Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak podłączyć światełka z czujnikami ruchu

03 Gru 2011 10:33 6163 16
  • Poziom 9  
    Chciałbym podłączyć u siebie na schodach światełka na czujniki ruchu (2 jeden na dole 2 na górze). Pytanie czy podany poniżej schemat jest odpowiedni dla takich czujników?

Jak podłączyć światełka z czujnikami ruchu
  • OptexOptex
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam ja w taki sposób podłączałem u siebie na razie działa najlepiej zadzwonić do producenta i się zapytać czy jak podłączę na dwie takie czujki ,to czujniki powinny podawać napięcie a w twoim przypadku jak jedna podaje to druga dostaje napięcie .
  • Poziom 27  
    Czemu ma służyć takie podłączenie czujek? Opisz dokładniej co chcesz osiągnąć poprzez takie podłączenie.
  • Poziom 9  
    Chodzi o to, że 1 czujnik ma być na dole przy wejściu a 2 na górze, chcę żeby przejście przy czujniku uruchamiało światełka i tyle
  • OptexOptex
  • Poziom 33  
    Będzie działało bez żadnego problemu.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Witam schemat poprawny.Jest ok :D
  • Poziom 9  
    A czy takie czujniki będą dobre?
  • Poziom 33  
    Przecież już się o to pytałeś w pierwszym poscie. Tak, będą dobre.
  • Poziom 9  
    Nie mogę znaleźć odpowiednich oprawek wszystkie które znajduje są na 12V czy mógłby ktoś podesłać linka gdzie kupić światełka do schodów na 230V?
  • Poziom 33  
    A dlaczego nie mogą być "światełka" na 12V ?
  • Poziom 9  
    Bo nie mam gdzie umieścić zasilacza, a poza tym czujniki są na 230V
  • Poziom 33  
    A światełka gdzie będą zamontowane? To że na schodach to już się domyślam.
  • Poziom 9  
    światełka mają być zamontowane w ścianie obok schodów, tak 20-30 cm nad stopniami w puszkach
  • Poziom 33  
    Więc nie ma problemu aby zamontować zasilacz właśnie w jednej z takich puszek. A światełka już Kolega ma wybrane?
  • Poziom 9  
    właśnie w sklepie elektrycznym w którym się o to pytałem sprzedawca zaproponował zasilacz taki jak do laptopa i nie mam pojęcia gdzie go zainstalować, co do światełek to jeszcze nie mam sprecyzowanego wyboru bylebyły srebrne lub podchodziły pod ten kolor.
  • Poziom 9  
    Pojechałem do hurtowni elektrycznej i wszystko kupiłem, łącznie z zasilaczem do puszki fi 70, tak więc wszystko już działa na 12V dziękuję za pomoc.