Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Yaris 1.4 Did 2004 rok - zmiana wolnych obrotów przy obciążeniu

radelinus 01 Dec 2011 20:40 3915 4
 • #1
  radelinus
  Level 11  
  Witam wszystkich. Auto jak w temacie. Problem: silnik pracuje na biegu jałowym z prędkością ca 800obr/min. Oczywiście rozgrzany do 80 st.C. Włączam nawiew i obroty wzrastają po 2-3 sekundach do 1000 (skokowo). Włączam następne odbiorniki - wzrost obrotów do 1100.
  Wyłączam odbiorniki (wszystkie) - obroty silnika wracają do 800. Rozumię, że włączając odbiorniki obciążam silnik, ale taka duża zmiana obrotów trochę mnie zastanawia. Zmierzyłem napięcie odniesienia na alternatorze (Wtyczka 3pin na alternatorze - czerwony). Nie zmienia się przy włączniu odbiorników (nadmuch, światła). Na akumulatorze też nie ma znaczących skoków napięcia. Ładowanie mam na poziomie 13.80V - bez względu na obciążenie (umiarkowane - bez klimy i ogrzewania tylnej szyby). Może tak ma być?
 • #2
  decybel91
  Level 42  
  Jak nawiew na HI ustawiasz to podnosi obroty, aby szybciej się rozgrzać, przyspieszyć pompę wody itp itd.
  Klimę także załączasz?
 • #3
  radelinus
  Level 11  
  Nawiew włączam na 2. Bez klimy. . Ale to samo się dzieje gdy nie włączam nawiewu tylko np. światła mijania.
 • #4
  łukasz 1
  Level 17  
  toyota yaris 1.4d tak ma jak jest obciazenie elektryczne to podnosi obroty oraz ogrzewanie włacz ogrzewanie jak jest silnik zimny nawieiw na np 2 bieg a temp na maksa podniesie obr jak zaczniesz wycofywac temperature na mniejsza to obr spadna normalne
 • #5
  radelinus
  Level 11  
  Ok ! Dzięki. Zamykam temat.