Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Politechnika Gdańska - AiR lepiej na ETI czy na EiA?

03 Gru 2011 12:42 2852 4
  • Poziom 9  
    Chciałem się dowiedzieć, czym różni się AiR na tych dwóch wydziałach. Jak wygląda praca po tych wydziałach? Czytałem (na stronie PG), że po ETI można dostać się do np. Intel, Volkswagen, LG, GE czy Lufthansa, jak i wyspecjalizowanych w automatyce i robotyce firm, np. Astor, Automex SA, HEGAM, WObit i in. Wszystko ładnie i pięknie. Ale czy naprawdę taka jest rzeczywistość? Czy może po ETI też przeważnie lądujemy na utrzymaniu ruchu itp.
    No po EiA z tego co czytałem, to głównie utrzymanie ruchu.

I ogólnie jak wydział bardziej polecacie? Gdzie jest lepiej? I w jaką dziedzinę Automatyki i Robotyki bardziej się zagłębia na danych wydziałach.

I najważniejsze. Jaki jest próg punktowy aby się dostać. Jaki na ETI a jaki na EiA. Będę zdawać rozszerzenie z matmy i fizyki, ale jeśli źle by mi poszło to mogę zapomnieć o dostaniu się na te wydziały? Czy może jest tak, że każdy się dostanie, nawet z podstawą, tylko na pierwszym roku po prostu sporo ludzi oblewa.

Najlepiej jeśli wypowiedzą się na ten temat osoby z Politechniki Gdańskiej z wyżej wymienionych wydziałów.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  • Poziom 10  
    Podbijam temat z tymi samymi pytaniami... Czy jest ktoś w stanie odpowiedzieć? :)
  • Poziom 11  
    Sprawdz sobie progi na stronie rekrutacyjnej PG...
    Odpowiedzi na twoje pytania sa w necie, google nie gryzie
  • Poziom 9  
    Co prawda ja sam na AIR nie studiowałem, ale mam znajomych którzy studiowali na obu (ja sam studiuję na Elektronice na ETI).

1) Progi najlepiej sprawdź sobie sam, bo co roku się zmieniają.

2) Jeżeli chodzi o opinie, to:
    - kolega co skończył studia AiR na EiA stwierdził że bardziej mu się opłaca zostać Informatykiem i sam się przekwalifikował. Niemniej jednak stwierdził że gdyby 2gi raz miał wybrać to poszedłby na wydział ETI zamiast EiA. Mówił przede wszystkim że ETI uczy nowszych rozwiązań niż EiA. Faktem obiektywnym jest również to, że ETI dysponuje dużo lepszą bazą niż EiA.

- z drugiej strony mam kumpla który studiował AiR na ETI i po 7 semestrze (inżynierce) zmienił kierunek na właśnie EiT (ściślej Elektronikę).

- Jeżeli chodzi o pracę, to rynek na szeroko pojętej Północy Polski jest niezbyt duży dla Automatyków/Robotyków (w porównaniu z Południem). Na plus wyróżniamy się chyba tylko pod względem firm klimatyzacyjnych. I z tego co wiem dużo ludzi po studiach przekwalifikowuje się na Informatyków bądź Programistów (np. wspomniany Intel w Polsce zajmuje się tylko testowaniem sprzętu, więc potrzebuje programistów a nie stricte Automatyków czy nawet Elektroników). Niemniej jednak, jeżeli będziesz dobry w zawodzie to pracę zawsze znajdziesz (to dotyczy właściwie wszystkich kierunków).

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Dzięki! Twoja opinia mi bardzo pomogła :)