Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierdzący dźwięk cyfrowy polsat

01 Gru 2011 22:48 3502 6
  • Poziom 9  
    Witam, jestem abonentem cyfrowego polsatu hd.
    Mam dekoder echostar hds 400e. Problemem jest dźwięk i nie umiem zlokalizować źródła problemu: dekoder czy tv. Zasięg sygnału i jakość są bardzo dobre ale dźwięk pierdzi jak na antenie pokojowej, dodam iż wizja nie jest zakłócona ani zniekształcona... Dekoder jest w wersji cyfrowej/hd.
    Czy może to być wina telewizora?? Posiadam telewizor crt daewoo...
    Tuner i tv połączone poprzez kabel scart.

Proszę o porady

Pozdrawiam
  • Poziom 34  
    Jak masz ustawione poziomy głośności w dekoderze i w tv?
    Jest zasada, żeby w dekoderze ustawić siłę głosu na max, a regulować głośność pilotem od tv.
  • Poziom 9  
    Tak właśnie robiłem, niestety pierdzenie jest nie do zniesienia nawet na niskiej głośności tv bo zakłóca wszelkie dialogi w filmach i wiadomościach zwłaszcza jak się pokaże jakiś pasek osd z informacjami...
  • Poziom 34  
    Spróbuj inny kabel, bo może ma złe ekranowanie lub ułóż go inaczej.
  • Poziom 37  
    Jeżeli to tv crt to w czym problem Połączenie to euro euro pod te samo euro i tym samym kablem podłączam dvd i sprawdzam jak działa jak dalej charczy to zostaje do próby wymienić przewód euro i już wiadomo co i jak.
    kazikszach napisał:
    Jest zasada, żeby w dekoderze ustawić siłę głosu na max, a regulować głośność pilotem od tv.

Moim zdaniem to nie jest dobra zasada dlatego że jak dasz tuner na max głosu to możesz przesterować obwody wejściowe w tv i wtedy właśnie obojętnie jaką dasz siłę w tv zawsze będziesz słyszał charczenie w tv bo są przesterowane obwody wejściowe w tv.
    Następny powód musisz cały czas używać 2 pilotów ,pilota tunera aby przełączać programy i pilota tv aby regulować głos.
    Ja mam inną zasadę ustawiam głos w tv ma max (albo maksymalnie głośno aby nie był słyszalny szum z tv, na szczęście mój tv prawie wcale nie szumi przez co może być na max) a siłę głosu reguluję pilotem tunera co ma tą zaletę że nie przesteruję obwodów wejściowych w tv i używam tylko 1 pilota z tunera, a pilota tv używam tylko do włączenia i wyłączenia tv i ewentualnie do zmiany źródła sygnału. PO tym co napisałem możesz sprawdzić jeszcze 1 rzecz zacznij od ściszenia tunera a ewentualnie zwiększenia siły głosu w tv.
  • Poziom 34  
    W mojej praktyce warsztatowej miałem kilkadziesiąt przypadków zakłóconej fonii w telewizorach CRT, gdzie w nich użytkownik ustawił siłę głosu na max, a w dekoderze regulował na niskim poziomie.
    Zakłócenia były zależne od treści obrazu, wystarczało zmniejszenie siły głosu w tv do połowy i zwiększenie w dekoderze i nigdy nie stwierdziłem przesterowania wejścia w tv.
  • Poziom 9  
    Panowie co napisaliście próbowałem. Kabel antenowy mam ekranowany, lepszej jakości. Scartów 5 próbowałem na każdym to samo. Kino domowe chodzi elegancko na scartach a dekoder nie...Co najśmieszniejsze miałem kiedys dekoder hd5000 i działał dobrze dopóki nie padł firmware, a na obecnym mam juz problem z dzwiekiem...Poszedłem do punktu cyfrowego polsatu z dekoderem, podłączyli pod lcd'ka i śmiga u nich okej :shocked!: Facet mówi że możliwe że dopiero jak się rozgrzeje dekoder to zaczyna "pierdzieć"...
    Zobaczymy co będzie po testach u nich....

[edyta]
    I wyszło na to że mój tv do wymiany. Po podłączeniu u nich do lcd pracuje normalnie, dźwięk i obraz bez zarzutu...a u mnie pierdziączka. Pan nie potrafił odpowiedzieć na pytanie dlaczego na hd5000 była fonia okej a na tym już nie...powiedział że "może coś się stało z tv w międzyczasie, nie mam podstawy do reklamacji i wymiany na nowy..." i pogadane.