Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozszerzona rzeczywistość będzie sprzętowo obsługiwana w nowych układach Intela

exti 01 Gru 2011 20:07 1346 0
 • Rozszerzona rzeczywistość będzie sprzętowo obsługiwana w nowych układach IntelaIntel przy współpracy z firmą Total Immersion zamierza wprowadzić do swoich kolejnych układów komputerowych funkcjonalności związane z rozszerzoną rzeczywistością (AR).

  Ta nowina pochodzi z konferencji Reuters Global Media Summit, gdzie Antoine Brachet, szef marketingu w Total Immersion, ogłosił, że jego firma podjęła bliską współpracę z Intelem nad wprowadzeniem pewnych rozwiązań AR takich, jak rozpoznawanie gestów.

  To bardzo znaczące posunięcie, gdyż oznacza to, że funkcjonalność AR zostanie zrealizowana sprzętowo i nie będzie wymagać do działania dodatkowego oprogramowania, co przyczyni się do lepszego rozwoju i adaptacji technologii AR.

  Intel zainwestował w Total Immersion w marcu, dając tym samym wyraz swojego przekonania do stosunkowo nowego sektora technologii AR. Inwestycja ta może dać Intelowi przewagę nad konkurentami, lecz firma Total Immersion nie ograniczyła się jedynie do współpracy z nim - ostatnio podpisała umowę także z Texas Instruments.

  Rozszerzona rzeczywistość nie zdobyła dotąd znacznej popularności w zastosowaniach konsumenckich, ale już gdzieniegdzie skorzystano z jej potencjału. Brytyjskie Sony udostępniło na swojej stronie narzędzie pozwalające zwizualizować na naszej ścianie telewizor, który zamierzamy kupić, a firma Wilk Elektronik, producent pendrive'ów marki GOODRAM, daje możliwość wirtualnego wzięcia do ręki swoich produktów.

  Na razie nie jest jasne, kiedy ujrzymy nowe układy Intela z AR, lecz Brachet zasugerował, że mogą to być 2-3 lata, w zależności od tego, jak konsumenci przyjmą tę technologię.

  Źródło:
  http://vr-zone.com/articles/intel-and-total-immersion-plan-augmented-reality-chips/14114.html

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  exti
  Poziom 32  
  Offline 
  exti napisał 2384 postów o ocenie 110, pomógł 6 razy. Mieszka w mieście Gliwice. Jest z nami od 2008 roku.