Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pierdzący dźwięk cyfrowy polsat

wesker5739 01 Dec 2011 22:48 3700 6
    wesker5739
    Level 9  
    Witam, jestem abonentem cyfrowego polsatu hd.
    Mam dekoder echostar hds 400e. Problemem jest dźwięk i nie umiem zlokalizować źródła problemu: dekoder czy tv. Zasięg sygnału i jakość są bardzo dobre ale dźwięk pierdzi jak na antenie pokojowej, dodam iż wizja nie jest zakłócona ani zniekształcona... Dekoder jest w wersji cyfrowej/hd.
    Czy może to być wina telewizora?? Posiadam telewizor crt daewoo...
    Tuner i tv połączone poprzez kabel scart.

Proszę o porady

Pozdrawiam
    kazikszach
    Level 35  
    Jak masz ustawione poziomy głośności w dekoderze i w tv?
    Jest zasada, żeby w dekoderze ustawić siłę głosu na max, a regulować głośność pilotem od tv.
    wesker5739
    Level 9  
    Tak właśnie robiłem, niestety pierdzenie jest nie do zniesienia nawet na niskiej głośności tv bo zakłóca wszelkie dialogi w filmach i wiadomościach zwłaszcza jak się pokaże jakiś pasek osd z informacjami...
    kazikszach
    Level 35  
    Spróbuj inny kabel, bo może ma złe ekranowanie lub ułóż go inaczej.
    egon42
    Level 37  
    Jeżeli to tv crt to w czym problem Połączenie to euro euro pod te samo euro i tym samym kablem podłączam dvd i sprawdzam jak działa jak dalej charczy to zostaje do próby wymienić przewód euro i już wiadomo co i jak.
    kazikszach wrote:
    Jest zasada, żeby w dekoderze ustawić siłę głosu na max, a regulować głośność pilotem od tv.

Moim zdaniem to nie jest dobra zasada dlatego że jak dasz tuner na max głosu to możesz przesterować obwody wejściowe w tv i wtedy właśnie obojętnie jaką dasz siłę w tv zawsze będziesz słyszał charczenie w tv bo są przesterowane obwody wejściowe w tv.
    Następny powód musisz cały czas używać 2 pilotów ,pilota tunera aby przełączać programy i pilota tv aby regulować głos.
    Ja mam inną zasadę ustawiam głos w tv ma max (albo maksymalnie głośno aby nie był słyszalny szum z tv, na szczęście mój tv prawie wcale nie szumi przez co może być na max) a siłę głosu reguluję pilotem tunera co ma tą zaletę że nie przesteruję obwodów wejściowych w tv i używam tylko 1 pilota z tunera, a pilota tv używam tylko do włączenia i wyłączenia tv i ewentualnie do zmiany źródła sygnału. PO tym co napisałem możesz sprawdzić jeszcze 1 rzecz zacznij od ściszenia tunera a ewentualnie zwiększenia siły głosu w tv.
    kazikszach
    Level 35  
    W mojej praktyce warsztatowej miałem kilkadziesiąt przypadków zakłóconej fonii w telewizorach CRT, gdzie w nich użytkownik ustawił siłę głosu na max, a w dekoderze regulował na niskim poziomie.
    Zakłócenia były zależne od treści obrazu, wystarczało zmniejszenie siły głosu w tv do połowy i zwiększenie w dekoderze i nigdy nie stwierdziłem przesterowania wejścia w tv.
    wesker5739
    Level 9  
    Panowie co napisaliście próbowałem. Kabel antenowy mam ekranowany, lepszej jakości. Scartów 5 próbowałem na każdym to samo. Kino domowe chodzi elegancko na scartach a dekoder nie...Co najśmieszniejsze miałem kiedys dekoder hd5000 i działał dobrze dopóki nie padł firmware, a na obecnym mam juz problem z dzwiekiem...Poszedłem do punktu cyfrowego polsatu z dekoderem, podłączyli pod lcd'ka i śmiga u nich okej :shocked!: Facet mówi że możliwe że dopiero jak się rozgrzeje dekoder to zaczyna "pierdzieć"...
    Zobaczymy co będzie po testach u nich....

[edyta]
    I wyszło na to że mój tv do wymiany. Po podłączeniu u nich do lcd pracuje normalnie, dźwięk i obraz bez zarzutu...a u mnie pierdziączka. Pan nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego na hd5000 była fonia okej a na tym już nie...powiedział że "może coś się stało z tv w międzyczasie, nie mam podstawy do reklamacji i wymiany na nowy..." i pogadane.