Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BOSCH GBH 2-24 DSR - straciła siłę udaru przy kuciu i wierceniu

sunlux 03 Gru 2011 22:49 4087 4
  • #1 03 Gru 2011 22:49
    sunlux

Poziom 20  

Witam,

po ostatnim remoncie mieszkania (mały remont - tylko prądy...) a szczególnie kuciu rowków w suficie (5 metrów praktycznie samego tynku wapienno-piaskowego) wiertarka BOSCH GBH 2-24 DSR wyraźnie utraciła moc udaru. Udar jest wciąż ale o wiele słabszy niż tydzień temu. Praktycznie wszystko inne działa, wierci, wiertło nie blokuje się itd. tylko wyraźnie straciła moc udaru przy kuciu oraz wierceniu.

Czy to coś poważnego.

Widziałem, że na znanym portalu aukcyjnym jest dość dużo części zamiennych do tej wiertarki.

Czy mogę prosić o pomoc w lokalizacji usterki i określeniu co jest do wymiany ?

0 4
  • Pomocny post
    #2 03 Gru 2011 23:59
    iku18
    Poziom 18  

Prawdopodobnie wystarczy wymienić smar i oring na bijaku i powinno działać jak nowa.

1
  • #3 04 Gru 2011 08:50
    sunlux

Poziom 20  

iku18 napisał:
    Prawdopodobnie wystarczy wymienić smar i oring na bijaku i powinno działać jak nowa.

Dziękuje za pomoc,

czy warto zastosować jakiś konkretny smar ?

Taki oring na tłok bijaka (ponoć oryginalny) (nr katalogowy 1 610 210 187) znalazłem na aukcji. Czy to o ten chodzi ?

0
  • Pomocny post
    #4 04 Gru 2011 11:16
    iku18
    Poziom 18  

Smar Makita 30g (P-08361) tylko i wyłącznie ten-wiem z doświadczenia-kosztuje nie mało

sunlux napisał:
    Taki oring na tłok bijaka (ponoć oryginalny) (nr katalogowy 1 610 210 187) znalazłem na aukcji.
    Dokładnie ten oring. nie jest drogi więc kup 2 bo często się zużywa ta część.

0
  • #5 04 Gru 2011 19:09
    sunlux

Poziom 20  

iku18 napisał:
    Smar Makita 30g (P-08361) tylko i wyłącznie ten-wiem z doświadczenia-kosztuje nie mało
    sunlux napisał:
    Taki oring na tłok bijaka (ponoć oryginalny) (nr katalogowy 1 610 210 187) znalazłem na aukcji.
    Dokładnie ten oring. nie jest drogi więc kup 2 bo często się zużywa ta część.

Dziękuje za pomoc - takie części zakupie, jeszcze chce na wszelki wypadek wymienić szczotki bo ta wiertarka ma już 15 lat.

Na chwilę obecną pomogło wpryskanie sonaxa (dwusiarczek molibdenu) do środka futerka - od razu wierci na udarze lepiej a z kuciem sprawdzę później.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc i poświęcony czas.

0