Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Innowacyjny głośnik Nautilus z subwooferem 12" od Bowers & Wilkins

piokrza 02 Dec 2011 18:47 4577 1
 • Innowacyjny głośnik Nautilus z subwooferem 12" od Bowers & WilkinsBowers & Wilkins, jeden z najbardziej innowacyjnych w świecie producentów systemów głośnikowych, przedstawił ostatnio nowy model o nazwie Nautilus. Głośniki z tej serii wykorzystują najnowszą technologię firmy, nad którą prace trwały przez ostatnich 5 lat. Linia Nautilus ma być "symbolem wszystkich cech innowacji, poświęcenia i miłości do muzyki". Unikalną cechą jest zdolność odtwarzania dźwięków bez ich pośredniej 'obróbki': dźwięki są szczegółowe, żywe, pełne energii i niezmienione w swym kształcie przez głośnik lub samą obudowę - tak reklamuje je producent.  Głośnik Nautilus ma zapewnić optymalną jakość dźwięku poprzez eliminację wpływu drgań obudowy, w tym niepożądanego dźwięku, który wydobywał się z tylnej części obudowy, osłaniającej przetworniki. Teraz fale dźwiękowe wydobywające się z tyłu są kierowane, wchłaniane i tłumione, czego skutkiem jest czysty dźwięk wydobywający się od frontu. Każda z kolumn posiada mocny 12-calowy głośnik niskotonowy umieszczony w zakrzywionej, spiralnej tubie, która pozwala falom dźwiękowym rozprzestrzeniać się wzdłuż nich bez odbić.

  Obudowy głośników z serii Nautilus są wykonywane ręcznie z włókna szklanego wzmocnionego tworzywem ABS zapewniającym trwałość. Wykończenie stanowią ta sama farba i lakier, które wykorzystuje się w luksusowych samochodach niemieckich marek. Głośnik Nautilus jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, niebieskim i srebrnym. Cena za jedną kolumnę to 60 000 dolarów amerykańskich.

  Źródło: http://www.hammacher.com/Product/Default.aspx...987&promo=Electronics-New-Arrivals&catid=1716

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1476 posts with rating 167, helped 5 times. Been with us since 2007 year.
 • #2
  strdb940
  Level 14  
  Dziwne albo to jest jakiś nowy model w sensie odmłodzona wersja Kolumn Nautilus albo jest to po prostu kilkuletnie opóźnienie w newsie. Kolumny Nautilus są dostępne na rynku już dobrych kilka lat nie licząc pozostałych z serii Nautilus 800 lub 801. Pozdrawiam