Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Ford Fiesta Mk4] iskrzenie spod fajek przewodów WN

AndREW1989 02 Gru 2011 19:25 2786 3
  • #1 02 Gru 2011 19:25
    AndREW1989
    Poziom 9  

Dzień dobry, więc do rzeczy.
    Pacjent:
    Ford Fiesta Mk4, rok 1999, silnik Endura 1.3 60KM. zasilanie LPG
    3 tygodnie temu posiadałem przewody WN oznaczone jedynie

Cytat:
    8mm double silicone rfi suppressed iso 3808 class f

zostały wymienione ponieważ po ciemku, przy obciążeniu LPG zaobserwowałem przeskakiwanie iskier na blok silnika.
    w tej chwili posiadam przewody wysokiego napięcia NGK FD1205
    cewka Motorcraft 988F-12029-AB
    świece Motocraft AGFS 22CM1

Po wymianie przewodów na NGK (obecne) iskrzenie spod fajek nie ustąpiło, dodatkowo w tych momentach, podczas jazdy, występowało szarpnięcie. Cały czas mowa o zasilaniu LPG. Przy PB problem nie wystąpił.
    W celu zaradzenia problemowi zmniejszyłem szczeliny świec miedzy elektrodami z 1mm na 0,75mm. Iskrzenie przy LPG pod maską , jak i szarpanie ustąpiło. Za to przy Pb na postoju pojawiło się drobne, cykliczne, powiedzmy co ok 20s lekkie, ciche strzelanie z rury. Tak wyglądało to do dnia wczorajszego. A to dlatego, że silnik na LPG znów zaczął szarpać, pod fajkami znów pojawiły się iskry.
    Mam juz komplet nowych świec, ale póki co nie mam możliwości ich montażu. Proszę o radę, czego wynikiem jest opisane zjawisko. Czy nowe kable NGK są przyczyną, czy może owe świece? Dlaczego był spokój a teraz problem się pojawił ponownie, czy szczelina świec mogła sama ulec zmianie?

0 3
  • #2 06 Gru 2011 22:24
    artur bilicki
    Poziom 9  

Stawiam na zuzyte swiece.

0
  • #3 06 Gru 2011 22:38
    domex32
    Moderator na urlopie...

Załóż oryginalne przewody, do tych oryginalnych świec i wyreguluj gaz.

0
  • #4 07 Gru 2011 07:22
    emeryt2
    Poziom 42  

Szczelina na elektrodach świec z biegiem czasu powiększa się! Za duża przerwa na nich skutkuje podobnymi jak u Ciebie efektami.

0
  Szukaj w 5mln produktów