Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technisat (TNK) świeci się tylko zielona dioda.

Rafal_Pisz 01 Dec 2011 23:27 4824 1
 • #1
  Rafal_Pisz
  Level 12  
  Witam
  Mam mały problem z dekoderem Technisat Digit S2 CD e (TNK) podczas konfiguracji kałów tuner zawiesił się i przestał reagować na pilota i przyciski na panelu przednim. Po wyłączeniu z sieci i ponownym załączeniu zaświeca się tylko zielona dioda i brak jest jakiejkolwiek reakcji. Pomiary napięć w zasilaczu przedstawiają się tak jak na załączonej fotografii. Co może być przyczyną takiego uszkodzenia?
  Dziękuję za wszelką pomoc.
 • #2
  Rafal_Pisz
  Level 12  
  Rozwiązanie problemu:
  Jeżeli nie wykryjemy żadnych fizycznych uszkodzeń, prawdopodobnie uszkodzeniu lub nie pełnej aktualizacji uległ soft w dekoderze.
  Wobec czego dekoder należy podłączyć do anteny satelitarnej poprawnie ustawionej na satelitę HotBird 13*E i podłączyć do zasilania. Następnie w takim stanie pozostawić na około 2 godziny. (Ja pozostawiłem na 6 - bo tyle akurat nie było mnie w domu :) ) Stan zakończenia wykonywania aktualizacji będzie sygnalizowany zmianą koloru świecenia diody z stałego zielonego na stale świecący czerwony. Podczas aktualizacji dekoder nie załącza eurozłącza i nic nie wyświetla na TV.