Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Atmega 32]AVR Studio+AVRDUDE na

szefxxx 01 Gru 2011 21:23 2481 3
  • #1 01 Gru 2011 21:23
    szefxxx
    Poziom 20  

Witam serdecznie,

przesiadłem się na pewien czas z przymusu na atmelowskie AVR Studio 5.0,by kontynuować naukę C.Mam takie pytanie jak sprzęgnąć AVR Studio razem z AVR dude by programować ATmegę 32 w trybie FT232RS(Synchronous BitBang)??Szukałem po opcjach ale nie mogę nic znaleźć gdzie można by dodać AVR DUDE?Póki co programuję ręcznie z linii komend lub z prostego gui z parametrami -P ft0 -B 19200,ale głupio jest ciągle przebierać między plikami i ręcznie z palca wskazywać położenie hexa.Czy ktoś jest w stanie pomóc?

0 3
  • #2 01 Gru 2011 22:20
    zumek
    Poziom 39  

szefxxx napisał:
    Mam takie pytanie jak sprzęgnąć AVR Studio razem z AVR dude...

Menu->Tools->External Tools.

0
  • #3 01 Gru 2011 22:36
    szefxxx
    Poziom 20  

Dzięki za odpowiedź:)No dobra,ale mam jeszcze w takim razie dwa pytanka.Jak można wtedy programować układ z poziomu AVR studio za pomocą jednego przycisku?Jak wtedy ustawić sieżki by automatycznie był ładowany hex z danego projektu?

-----
    Wymiękłem z rozgryzaniem tego tematu.Mam nadzieję,że STK 500,który niebawem do mnie przybędzie to rozwiąże ten problem i że będzie śmigał z AVR Studio 5.0:)

0
  • #4 27 Gru 2011 16:55
    to_nick
    Poziom 2  

Witam, ja byłem zmuszony do rozgryzienia i na podstawie podpowiedzi @zumek rozgryzłem :)

Command: ścieżka do pliku avrdude.exe
    Arguments: -p m8 -c usbasp -P usb -U flash:w:$(ItemFileName).hex:a
    m8 model procka (atmega8) zastąpić kodową nazwą procka
    Initial direktory: $(ProjectDir)\debug /* bądź */ $(ProjectDir)\Release //w zależności od opcji przy kompilacji

Pozdrawiam,
    Łukasz

1