Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technisat (TNK) świeci się tylko zielona dioda.

Rafal_Pisz 01 Gru 2011 23:27 3894 1
 • #1 01 Gru 2011 23:27
  Rafal_Pisz
  Poziom 12  

  Witam
  Mam mały problem z dekoderem Technisat Digit S2 CD e (TNK) podczas konfiguracji kałów tuner zawiesił się i przestał reagować na pilota i przyciski na panelu przednim. Po wyłączeniu z sieci i ponownym załączeniu zaświeca się tylko zielona dioda i brak jest jakiejkolwiek reakcji. Pomiary napięć w zasilaczu przedstawiają się tak jak na załączonej fotografii. Co może być przyczyną takiego uszkodzenia?
  Dziękuję za wszelką pomoc.

  0 1
 • #2 08 Gru 2011 18:15
  Rafal_Pisz
  Poziom 12  

  Rozwiązanie problemu:
  Jeżeli nie wykryjemy żadnych fizycznych uszkodzeń, prawdopodobnie uszkodzeniu lub nie pełnej aktualizacji uległ soft w dekoderze.
  Wobec czego dekoder należy podłączyć do anteny satelitarnej poprawnie ustawionej na satelitę HotBird 13*E i podłączyć do zasilania. Następnie w takim stanie pozostawić na około 2 godziny. (Ja pozostawiłem na 6 - bo tyle akurat nie było mnie w domu :) ) Stan zakończenia wykonywania aktualizacji będzie sygnalizowany zmianą koloru świecenia diody z stałego zielonego na stale świecący czerwony. Podczas aktualizacji dekoder nie załącza eurozłącza i nic nie wyświetla na TV.

  1