Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Clio III brak świateł mijania.

03 Gru 2011 14:56 16396 5
  • Moderator Samochody
    Z góry proszę bez podpowiedzi typu sprawdź żarówki czy bezpieczniki.
    Renault Clio mk3 2006r, z normalnym kluczykiem, nie z kartą.
    Nie świecą światła mijania, brakuje sterowania przekaźnika, w skrzynce nie ma przejścia między tym pinem a żadnym co są podpięte przewody do niej. Powinno być czy może przekaźnikiem steruje elektronika w skrzynce?
    Schemat mam tylko taki na którym w ogóle sterowania przekaźników nie ma.
  • Poziom 25  
    A tam nie ma przypadkiem przełącznika com? Bo w nich np. w C3 lub już inny typ przełącznika jak w modusie a to chyba to samo co Clio III urywają się kable w przełączniku od manetki. Sprawdzałeś to?
  • Moderator Samochody
    Przełącznika nie sprawdzałem, nie podejrzewałem go bo kontrolki w zegarach zapalają się tak jak powinny.
    Skrzynkę ta w komorze silnika najbardziej podejrzewam bo ma uszkodzoną obudowę i trochę zaśniedziała, tylko teraz nie wiem czy bawić się w jej rozlutowywanie. Może się ktoś orientuje czy na tej głównej płytce są jakieś elementy smd z tej nie dostępnej strony? Bo jeśli nie to by wyszło że tylko sama płytka uszkodzona.
  • Moderator Samochody
    Światła działają. Nie pomyliłem się co do płytki, na szczęście, bo byłbym bardzo niezadowolony że tyle czasu straciłem na jej rozlutowywanie.
    Clio III brak świateł mijania. Clio III brak świateł mijania.
    Teraz tylko mam inny problem. Pomieszałem przekaźniki. Myślałem że wszystkie są takie same ale jednak nie są. Kilka jest z literką B reszta z A. Te z B wydaje mi się że mają diodę szeregowo z cewką. Orientuje się ktoś gdzie które mają być :?:
  • Poziom 2  
    Witam!
    Mam podobny problem. Muszę tez rozlutować płytki. Czy tę ostatnią (czarną) trzeba tak daleko rozlutować, żeby ogołocić ją do tego stanu jak na zdjęciu załączonym przez Pana?
    Podaję kolejność przekaźników.
    Trzymając płytkę z dłuższym ciągiem bezpieczników od siebie:
    Górny rząd od lewej: R4(A), R3(A), R2(B), R1(A)
    Dolny rząd od lewej: R9(B), R8(A), R7(A), puste, R5(B)

A to RCV31012, B to RCV31112

Niech Pan napisze, czy pomogłem i jak Panu się powiodło.
    Może napisze Pan dokładniej o postępach swoich prac od początku do końca. Może ze zdjęciami.
    Pozdrawiam
    Z. Kołakowski

Mój adres: zbikolak(malpa)o2.pl
  • Moderator Samochody
    No niestety, wszystko to trzeba było rozlutować żeby ją wydostać. Trochę z lutownicą i odsysarką trzeba posiedzieć. Ale nie jest aż tak tragicznie bo otwory duże a nóżki cienkie to jakoś idzie.
    U mnie oczywiście naprawa się powiodła, zeżarło tylko te 2 przelotki widoczne na zdjęciu, jedna ścieżka od świateł mijania, druga przeciwmgłowych które nawet nie wiedziałem że też padły bo były wymontowane.