Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Indesit WIE107 dziwna usterka z nabieraniem wody

ammart 03 Dec 2011 13:24 2132 10
 • #1
  ammart
  Level 9  
  Witam
  Posiadam pralkę Indesit WIE 107 usterka jaka się pojawiła tj. na programach nr. 7 i 8 nabiera wodę co parę obrotów bębna i tak cały czas do zakończenia programu bez grzania wody itp jak program się skończy zaczyna od nowa program, nie słychać aby wodę odpompowywała, chociaż tej wody w bębnie nie widać w tak dużej ilości .Na pozostałych programach pralka się zachowuje prawidłowo. :?: Proszę o pomoc jak zlokalizować usterkę i co może być przyczyną. :cry: [/b]
 • #2
  monsterro
  Level 11  
  moze jest za nisko waz odplywowy i woda ucieka z pralki? jesli nie to albo przetarty wezyk czujnika poziomu wody albo soft. ale sprawdz waz odplywowy czy nie dziala jak przelew do wina
 • #3
  TomekCarlos
  Level 26  
  Odpowiedź brzmi: Zbyt nisko zamocowana końcówka węża spustowego, tzn. poniżej lustra wody w bębnie.
 • #4
  monsterro
  Level 11  
  tak ale dziwne ze nie sygnalizuje bledu bo z reguly tak jest. ale jestem tego zdania
 • #5
  TomekCarlos
  Level 26  
  Nie sygnalizuje bo woda prawdopodobnie ucieka bardzo małym strumieniem a pralka myśli że jest ona wchłaniana przez wsad. Jedynie czas prania może się wydłużyć z uwagi na trudność uzyskania odpowiedniej temperatury.
 • #6
  monsterro
  Level 11  
  chyba ze saczy tylko z weza to owszem. napisz jak spawdzisz

  Mod. ROBSON33
  Regulamin 3.1.13. (10.9, 15)
  Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  Proszę poprawić post nie usuwając powyższego wpisu .
 • #7
  ammart
  Level 9  
  z pralki nic nie cieknie , a wąz jest na 85 cm wysokości zgodnie z instrukcją obsługi , dodam że usterka występuje to tylko na 2-ch programach nr. 7 i 8 jak pisałem na początku na pozostałych programach wszystko jest ok.
 • #8
  TomekCarlos
  Level 26  
  Pobiera, pobiera i wody mało. To gdzie w takim razie ta woda może się podziać, co? Piszesz że wąż na wysokości 85 cm, a końcówka węża gdzie jest dołączona? Na jakiej wysokości? Najlepszym sposobem na sprawdzenie poprawności działania pralki byłoby zawieszenie węża na wannie i obserwowanie czy woda nie ucieka.
 • #9
  ammart
  Level 9  
  Końcówka węża na wysokości 85cm podłączona do rury spustowej ,z węża woda się nie wylewa sprawdzone na 100% przecieków również nie ma pobór wody trwa kilka dosłownie sekund kilkanaście obrotów bębna i znowu pobór wody i tak do końca programy. I dlaczego to jest tylko na 2-ch programach nr.7 i 8.
 • #10
  TomekCarlos
  Level 26  
  Na tych programach istnieje ryzyko wystąpienia efektu syfonu, dlatego że podczas pobierania wody na ok. 2 sekund załącza się pompa spustowa.
 • #11
  ammart
  Level 9  
  ale z węża nie leci nawet jedna kropelka wody