Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku po zainstalowaniu sterowników

paula2664 03 Gru 2011 15:40 2987 4
  • #1 03 Gru 2011 15:40
    paula2664
    Poziom 6  

Witam!
    Mam problem z dźwiękiem, a raczej jego brakiem. Wszystko zaczęło się od tego, że kilka dni temu chciałam pogadać przez Skype i nie działał mikrofon, jednak wyłączyłam go i włączyłam i było ok. Następnym razem sytuacja się powtórzyła-mikrofon znowu nie działał, ale nie udało mi się tego naprawić. Komputer nie pokazywał żadnych błędów, było napisane że to urządzenie działa poprawnie, nigdzie mikrofon nie był wyciszony ale w ogóle nie reagował na dźwięk ani w teście skype, ani na paskach pokazujących natężenie głosu. Zainstalowałam ze strony producenta najnowsze sterowniki i tu zaczął się jeszcze większy problem bo przestały działać głośniki. Napisane jest że żadne wyjściowe urządzenie dźwiękowe nie jest włączone a w narzędziu do rozwiązywania problemów że urządzenie audio jest wyłączone.
    Wiem co zrobić żeby wrócić do poprzedniego sterownika ale to i tak nie rozwiązuje problemu z mikrofonem. Pomocy bo już nie wiem co robić.
    Dane, które mogą pomóc:
    System-Windows 7 64 bit
    Laptop hp dv7 3120ew
    Urządzenia audio: NVIDIA High Definition Audio, IDT High Definition Audio CODEC.
    Mówimy o mikrofonie wbudowanym.
    Jeśli brakuje jakichś informacji prosze pisać :)

0 4
  • #2 04 Gru 2011 09:42
    zwir
    Poziom 12  

Przywróć system do miejsca przed instalacją nowych sterowników, albo jeszcze wcześniej i sprawdź czy jest głos i czy działa mikrofon. Jeśli tak to wina tylko oprogramowania.

0
  • #3 04 Gru 2011 10:46
    paula2664
    Poziom 6  

Jak mam to zrobić? Czy nie utracę danych takich jak zdjęcia czy dokumenty?

0
  • #4 16 Gru 2011 19:23
    zwir
    Poziom 12  

Cytat:
    Jak mam to zrobić? Czy nie utracę danych takich jak zdjęcia czy dokumenty?

Dla XP
    Start/akcesoria/narzędzia systemowe/przywracanie systemu

Przy wykorzystaniu opcji przywracania systemu nie tracisz żadnych plików nie zwięzanych ściśle z rejestrem systemu. Także, twoje prywatne zdjęcia i dokumenty, które przechowujesz na partycji systemowej nie ucierpią. Jednakże zaleca się zrobienie kopii zapasowej na drugiej partycji lub innym nośniku.

0
  • #5 16 Gru 2011 19:30
    kret855

Poziom 25  

Nie przywracaj żadnych sterowników bo jest to beznadziejny sposób na naprawę czegokolwiek. Pobierz nowe sterowniki zgodne z posiadanym przez ciebie systemem oraz sprzętem , stare sterowniki usuń potem wyczyść system programem CCleaner.
    Pozdrawiam

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo