Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polonez rozrusznik słabo kręci

01 Dec 2011 19:23 2939 5
  • Level 8  
    znalazłem łożysko igiełkowe wymiar 1/2” x 5/8” x 1/2” (12,7 x 15,85 x 12,7 mm)

https://obrazki.elektroda.pl/1503775900_1322763599.jpeg

Jest to od piły spalinowej bębna sprzęgła

Czy jest to dobry wymiar? Może ktoś mi podać wymiar oryginalnej tulejki do rozrusznika w polonezie chodzi mi o średnicę wewnętrzn i zewnętrzną.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 39  
    Średnica 12x16mm. A niby jak to chciałeś zamontować.P
  • Level 21  
    Jak słabo kręci to może masa silnika jest już przegnita.
  • Level 8  
    Jak chciałem zmontować łożysko to okazało się o 1mm za duże a w internecie nigdzie nie znalazłem rozmiaru tulejki od poloneza

A jaki jest dopuszczalny luz w tulejce?
  • Level 21  
    Podjedź do jakiegoś sklepu motoryzacyjnego, który ma części do rozruszników i poproś o komplet tulejek do rozrusznika. Wyczyść wszystko porządnie, przeszlifuj papierkiem. Smar łt 43 lub coś podobnego. I ma chulać, nie wiem w czym problem. To są wdzięczne rozruszniki tylko trzeba je dokładnie poskładać. Jakie masz kolego problemy, napisz dokładnie. Mierzyłęś napięcie na aku, gdy kręci rozrusznik? Ciężkie dojśćie ale na rozruszniku też można zmierzyć i zobaczyć. Może spadek na instalacji jest. Tulejki też są nadwymiarowe, więc najpeliej pojechać do sklepu z wirnikiem i głowiczką. W zestawie jest też tulejka do bendiksu rozrusznika. Jak się uda też można wymienić, chyba że bendiks do wymiany.
  • Level 10  
    Witam- na początek najlepiej sprawdzić przewód masowy łączący silnik z karoserią, później przewód akumulatora w miejscu przykręcenia do masy samochodu,no i rzecz jasna klemy i sam akumulator. Przyczyną niesprawności bywa czasami sprzęgnik elektromagnetyczny w którym jest stycznik łączący główny obwód rozrusznika (nadpalone styki ) .Jeżeli to nie pomoże to będzie konieczne wymontowanie rozrusznika (nie zapominać o odłączeniu akumulatora). W rozruszniku sprawdzamy luz na tulejkach, stan szczotek,luz na bendiksie.Po wymianie tulejek należy ie rozwiercić rozwiertakiem o wymaganej średnicy ,gdyż po wciśnięciu mogą mieć owalność.Stan szczotek może mięć wpływ na moc rozrusznika,powinny mieć odpowiednią długość i dość luźno chodzić po odciągnięciu sprężyny dociskowej ,(wieszanie się szczotek). Sprawdzamy komutator cz nie jest wypalony(możemy go przetoczyć). Po złożeniu rozrusznika sprawdzamy czy można bez zbyt dużych oporów poruszyć wirnikiem, gdyż zdarza się że tulejki po wymianie nie mają osiowości i blokują wirnik.

0
    9