Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Webasto termo top z/c, błąd świecy żarowej.

tomek.kopiec 01 Dec 2011 22:15 22768 36
    tomek.kopiec
    Level 18  
    Witam.
    Webasto zamontowane w a6 c5 sterowane z menu w fis licznika.
    Podejmuje próbę rozpalania i ją przerywa.Błąd to Adres 18: Ogrzew.pomocn. Plik etykiet: Brak
    Oznaczenie elementu: 4B0 265 105 E
    Komponent: Standheizung Diesel D49ˆ
    Kodowanie: 00011
    Kod serwisu: WSC 02325
    VCID: 1E39D4EBB026

Znaleziono 1 błąd:
    01412 - Świeca żarowa z kontrolą płomienia (Q8) ,zwarcie do masy

Świeca ma ok 0,7 Ω i w teście elementów wykonawczych jestem w stanie ją rozżarzyć i już w tym momencie wywala błąd, zapewne dlatego przerywa rozpalanie, dla pewności podstawiłem drugą.
    Sterownik był w naprawie ale stwierdzono, że nie da się naprawić.
    Widzę, że temat nie przelewki, jak nie kupię używki albo ktoś mi tego nie naprawi to piecyk na złom chyba pójdzie, bo cena nowego sterownika tęga jest.
    Zerknijcie na fotki.
    Myślę, że jeżeli się ktoś podejmie naprawy to się dogadamy co do ceny.
    Ewentualnie chętnie kupię używany.

Webasto termo top z/c, błąd świecy żarowej. Webasto termo top z/c, błąd świecy żarowej. Webasto termo top z/c, błąd świecy żarowej. Webasto termo top z/c, błąd świecy żarowej. Webasto termo top z/c, błąd świecy żarowej.
    LoLek85
    Level 28  
    Nie ma tam przypadkiem dodatkowego czujnika od kontroli płomienia??
    Podaj mi maila to podeślę Ci pdf-y z opisem tych urządzeń, może coś znajdziesz.
    tomek.kopiec
    Level 18  
    W tym modelu czujnikiem płomienia jest świeca,
    tomek_kopiec74(malpa)interia.pl-dziękuje za materiały
    tomek.kopiec
    Level 18  
    Kupiłbym nawet cały piecyk używany gdyby ktoś posiadał o takich symbolach.
  • Helpful post
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Wyslij naprawiłem już kilka których się nie dało naprawić
    tomek.kopiec
    Level 18  
    OOO witam kolegę znajomego z innego forum!A więc tak,dziś robię jeszcze jedno podejście w kierunku używanego sterownika jeżeli wypali-czyli zdobędę odpowiadający mojemu to powiadomię.Gumiś wyślij mi kontakt na pw jak nie zdobędę sterownika to się odezwę w celu dogadania szczegółów.
    T.I.R.
    Level 14  
    Witam !!!

Odezwij sie na PW. Moze bede w stanie Tobie pomoc.

Pozdrawiam T.I.R.
    mot_cez
    Level 12  
    Witam.
    To jest piec od dogrzewacza silnika więc spokojnie możesz poszukać używki,ceny tych piecy są dużo niższe niż ogrzewania postojowego.
    Jak dobrze poszukasz to za 200 250 zł można upolować ładną sztukę.
    molo15
    Level 10  
    koledzy,

Ja naprawiałem webasto w rover 75 (BMW - thermotop z/c) i kupiłem nową świecę i nic potem kupiłem używany palnik ze świecą i też nic... w końcu okazało się że sterownik trzeba było zregenerować.
    Ostatecznie mam działające webasto i w zapasie świecę żarową i jeszcze cały palnik ze świecą. Gdyby ktoś reflektował to proszę o kontakt.

pozdrawiam,
    Marek
    502 327 147
    tomek.kopiec
    Level 18  
    mot_cez wrote:
    Witam.
    To jest piec od dogrzewacza silnika więc spokojnie możesz poszukać używki,ceny tych piecy są dużo niższe niż ogrzewania postojowego.
    Jak dobrze poszukasz to za 200 250 zł można upolować ładną sztukę.

Chyba nie bardzo,mam to uruchamiane z menu licznika a nie jak w sharan,alhambra czy galaxy jako dogrzewacz.Fakt że też biegły w tym nie jestem i mogę się mylić.Resztę mam sprawną.
    mot_cez
    Level 12  
    heizgerat to dogrzewacz ale można go wykorzystać jako ogrzewanie postojowe.
    Zazwyczaj w sterowniku nie ma funkcji załączania wentylatora kabiny i pompy wody.
    ale te funkcje łatwo można dorobić.
    Chyba,że masz zmieniony sterownik,ale naklejka wyraźnie mówi dogrzewacz.

Dodano po 5 [minuty]:

Oznaczenie elementu: 4B0 265 105 E
    Komponent: Standheizung Diesel D49�
    Kodowanie: 00011
    Kod serwisu: WSC 02325

Standheizung to ogrzewanie postojowe.
    myślę,że jednak naklejka jest nie od tego pieca

Dodano po 33 [minuty]:

zerknij na ten piec.
    http://allegro.pl/webasto-bmw-e46-320d-2-0-diesel-i1964236826.html

Dodano po 2 [minuty]:

jak dobrze poszukasz to znajdziesz coś tanszego
    tomek.kopiec
    Level 18  
    Mam dwie opcje albo grzanie motoru albo motor i kabina,sterownik załącza klimatronik,link ok ale ja potrzebuje aby te funkcje działały bo funkcja dogrzewacza jest mi nie potrzebna.I tu problem bo pewnie można by zamienić sterownik ale na jaki symbol?
    mot_cez
    Level 12  
    Czy masz zegar sterujący ?

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

Z tego co zauważyłem to będzie pasował każdy sterownik termo top z/c.
    Podłączenia mają zawsze takie same.
    Uważam ,że będzie realizował dwie funkcje,dogrzewacza i ogrzewania postojowego.
    Różnica polega na włączeniu klimatronika,lub też nie.
    Nawet jak będzie załączał przy dogrzewaczu klimatronik to i tak nie zauważysz bo i tak wtedy zasilanie jest włączone
    tomek.kopiec
    Level 18  
    Nie mam opcji dogrzewacza tylko mogę z menu licznika "FIS" zaprogramować odpalenie podgrzania silnika lub silnika i kabiny,czyli ustawiam zegar na wtorek 6,45 na 30 minut i wsiadam do auta z ciepłym motorem lub ciepłym motorem i kabiną . Zapłon wyłączony a klimatronik działa.No dobrze by było gdyby pasował sterownik z każdego z/c ale narazie mi taki w rece nie wpadł..Pewnie mógłbym też dogrzewać ale tylko jak sam to włącze podczas jazdy.
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Panowie to ja troszkę wytłumaczę i podepnę się pod temat.
    Piec może być dogrzewazem i działać jak postojowe ot taki wymysł audi pompę wody uruchamia komfort a klimatronik wentylator o osiągnięciu temp 30 st płynu.

Teraz ja mam pytanie termo top C z mercedesa A klasy sterownik analogowy problem polega na tym że widzi odwrotnie temperaturę tzn. jak zimny widzi 80st w miarę nagrzewania temp stada jak spadnie do 20 st zaczyna gotować wodę ktoś ma na to jakiś patent jak naprawić takie ustrojstwo termistor podmieniałem i nic to nie dało.
    Diagnoza jest tylko przez mercedesa program webasto się nie łączy.
    POZDRAWIAM
    mot_cez
    Level 12  
    Jeżeli pompą wody steruje klimatronik tak jak mówi kolega to możesz śmiało założyć dowolny sterownik termo top z/c i wszystko będzie śmigało .
    podesłałem link do pieca z/c za 350 zł

Natomiast A klasa ,jak gotuje wodę to może nie działać pompka wody.
    Sprawdzałeś ?
    Udało się podłączyć sam piec pod interfejs ?

Dodano po 3 [minuty]:

Programy są dostępne na stronie webasto termo test .
    http://www.techwebasto.com/heater_thermo_test.htm
    A fejs może być wag.
    Zerknij w elektrodzie tam jest to ładnie opisane jak podłączyć.
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Właśnie z programem webasto się nie połączy diagnozę mam poprzez mercedesa pompa wody działa bo odpalam na stole.
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    Pisze że odpalam na stole więć pompa działa odpaliłem i naprawiłem już nie jeden piec chodzi mi o strone elektryczną dlaczego temp działa w drugą stronę
    mot_cez
    Level 12  
    Jeżeli termistor jest widziany odwrotnie to wygląda na walnięty sterownik.
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    To to ja wiem tylko jak to naprawić temp jest mierzona dość prymitywnie przez procesor podejrzewam jeden rezystor tylko nie wiem jaka powinien mieć wartość.
    mot_cez
    Level 12  
    tu to się poddaję.

Dodano po 5 [minuty]:

Może tomek.kopiec pomoże.
    ma sterownik na wierzchu.
    Pomiar temp. w z/c powinien być realizowany tak samo jak c
    Zerknij na fotki na poczatku
    tomek.kopiec
    Level 18  
    U mnie to wygląda jakby jednak sterownik webasto uruchamiał pompę bo jest ona z integrowana z piecem ale głowy nie dam.A co do sterownika to jeszcze go nie odzyskałem.
    mot_cez
    Level 12  
    termo top C jest ogrzewaniem postojowym,wiec sterownik pieca steruje pompą wody.
    gumiś_rzesz
    Level 25  
    nie zawsze jest postojowym a co za tym idzie nie zawsze steruje pompą wody
    k-gosik
    Level 10  
    Panowie witam wszystkich czy ktoś naprawiał już sterownik źle rozpoznający rezystancję czujnika płomienia/świecy żarowej ? piec t t c
    Proszę o pomoc mój piecyk zgłasza usterkę w obwodzie kołka żarowego ,da się to zrobić proszę o podpowiedź lub info jaki koszt ew naprawy.
    tomek.kopiec
    Level 18  
    Ja na razie ugrzęzłem ,sterowni jeszcze pozostał u poprzednich fachowców.
    k-gosik
    Level 10  
    posiadam sprawny sterownik od t t z /c i tak sobie myślę,że jak nikt nie podpowie w czym problem to wezmę go na warsztat i element po elemencie będę sprawdzał to co steruje tranzystorem i sam tranzystor bts141 narazie obawiam się zniszczyć sprawny bo szkoda go ale z drugiej strony jak by się udało to miałbym ogrzewanie a nie dogrzewacz Pozdro.
    tomek.kopiec
    Level 18  
    k-gosik wrote:
    posiadam sprawny sterownik od t t z /c i tak sobie myślę,że jak nikt nie podpowie w czym problem to wezmę go na warsztat i element po elemencie będę sprawdzał to co steruje tranzystorem i sam tranzystor bts141 narazie obawiam się zniszczyć sprawny bo szkoda go ale z drugiej strony jak by się udało to miałbym ogrzewanie a nie dogrzewacz Pozdro.

To może odsprzedasz ten sprawny?A tak z ciekawości czy mógłbyś podesłać fotki,chciałbym porównać z moją płytą.
    k-gosik
    Level 10  
    Tak w telegraficznym skrócie :sam sterownik wygląda niemal identycznie brak mu jedynie tranzystora od sterowania pompą obiegu wody i kilku małych elementów po drugiej stronie płytki, ale co równie złe nie steruje on przekaźnikiem załączenia nawiewu w aucie (pin 4) ,do startu potrzebuje prąd na piny 1-3 da się diagnozować w-t-t i już.
    Żadnych innych widocznych różnic. Jak zlokalizuję usterkę i będzie to możliwe do naprawy dam znać bo albo nikt nie wie jak to naprawić albo nie che się podzielić swoją wiedzą a fajnie było by obniżyć ceny tych płytek poprzez umożliwienie wszystkim trochę znającym zagadnienie samodzielnej naprawy ponieważ ceny sprawnych są chore .