnie może być.

0
  • #9 01 Gru 2011 22:10
    starepc.pl
    Poziom 24  

Jest to wersja BETA systemu i nie wszystkie urządzenia muszą działać poprawnie - kontrolery RAID jak i inny sprzęt mogą nie mieć jeszcze odpowiedniego wsparcia. Ważne jest, jaki kontroler posiada Twój komputer, ponieważ producent być może udostępnił już sterowniki do systemu Microsoft Windows 8.

Pozdrawiam

0
  • #11 04 Gru 2011 11:56
    poprzednik
    Poziom 16  

Developer PrevieV a nie beta ludzie.

0
  • #12 07 Gru 2011 00:38
    wlw_wl
    Poziom 38  

Ja zainstalowałem ósemkę na VHD spod siódemki, spróbuj tak, może przeskoczysz ten problematyczny krok.

0
  • #13 07 Gru 2011 18:05
    adam951
    Poziom 14  

Na VHD? Jeżeli ma tak dobrego kompa to ok. CO prawda ja na 512MB RAM'u uruchomiłem bez problemu, ale aż się prosi żeby mu dać 4GB... xD Może inaczej. Niech normalnie odpali jakiegoś M$ (Win 7 czy XP) i wtedy wsadzi płytkę Developer. Wyskoczy standardowy kreator instalacji. Podstawowe pliki wgra mu jeszcze spod poziomu starszego systemu i reszta powinna działać normalnie. To Jest Developer Preview a nie Beta. Na betę to se jeszcze poczekamy. ;p

0
  • #15 07 Gru 2011 19:09
    wlw_wl
    Poziom 38  

Nie bardzo rozumiem, co ma dobro komputera do VHD. Tworzysz wirtualny dysk w obrębie istniejącej partycji, instalujesz wstępnie Win 8 na ten dysk, dajesz wpis do boot managera, dalsza instalacja przebiega tak samo, jak z płyty po instalacji wstępnej.

0
  • #16 08 Gru 2011 00:40
    cackoarek
    Poziom 25  

A czy przypadkiem nie formatowałeś dysku przed instalacją Win8? Miałem podobny przypadek z Win7 kiedyś. Za nic nie chciał zainstalować systemu wywalając błąd sterownika...

0
  • #18 11 Gru 2011 00:39
    cackoarek
    Poziom 25  

Przepraszam że tak późno... przeczytałem odpowiedź na szybko w telefonie a potem już zapomniałem.
    Nie wiem czy to to... ale miałem podobny przypadek

0
  • #20 11 Gru 2011 12:55
    cackoarek
    Poziom 25  

Nie wiem czy doczytałeś, ale na moim też XP działał i normalnie się instalował a tylko Win7 nie chciał. Stało się tak, gdy sformatowałem dysk z Win7 programem GParted. Faktycznie jak wszedłem w Zarządzanie dyskami to był w statusie Offline. Nie mówię, że u Ciebie tak jest... po prostu chciałem pomóc

0
  • #22 11 Gru 2011 13:34
    Warmachine
    Poziom 12  

Bardzo możliwe, że jest uszkodzony obraz płyty. Miałem taki przypadek z moją kopią bezpieczeństwa win 7. Niby wszystko było dobrze, ale wywalało mi komunikat, że nie ma sterownika do napędu cd/dvd. Warto by było ściągnąć inne iso i jeszcze raz wypalić. Testuję Win 8 Developer preview i muszę przyznać, że jak na razie dobrze działa. Nawet na moim lapku z jedno rdzeniowym pentium m i 1 GB ram.

0
  • #23 12 Gru 2011 11:52
    11111olo
    Poziom 43  

Dziś zainstalowałem WIN8. Błąd dalej nie usunięty to zbyt duża ilość partycji.
    Po odłączeniu dysku poszło.

Po zainstalowaniu przeżyłem szok.
    To nie jest podobne DO NICZEGO. Nie wiadomo co gdzie jest - ciężko to nazwać WINDOWS.
    Brak menu START, wyskakujące na cały ekran okna dzięki czemu nie ma dostępu do poprzedniej aplikacji, panel sterownia już w siódemce był dziwny - tu nie ma po prostu słowa na niego.
    IE bardziej się spartaczyć nie dało. Pasek przeniesiony na dół, tylko strzałki, brak "domku" - porażka.
    Nie ma czegoś takiego jak MÓJ KOMPUTER - w sumie to jest ale głęboko zakopane.
    Po chwili chciałem to tylko wyłączyć i tu znowu zaskoczenie! Jak to zrobić?
    Zamiast łatwiej to w settings jest WYŁĄCZNIK.
    Nie bezpośrednio.

W końcu to wyłączyłem i kolejny szok. WIN8 bardzo ładnie usunął możliwość włączenie WIN XP - kombinacja z płytą instalacyjną.

Dla mnie ten system może nie istnieć - na pewno nie w takiej formie.
    Widać jak Bill oddał M$ temu bucowi to jest jak jest (czyt. gorzej).

Jedno jest tylko fajne - szybkość włączania - kilka s i system jest włączony.

0
  • #24 12 Gru 2011 12:06
    Warmachine
    Poziom 12  

Win 8 jest robiony już z myślą o ekranach dotykowych. Główne zastosowanie ma mieć w tabletach i pod tym kontem moim zdaniem się sprawdzi. Jak ostatnio doczytałem finalna wersja ma mieć możliwość przełączenia w klasyczne menu start. Dzisiaj będę sprawdzał co nowe aktualizacje systemu wniosą. Chociaż dziwi mnie dlaczego u Ciebie przy większej ilości partycji wystąpiły problemy. Ja mam podzielony dysk 500 GB na 5 partycji i jak na razie żadnych problemów nie było. Nawet przy podpiętym zewnętrznym 640 GB. Ale przyznam rację, początkowo odrzuciły mnie wprowadzone zmiany. No cóż, jak widać ten system diametralnie się różni od tego co wszyscy znamy. No ja może nie miałem aż takiego problemu bo od 10 lat korzystam dodatkowo z Linuxa. Zainstaluję nowe aktualizacje i dzisiaj, albo jutro powiem co się zmieniło.

0
  • #25 12 Gru 2011 12:17
    11111olo
    Poziom 43  

Dla mnie system powinien być prosty w obsłudze i szybko działać.
    Co do szybkości to może być ale to drugie już nie. Zawiłości które już w Viscie wprowadzono dalej trwają i oczywiście jest ich tylko więcej.

Też używałem Ubuntu około 2 m-ce i byłem zadowolony mimo klepania w oknie terminala komend ;)
    Linux jest pod wieloma względami lepszy ( pod szybkością działania też) ale niestety aplikacje pod WIN nie działają na nim, a nawet jeśli (pod WINE) to szybkość działania, stabilność itd. pozostawiają wiele do życzenia.

0
  • #26 12 Gru 2011 12:26
    Warmachine
    Poziom 12  

No niestety. Nie da się tego ukryć, ja z oceną póki co wstrzymam się do finalnej wersji. Póki co pomijając to nieszczęsne menu start jest zbliżony do Win 7. Muszę jeszcze sprawdzić jak z kompatybilnością wsteczną, jeżeli będą działały bardzo stare programy które mają problem pod Vistą i WIn 7 to moim zdaniem Microsoft w końcu zaczyna robić krok w dobrym kierunku.

0
  • #28 12 Gru 2011 16:44
    Warmachine
    Poziom 12  

A więc tak konfiguracja lapka na którym testuję Win 8.

Pentium M 1,73 GHz, 1 GB ram, grafika Intela zintegrowana, HDD 80 GB S-ATA.

Właśnie zrobiłem test z SubEditem i hmm jak miał problemy u mnie pod XP na tym samym sprzęcie tak ma teraz, możliwe że od konfiguracji to również zależy. Bestplayer bez zarzutu działa. Jutro zrobię test na kilku bardzo starych grach, z neverhoodem włącznie który źle mi się wyświetlał i wyskakiwał do systemu jak odpalałem pod win 7 i vistą i się okaże. Przy okazji sprawdzę na moim domowym dużo mocniejszym sprzęcie.

0
  • #29 16 Gru 2011 12:12
    Czasami
    Poziom 17  

Przyznam, że ta dyskusja wydaje mi się dość kuriozalna. Jest takie mądre polskie powiedzenie - "Darowanemu koniowi w zęby się nie zagląda". Pastwienie się nad wersją testową Windows 8 jest dokładnie w tym klimacie. Jeśli kolega ma jakieś uwagi proponuję wysłać je do Microsoft - zresztą taki jest sens udostępniania darmowej wersji Developer Preview. Ja sam uważam, że Windows jest - delikatnie mówiąc - daleki od ideału, ale nikt nikogo nie zmusza do jego używania. Jeśli ktoś potrzebuje profesjonalnego systemu proponuję czysty żywy Unix.

0