Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Z jakiej maszyny pochodzi koło zębate

02 Gru 2011 11:36 9858 16
  • Poziom 13  
    Witam. Chciałem zbudować rębak bębnowy. posiadam jedno koło zębate i potrzebuję drugie identyczne.Problem w tym że nie wiem z jakiego sprzętu ono pochodzi. W załącznikach zamieściłem zdjęcia.
    szerokość 35mm, średnica ok 220mm, ilość zębów 43.

• Poziom 39  
    Zmierz średnicę i znając ilość zębów możesz obliczyć moduł. Będzie pasować prawie każde koło z takim samym modułem - mówiąc w przybliżeniu, zakładam że zarys nie był korygowany.
    Najprościej idz na składnicę Agroma lub maszyn z częściami i coś dobierzesz - albo do mechanika który robi skrzynie biegów. W skrzyniach koła wymienia sie parami to jakieś dostaniesz. To które pokazujesz może być z tylnej skrzyni do napędu taśmy z przyczepy zbierającej do siana.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Zmierz dokładnie wieloklin w środku i podaj ,być może mam takie samo wykorzystane w reduktorze od ciągnika ilość zębów i szerokość się zgadza ,ale nie pamiętam średnicy ale za to mam zapasowy wałek z wieloklinem i może będzie się zgadzał .
  • Poziom 18  
    Znalazłem stare rysunki tego mojego koła zębatego i niestety średnice ma 210 ,również wymiary na wałek wieloklinowy są inne .
    Moduł obliczysz ze wzoru
    m = średnica zewnętrzna /z+2
    m = 220/45
    m = 4,888888...
    Czyli jak dobrze zmierzyłeś średnice zewnętrzną to wychodzi na to że koło ma korektę zębów ,bo moduł wychodzi nie typowy .
    Od Stara 28 na pewno nie jest gdyż to koło zębate o zębach prostych ma na pewno moduł 4 , może od zetora 25 do zwolnicy ,a jak nie to może w Agromie coś znajdą .
  • Poziom 39  
    Panowie mechanicy! Albo zidentyfikujecie koło, albo dajcie sobie spokój jeśli nie wchodzi w grę dorobienie. W praktyce nie funkcjonują koła zębate bez korekcji uzębienia. A wartości korekcji mogą być przeróżne i ciężko będzie przypadkowo zapewnić poprawną współpracę przypadkowych kół. Tutaj zdaje się, że nie wiemy nawet, czy chodzi o koło do współpracy uzębienia, czy może do zdublowania napędu.
  • Poziom 13  
    Koło ma współpracować z drugim identycznym. Buduję rębak w którym są dwa wałki z nożami tnącymi obracające sie w przeciwnym kierunku.
    Dorobienie nie wchodzi w grę ze względu na koszty lub (i) niską trwałość-niedostateczne utwardzenie nowego koła zębatego.
  • Poziom 1  
    temat juz pewno nie aktulny
    ale moim zdnaiem to koło pochodzi ze skrzyni buegów ciagnika t25
  • Poziom 28  
    Kolego, jaka jest szerokość części roboczej (wieńca)? Bo mam projekt rębaka, w którym koła są szerokie na ok. 50mm. Węższe są za słabe - niskie obroty (ok. 100), duży moment obrotowy.
  • Poziom 18  
    A jaki jest moduł kół zębatych wykorzystany w tym projekcie? Koła zębate o szerokości 50mm widziałem w zwolnicy od Ify W-50 i są o module 6
  • Poziom 28  
    W projekcie są koła o m=4, z=50.
    Nie jest to specjalnie ważne, bo potrzebne są dwa identyczne koła o zębach prostych, ważna jest średnica podziałowa - 200mm lub coś w pobliżu. Szerokość min. 30mm. Może ktoś widział/wie gdzie można znaleźć takie koła?
  • Poziom 13  
    To moje ma szerokość 60 mm - część robocza wieńca.
    Jest naprawdę solidne.
    Solidne koła zębate występują też w zwolnicach traktorów.
    Przykład ze zwolnicy c-360. Niestety nie znam średnicy.
    http://sprzedajemy.pl/czesci-zwolnice-c360,475050