Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Ardo CT6640EF upalony przełącznik piekarnika

03 Gru 2011 10:58 6827 5
 • Poziom 12  
  Witam, w kuchni Ardo CT6640EF z 2001 roku upalił się łącznik krzywkowy piekarnika na pozycji grzania górnego i dolnego. Praktycznie stopiły się w tym miejscu styki. Serwis nie jest w stanie ściągnąć takiego samego przełącznika. Może ktoś wie czy można zastąpić ten przełącznik jakimś innym modelem? Zależy mi tylko na funkcji grzania z góry i z dołu. Sprawa jest o tyle skomplikowana, przynajmniej dla mnie, bo w tej kuchni występują dwa przełączniki sprzężone ze sobą. Upalił się ten końcowy, ale ten pierwszy różni się ustawieniem krzywek, więc raczej nie da się podmienić.
  Jest dla tej kuchni jeszcze nadzieja?
 • Specjalista AGD
  Możesz dać foto i napisać ile pozycji ma ten przełącznik? Piekarnik termostat ma osobno?
 • Poziom 12  
  Przełącznik ma 9 pozycji, ten bolec wchodzi jeszcze w jeden przełącznik. Termostat jest osobno.
  Dodaję fotki.
  Kuchnia Ardo CT6640EF upalony przełącznik piekarnika Kuchnia Ardo CT6640EF upalony przełącznik piekarnika

  Dzięki za zainteresowanie.
 • Poziom 12  
  Witam ponownie. Święta idą, przydałoby się żeby kuchnia była sprawna. W związku z tym, że w tej kuchence są dwa przełączniki na jednej osi, postanowiłem wykorzystać ten drugi, sprawny. Mimo, że różni się położeniem krzywek udało mi się uruchomić funkcje pieczenia od góry i od dołu. Zauważyłem, że w miarę łatwo można by uruchomić zegarek-programator. Po podpięciu przewodów wszystko zadziałało, programator rozłączał piekarnik, natomiast zauważyłem, że dwa elementy na programatorze dosyć mocno się grzeją i nie wiem czy tak może być. Zrobiłem zdjęcie z zaznaczeniem o które elementy mi chodzi. Może ktoś byłby w stanie zidentyfikować te elementy i powiedzieć mi czy to jest normalne, że one się grzeją czy nie. Na razie odłączyłem programator bo nie chcę ryzykować znowu upalenia czegoś, a bez niego można żyć. Załączam też schemat kuchenki, który pomógł mi to ogarnąć.
  Dzięki za pomoc.
  Kuchnia Ardo CT6640EF upalony przełącznik piekarnika Kuchnia Ardo CT6640EF upalony przełącznik piekarnika
 • Specjalista AGD
  Na zegarze elektronicznym to oporniki. Grzanie się ich nawet znaczne to normalne.
 • Poziom 12  
  No właśnie doczytałem że to rezystory. Grzeją się, że palcem ciężko dotknąć, ale możliwe, że tak też było wcześniej. W sumie to podłączenie programatora to żadna filozofia, więc teoretycznie nic nie powinno się dziać, tak mi się wydaje.