Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vaillant TURBOmax Plus VU152 i VRC410-nie reaguje na programator

01 Gru 2011 19:08 2547 13
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich proszę o pomoc i jakąś sensowną poradę.
  Od razu zacznę o co chodzi. Posiadam kocioł i programator
  podany w temacie.Od miesiąca zauwazyłem iz piec co jakis czas grzeje co na max nie zwazając na czas i ustawioną temp.Dodam żę jak "świruje" to pali się non stop zielona dioda,a na programatorze brak info otym co robi kocioł.Po wezwaniu po godz. serwisanta to zproponował pierwsze wymianę pogramatora.
 • Poziom 10  
  I z opisu na to wyglada ze chyba ma racje
 • Poziom 15  
  Zanim wymienisz programator, odepnij go od kotła i rozewrzyj dochodzące do niego przewody (zakładam, że jest to zwykły programator pokojowy typu włącz-wyłącz). Kocioł powinien przestać pracować. Gdy złączysz przewody - kocioł powinien ponownie pracować. Jeśli tak własnie kocioł się zachowuje - wymień programator. Jeśli pomimo rozwarcia w przewodzie prowadzącym do programatora kocioł nadal pracuje - problem tkwi gdzieś indziej (np. w samym przewodzie, podłączeniu w kotle itp.)
 • Specjalista - systemy grzewcze
  deg, przecież waldik12 napisał, że chodzi o regulator vrc, który jest podłączany przez złącze 7-8-9, także Twa rada jest nie trafiona. waldik12, spróbuj przeciścić styki przewodu łączącego kocioł z regulatorem jakimś sprajem typu kontakt.
 • Poziom 9  
  Witam.
  Pragne nadmienic iz robilem proby z 3 metrowym kablem 3x0.75 mm wpiętym specjalnie do testu.Brak efektu.Dziwi mnie fakt dlaczego swieci zielona dioda,programator juz raz ustawiłem do ustawien fabrycznych-brak efektu.
 • Poziom 10  
  a co z "Opisywany regulator jest wyposaýony w
  funkcj« zabezpieczenia przed zamarzaniem.
  jeæli temperatura zewn«trzna opada poniýej
  + 3 0C, to nast«puje automatyczne wprowadzenie
  wartoæci zadanej temperatury na zasilaniu
  obiegu grzewczego, wynoszˆcej co najmniej
  21 0C." sprawdzales te utawienie?
 • Poziom 9  
  Problem sie pojawia najczesciej jak temp.zew.jest pow.paru stopni-czyli jest cieplo,a jak zimne dni to pracje prawidlowo.
 • Specjalista - systemy grzewcze
  Kocioł ma taki guziczek "i" -prawy górny pod wyświetlaczem. Jeżeli wyświetli się symbol S.24 to kocioł w chwili jak to piszesz świruje, grzeje akurat ciepłą wodę, jeżeli S.4 to pracuje na CO. Wszystkie S masz opisane w instrukcji. Może szukasz problemu, a go nie ma?
 • Poziom 9  
  Pragnę nadmienić jeszcze raz że kocioł pracuje poza godzinami ustawionymi w programatorze. Mam wrażenie że pracuje tak jakby nie było programatora-podgrzewa wodę dla CO do temp.jaka jest ustawiona na dolnym potencjometrze (dlatego boję się pozostawiać go ustawionego na max bo w ostatnim czasie kilkakrotnie,gdy wróciłem do domu kocioł pracował,a woda miała 82°C).W związku z tym ustawiłem go tylko na ok.55°C.Odnosząc się do Twojej podpowiedzi Darius67-wspomnę jeszcze raz,że programator nie wyświetlał w tym czasie żadnej funkcji pracy kotła, a kocioł wyświetlał w tym czasie S.04. Mam jeszcze pytanie do Ciebie Darius67. Czy w momencie "świrowania" , jest możliwość podpięcia się laptopem i zdiagnozowanie usterki pieca? A może są jeszcze jakieś inne rozwiązania?
 • Poziom 18  
  Zakładam, że regulator zawsze prawidłowo wyświetla temp. zewn.

  Sprawdź, podczas pracy prawidłowej jak i nieprawidłowej, co kocioł wyświetla w d.90 (w instrukcji jak to zrobić). Jeśli jest 0, to brak połączenia, lub usterka regulatora, lub usterka elektroniki kotła.
  Jeśli w d.90 jest 1, to połączenie jest prawidłowe, ale nast. sprawdź zadaną temp. w d.9. Jeśli jest 90, to usterka regulatora. Jeśli wyświetli temp. zgodną z krzywą, to usterka elektroniki kotła.
 • Poziom 9  
  Od 4 dni na programatorze temp. zewnętrzna wynosi 0°C pomimo iż na zew. było parę stopni w plusie,a w kodach diagnostycznych d.90 jest 0,d.9 jest 90.
 • Poziom 18  
  Jeśli w cokole VRC na zaciskach 8-9 jest ok. 18-24 V, to regulator do wymiany.
 • Poziom 9  
  "Jeśli w cokole VRC na zaciskach 8-9 jest ok. 18-24 V"-co masz na mysli "cokole". Cz tobie chodzi o płytkę sterownika?Jak myśle to na 9 jest GND i mierząc pomiędzy 9-8 mam ok.24V, a 9-7 mam ok.18,8V .Czy to żle?
 • Poziom 18  
  Cokół VRC, to to co jest przykręcone do ściany po wyciągnięciu VRC 410.
  Napięcia dobre, ale sygnał sterujący jest cyfrowy i to, że napięcie sterujące 7-9 jest dobre nie oznacza, że sygnał sterujący z VRC 410 do kotła jest prawidłowy.
  Z faktu
  Cytat:
  Od 4 dni na programatorze temp. zewnętrzna wynosi 0°C pomimo iż na zew. było parę stopni w plusie,a w kodach diagnostycznych d.90 jest 0,d.9 jest 90.

  wynika, że sygnał sterujący z (uszkodzonego) VRC 410 do kotła jest nieprawidłowy.
  Dla uzyskania 150% pewności, serwisant może chwilowo podmienić płytę el. w kotle.