Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

3 Akumulatory żelowe 12v 12ah

01 Gru 2011 17:22 6592 9
  • Poziom 10  
    Witam, mam mały problem a mianowicie posiadam rower elektryczny E-Bike250c sprowadzony z Holandii. Kupiłem go od pierwszego właściciela po jego rocznym użytkowaniu. Po ok. pół roku od jego kupna powoli zaczęły siadać akumulatory. Objawami były dziwne zachowania się ładowarki podczas ładowania. Później akumulatory zaczęły tracić moc odczuwalnie podczas jazdy aż w końcu ładowarka w ogóle przestała ładować. I teraz pytanie, czy uszkodzona jest ładowarka? czy akumulatory?. Wartości akumulatorów: 3 akumulatory każdy po 12v 12ah są to akumulatory żelowe. Wstawię fotkę jak to wygląda. Mam też Prostownik Uniwersalny Selenowy Model: BPU-12/45 z lat 80, czy można nim ewentualnie ładować pojedyńczo te akumulatory? W chwili obecnej akumulatory są zlutowane fabrycznie ale nie potrafię określić czy są połączone szeregowo czy równolegle mogę połączyć je na konektory bez lutowania. Parametry ładowarki dołączonej do roweru: Type JN-3602A Input: AC220V+20V 100W Output DC44V/1.6-2.0A Proszę o pomoc z góry dzięki ;)
    Obrazki: 3 Akumulatory żelowe 12v 12ah i 3 Akumulatory żelowe 12v 12ah i 3 Akumulatory żelowe 12v 12ah oraz 3 Akumulatory żelowe 12v 12ah
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 28  
    Akumulatory są połączone szeregowo. Rozlutuj przewody i zmierz napięcia na tych akumulatorach. Może któryś z nich się skończył. Jeśli ten prostownik selenowy działa, to możesz nim ładować każdy akumulator osobno. Wszystkich trzech naraz nie naładujesz.
  • Poziom 10  
    A na jaką pozycję przełączyć? ponieważ są różne opcje ładowania na tym prostowniku. Nie będę pisał tych opcji na 6V napisze tylko te na 12V.[ 12V 3.4A- Fiat 126p.] [12V 4.5A- Fiat 125p.]
  • Poziom 39  
    Prąd ładowania dla takiego akumulatora nie powinien przekraczać 1-1,5A, więc ten prostownik średnio się nadaje ale możesz spróbować 'puki co' na pozycji 126p i ładować ok 3h, zakładając że jest całkiem wyładowany. Dłuższe stosowanie tego prostownika szybko zniszczy akumulatory.
  • Poziom 16  
    Witam. Tym prostownikiem nigdy tych akumulatorów nie naładujesz. tu potrzeba prostownika raczej specjalnego. Jego parametry to 1]. napięcie 36- 43V. 2]. prąd ładowania 0,5-1,5A. Pozdrawiam.
  • Poziom 39  
    Wodnik-W8 napisał:
    Witam. Tym prostownikiem nigdy tych akumulatorów nie naładujesz. tu potrzeba prostownika raczej specjalnego. Jego parametry to 1]. napięcie 36- 43V. 2]. prąd ładowania 0,5-1,5A. Pozdrawiam.

Raczej nikt mu zabroni ładować pojedynczo ;p
  • Poziom 28  
    bestboy21 napisał:
    Prąd ładowania dla takiego akumulatora nie powinien przekraczać 1-1,5A, więc ten prostownik średnio się nadaje ale możesz spróbować 'puki co' na pozycji 126p i ładować ok 3h, zakładając że jest całkiem wyładowany. Dłuższe stosowanie tego prostownika szybko zniszczy akumulatory.

Bez przesady. Jeśli prąd ładowania nie przekroczy 0,3C (4,5A) to nic akumulatorowi się nie stanie. Prąd w czasie ładowania i tak będzie spadał. W czasie ładowania tym prostownikiem należałoby monitorować prąd i napięcie na akumulatorze, by go nie zajechać. Ale najpierw należy sprawdzić napięcia poszczególnych akumulatorów. Być może któryś zszedł.
  • Poziom 16  
    Sprawdź je testerem akumulatorów.
  • Poziom 39  
    dste5 napisał:
    Sprawdź je testerem akumulatorów.

Trzeba go mieć, chyba że kolega dste5 sponsoruje to tego... ja chcę dwa ;) wystarczy żarówka H4 i multimetr za 19,99zł żeby sprawdzić napięcie pod obciążeniem. Na sprawnym i naładowanym akumulatorze pod obciążeniem 45-50W napięcie nie powinno spaść poniżej 12V przez co najmniej kilkanaście minut, jak będzie szybko jechało w dół to wiadomo....
  • Poziom 10  
    Sprawdziłem wszystkie akumulatory i środkowy widoczny na zdjęciu ma niższe napięcie niż 12V i pokazywał około 2-2.5A a reszta 12V 5A i pod żarówką 12V 50W ten uszkodzony kiepsko się żarzy a pod pozostałymi dwoma świeci jasno. W chwili obecnej ładuje ten uszkodzony i sprawdzę go jeszcze. Po informóje o kolejnych krokach ;)