Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VR6 brak masy i kontrolki ostrzegawcze + przekazniki

01 Gru 2011 22:26 1529 5
  • Poziom 9  
    Witam mam problem z moim VR6 a dokładniej zmieniając silnik mój kolega podłączył plus do silnika w miejscu masy(masy silnika nie niepodlaczyl) nic się nie stało po prostuu nieodpalil nawet niezakręciłl ale to jest oczywiste. Sprawdziłem wszystko podłączyliśmy poprawnie i odpalił odrazu... za 2-3 godziny wróciłem do dom zgasiłem go, po chwili odpalam lecz rozrusznik tylko pyka, oczywiście nie ma dobrej masy...poprawiłem ja i odpalił odrazu, tylko po tym odpaleniu ciągle świeca się kontrolki: płynu chłodniczego, smarowania i zużycia klocków. Włączam zapłon zapalają się i w chwili gdy pstryknie przekaźnik(normalnie gasły) przygasają lecz zaraza się na jakieś 70% po jakimś czasie spaliła mi się pompa paliwa która szybko wymieniłem lecz na zimnym silniku słyszę jak któryś przekaźnik pyka, sprawdziłem i jest to przekaźnik od pompki paliwa, oczywiście zastąpiłem go innym lecz drogiego dnia sytuacja się powtórzyła,przekaźnik pyka jakiś czas no i oczywiście silnikiemmw tymym czasie szarpie... jak się silnik zagrzeje to pracuje wmiare dobrze nie wiem o co chodzi ... stawiam na centralkę bezpiecznikómyślęle ze masa przeniąiposzłala lecnie mamam drugiej na podmiankę, możne ktoś się spotkał z podobna sytuacja...

Dodano po 2 [minuty]:

mam nadzieje ze to nie jest wina sterownika silnika...pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 11  
    radził bym ci sprawdzić alternator i regulator napięcia
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    dlaczego alternator? ladowanie jest ok
  • Poziom 20  
    ale kontrolki jak i licznik w vw zasilane są z alternatora i jak z altkiem coś się dzieje to takie objawy sprawdz jeszcze pin w kostce co wpina się do alternatora
  • Poziom 9  
    Zmienilem sterownik i problem z przekaznikiem i pompa paliwa zginol... a po wymianie zegarow kontrolki dzialaja prawidlowo. pozdrawiam