Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Samsung ML 1640 nie trzyma kontrastu

marcino8888 01 Dec 2011 18:45 2007 8
 • #1
  marcino8888
  Level 9  
  Witam

  Jestem posiadaczem drukarki samsung ml 1640, wydrukowałem na niej ok 8k stron:) wszystko na tonerze startowym. Niestety ostatnio zauważyłem, że druk jest blady, wymieniłem bęben OPC lecz nic to nie dało:/ czy jest jeszcze coś co mogę zrobić? może zmiana proszku pomoże? (mogę napełnić toner proszkiem do HP albo innej firmy?) miał ktoś taki przypadek?
 • #2
  Janusz.P
  Photocopiers specialist
  No na startowym tyle sie nie da. Więc oprócz bębna dosypywałes również toner. Podejrzewam że sama wymiana bębna nie duzo pomoże bo i rolka ładująca ma chyba dosyć. Trzeba raczej pomysleć o zakupie nowego toneru i będzie ok.
 • #3
  mark811
  Level 12  
  Jeżeli masz blady wydruk ale czytelny to stawiam na listwę Doktor Black , listwa do wyczyszczenia lub wymiany i powinno być wszystko OK.
 • #4
  marcino8888
  Level 9  
  Gdzie mogę kupić tą listwę? Jeżeli jest szansa to zregeneruje ten toner co mam:) jak się nie da to trudno, kupie nowy:)

  A mogę zasypać toner innym proszkiem, np do HP?
 • #5
  bnl
  Level 12  
  Zgadzam się z kolegą mark811, w samsungach często się zdarza,że doctor jest zabrudzony, odkręć listwę i zobacz na brzegu który dotyka do wałka czy jest "osad" jeśli tak to spróbuj wyczyścić np.ręcznikiem papierowym , delikatnie ale nie za lekko,tak z wyczuciem.
 • #6
  wshk
  Level 17  
  Listwa jest metalowa, najlepiej z wyczuciem zeskrobac nagar paznokciem. To prawda.
 • #7
  marcino8888
  Level 9  
  Wyczyściłem listwę i teraz mam inny problem;) kontrast poprawił się ale drukuje mi paskami, tzn widoczne są pionowe paski ciemniejszego i jaśniejszego druku, i brudzi kartkę
 • #8
  bnl
  Level 12  
  Paski prawdopodobnie są wynikiem niedokładnego wyczyszczenie listwy.Co znaczy brudzi kartkę?Bez wydruku to tylko można domniemywać,podaj proszę jak wygląda to brudzenie.
 • #9
  marcino8888
  Level 9  
  Już wszystko ok, toner brudził kartkę ponieważ nie był dobrze wyczyszczony:) Teraz wydrukuję tym tonerem kolejne 8k stron;)

  Pozdrawiam