Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W "Mój komputer" przestałem widzieć jedną partycję

03 Gru 2011 14:00 6478 6
  • Poziom 2  
    Dzień dobry. Z góry przepraszam, jeżeli kogoś zdenerwuję moją sprawą, bo zaobserwowałem, że czasami administratorzy i forumowicze są tu bardzo nerwowi.

Mój sprzęt: Notebook SAMSUNG NP-RF510 z Windows 7 Home Premium x64.
    Problem polega na tym, że niezdarnie próbowałem wczoraj sformatować dysk zewnętrzny Samsung S2 Portable 3 500 GB na system plików ext2. Wyczytałem bowiem na innym forum elektrody, że taki system plików jest niezbędny do nagrywania filmów z dekodera Cyfry + przez USB, a mój dekoder przy formatowaniu pokazywał błędy i przestawał po kilku sekundach widzieć zewnętrzny dysk USB. Nie udało mi się nic sformatować, bo testowe wersje programów, które mogłyby to uczynić niestety mają zablokowaną tą funkcję w wersji trial. Temat porzuciłem z rezygnacją, jednak dziś po włączeniu komputera nie widzę partycji D. W "Mój komputer" dostępna jest tylko partycja C.

W pewnym programie widać, że dysk chyba jest nieuszkodzony:

Menedżer dysków pokazuje, że przedmiotowa partycja nie posiada oznaczenia literowego:

Chciałem nadać literę dysku, myśląc, że to może pomóc, jednak wyskakuje komunikat: "Nie można ukończyć operacji, ponieważ widok konsoli Zarządzanie dyskami jest nieaktualny. Odśwież widok za pomocą zadania odświeżania. Jeżeli problem nie ustąpi, ponownie uruchom konsolę Zarządzania dyskami lub ponownie uruchom komputer".

Żadne z proponowanych w komunikacie rozwiązań nie skutkuje.

Ponadto próbowałem w desperacji w Menedżerze dysków sformatować tą partycję, ale również wyskakuje komunikat, tym razem o treści: "Pojawił się nieoczekiwany błąd. Więcej informacji o błędzie możesz sprawdzić w dzienniku zdarzeń systemowych. Zamknij konsolę Zarządzanie dyskami, a następnie ponownie uruchom Zarządzanie dyskami lub ponownie uruchom komputer".

Pytanie: Czy mogę jakoś odzyskać dane z tej partycji, bo los sprawił, że wczoraj skopiowałem moje archiwa z dysku przenośnego na tą właśnie partycję. Po odzyskaniu danych po prostu przeinstalowałbym system i jest to jakieś rozwiązanie. Co prawda nie satysfakcjonujące, ale jednak.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 43  
    Ext2 zrobisz w darmowych dystrybucjach Linuxa. Ta archiwa to duże pojedyncze pliki?
  • Poziom 2  
    Na tej partycji jest kilkanaście folderów. Zależy mi na odzyskaniu drobnych dokumentów, głównie .doc .pdf czy jpg (z tego co pamiętam, to było tego ok. 16 Gb).
    Nie chcę formatować tej partycji. Nie wiem w ogóle dlaczego tak się stało, bo nic z nią nie robiłem. Faktem jest, że jej nie widać, a istnieje.
    Ps. Czy dobrze rozumiem, że menedżer dysków pokazuje, że ta partycja w ogóle jest niesformatowana?
  • Poziom 43  
    Tak, dobrze myślisz. Wstaw pierwsze 100 sektorów.
  • Poziom 2  
    Jak to zrobić?