Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Golf 2 1.6 pierburg 2ee. Brak iskry.

03 Gru 2011 17:16 5070 8
  • Poziom 9  
    Witam szanownych forumowiczów.
    Posiadam Golfa 2 1.6 z hallotronowym wzbudzaniem iskry.
    Problem polega na tym, iż po zmianie cewki we włożonej w przewód WN świecy i po włożeniu przewodu do trzy-pinowej wtyczki od czujnika Halla w 1-szy pin iskra przeskakuje więc cewka jest chyba w porządku.
    Nie wiem co się dzieje, ponieważ po podłączeniu do czujnika Halla wtyczki i podłączeniu przewodu WN do kopułki iskry nie ma.
    Proszę o pomoc i przepraszam, że umieszczam nowy temat ale nie znalazłem podobnego, w którym napisane byłoby co robić w wypadku kiedy cewka jest sprawna.
  • Poziom 27  
    Jeżeli odpali na pych, to kostka stacyjki do wymiany
  • Poziom 9  
    Na hol nie odpala. Wymieniłem kopułkę i cewkę na cewkę od golfa mk1. Iskra przeskakuje po włożeniu do styku "-" w 3 pin-owej kostce przewodu i podłączeniu do masy. Po włożeniu do styku sygnałowego "0" iskra nie przeskakuje.
  • Moderator Samochody
    To znaczy że mu tej masy tam brakuje.
  • Poziom 26  
    Sprawdzić czy dochodzi napięcie do modułu na podszybiu. Często zalewany i gniją kable. Masz gdzieś przerwę na kablu masowym.
  • Poziom 9  
    Iskra przeskakuje tylko w wypadku kiedy włączany jest zapłon lub kiedy złączam przewód do masy przerywając. Zkąd idzie kabelek od masy w 3-pinowej wtyczce? Z tego co wyczytałem moduł steruje masą, ale z modułu nie wychodzi biało-brązowy przewód który wychodzi z w/w kostki. Z modułu wychodzi tylko przewód "+" i sygnałowy "0"
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator Samochody
    Z modułu, pin 3, a w nim jest mostek między 2 i 3 pinem, na drugim właśnie ma być masa.
  • Poziom 9  
    sprawdziłem moduł ma mase na pinie-1 a na pinie piątym jest zasilanie ok 13V.