Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Próbować sił w DIY czy kupować używane kolumny ?

konrad435 02 Gru 2011 22:08 2005 9
  • #1 02 Gru 2011 22:08
    konrad435
    Poziom 13  

Witam,
    Mam zamiar kupić/zrobić sobie kolumny. Po długich przeszukiwaniach, wysyłaniu e-maili, zacząłem coraz bardziej brać temat DIY pod uwagę. Wybór padł na sprawdzony projekt:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1416396.html
    w 700zł się zmieszczę. Ale mam obawy że jeżeli tyle zainwestuję to potem tego już nigdy nie odzyskam bo (takie jest moje zdanie) nikt nie kupi kolumn diy w dodatku używanych. Na wzmacniacz myślałem aby dać yamaha a-520 czy to dobre połączenie ?

Jeszcze mam inne pytanie. Czy warto kupić kolumny z tej aukcji ?
    http://allegro.pl/tonsil-bolero-200-200w-puck-red-ice-i1957310821.html
    Z ceną powinienem zejść do 350zł. Z tego co słyszałem nie produkują już tych głośników, więc nowych nie będzie można "wsadzić" . Zastanawia mnie jednak czy warto je brać ? Na zdjęciach widać rdzę na śrubkach więc moim zdaniem mogły być przetrzymywane w bardzo wilgotnym pomieszczeniu, co chyba nie sprzyja głośnikom. Zależy mi na dobrej średnicy basie z mocnym wykopem i nie kłującej w uszy górze. Jeżeli chcecie podać jakieś kolumny które mnie zadowolą proszę o linki. Aha mój pokój ma ok 20-21m^2 ;)
    Dziękuje i Pozdrawiam
    Konrad435

Jeżeli temat w nie odpowiednim do tego dziale, przepraszam i proszę o przeniesienie, gdyż nie wiedziałem gdzie ten temat umieścić. Dziękuje.

0 9
  • #2 02 Gru 2011 22:29
    wariato
    Poziom 43  

Na pytanie z tematu musisz sam sobie odpowiedzieć..

Tekst o tym że używanych kolumn DIY nikt nie kupi to jakaś abstrakcja. Wystarczy spojrzeć nawet na allegro ile jest/było ciekawych ofert z kolumnami DIY i zdobyły nowych nabywców/właścicieli.
    Oczywiście nie mówię o kolumnach diy zrobionych z resztek szafek, głośników za 40zł z bazarku, zwrotnicach uniwersalnych za 20zł i pomalowanych sprajem.

Co do tych Bolero z aukcji - mam nadzieje że czytałeś co tam jest i sam widzisz co ktoś sprzedaje. Nie wiem o co sprzedającemu chodziło z tym niedziałającym średniotonowym - czy GDWK czy GDN ale w zasadzie jeśli poszła cewka to jest do odratowania. Być może tylko któryś przewód się odłączył - ale to już wersja optymistyczna.

0
  • #3 02 Gru 2011 22:33
    benek161
    Poziom 21  

DIY w tej cenie (a zwłaszcza 3 drogi jest nieopłacalne. Szkoda kasy na te STXy. Jeśli możesz to dopłać do tego http://allegro.pl/diy-monacor-165kep-vifa-xt19-td-bi-wire-promo-i1967201245.html zmiecie każde DIY do 800zł.

Cytat:
    Jeszcze mam inne pytanie. Czy warto kupić kolumny z tej aukcji ?
    http://allegro.pl/tonsil-bolero-200-200w-puck-red-ice-i1957310821.html

Jeśli uda ci się naprawić lub dostać nowy głośnik to warto

0
  • #4 02 Gru 2011 23:18
    konrad435
    Poziom 13  

Nie bardzo mogę dopłacać do tej konstrukcji. Nie wiem czemu ale nie mam przekonania do kolumn 2 drożnych. w 20m^2 nie braknie mi basu przy tych z 1 linku ? Dlaczego nie opłacalne ? Nie jestem audiofilem, a zrobienie kolumn samemu było by dla mnie dużą satysfakcją. Moje założenie jest takie aby zrobić dobre kolumny tanim kosztem i żeby potem ew. je odsprzedać i odzyskać pieniądze włożone w nie co do grosza ;) Czy jest taka możliwość ? A może kupie te bolero oddam do naprawy te głośniki wymienię śrubki i sprzedam z zyskiem na allegro ? ostatnio dość drogo chodzą w przeciwieństwie do tych. A i posłucham ich i będę miał punkt odniesienia co do brzmienia jakie mnie zadawala przy kupnie/zrobieniu kolejnych kolumn ?

0
  • #5 03 Gru 2011 09:17
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Nie wiem czemu ale nie mam przekonania do kolumn 2 drożnych

Lepiej kupić w tej samej cenie komplet 4 lepszych głośników niż 6 gorszych dlatego nie rozumiem twoich obaw
    Cytat:
    Dlaczego nie opłacalne ? Nie jestem audiofilem, a zrobienie kolumn samemu było by dla mnie dużą satysfakcją

Nikt nie mówi o audiofilii ale między dwoma różnymi parami kolumn usłyszysz różnicę
    Cytat:
    Moje założenie jest takie aby zrobić dobre kolumny tanim kosztem i żeby potem ew. je odsprzedać i odzyskać pieniądze włożone w nie co do grosza

Na allegro i serwisy ogłoszeniowe nie licz, stracisz tylko. Przerabiałem już ten temat nie raz. Jak na zero się wychodzi to jest bardzo dobrze... Chyba że podłapiesz od siebie z osiedla kogoś kto się nie zna, to już inna sprawa
    Cytat:
    A może kupie te bolero oddam do naprawy te głośniki wymienię śrubki i sprzedam z zyskiem na allegro ?

Już prędzej coś zdziałasz
    Cytat:
    A i posłucham ich i będę miał punkt odniesienia co do brzmienia jakie mnie zadawala przy kupnie/zrobieniu kolejnych kolumn ?

Dokładnie, te bolero będą lepsze od tych stxów

0
  • #6 03 Gru 2011 22:06
    konrad435
    Poziom 13  

Napisałem do gościa. Powiedział że nie zna historii bo dostali je czy coś w tym stylu. zaoferowałem mu 300zł spróbuje je wyrwać jak najtaniej zobaczymy. kupie je i oddam głośniki do regeneracji oba średniaki. Tylko czy gość do którego będę oddawał głośniki zrobi mi to na oryginalnych częściach ? Jak to sprawdzić ? Czy opłaca się regenerować te 2 średniaki czy tylko 1 co zespsuty ?

0
  • #7 03 Gru 2011 22:09
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    Czy opłaca się regenerować te 2 średniaki czy tylko 1 co zespsuty ?

tego co jest zepsuty. Logika podpowiada że naprawiamy tylko to co jest uszkodzone...
    Cytat:
    Tylko czy gość do którego będę oddawał głośniki zrobi mi to na oryginalnych częściach ?

Będzie to dość trudne, zresztą na 90% ci wsadzi nieoryginalne bo z tego co pamiętam Tonsil nigdy nie sprzedawał części do głośników

0
  • #8 03 Gru 2011 23:02
    konrad435
    Poziom 13  

A bardzo zmieni się dźwięk oddawany przez głośnik na nie oryginalnych częściach ? Będzie duża różnica między tym zregenerowanym a tym po regeneracji na nie oryginalnych ?

0
  • #9 04 Gru 2011 08:14
    benek161
    Poziom 21  

Cytat:
    A bardzo zmieni się dźwięk oddawany przez głośnik na nie oryginalnych częściach ? Będzie duża różnica między tym zregenerowanym a tym po regeneracji na nie oryginalnych ?

Jeśli gościu zrobi z podobnych materiałów to nie. Ja regenerowałem nie raz starsze głośniki tonsila i zmiany były co najwyżej minimalne

0
  • #10 04 Gru 2011 12:27
    konrad435
    Poziom 13  

A może ktoś wie gdzie oddać do regeneracji ? W Wadowicach jest gościu ale nie wiem czy dobry. A w Krakowie wie ktoś ?

0