Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Elektryczna Honda EV-STEER na targach motoryzacji Tokyo Motor Show 2011

piokrza 03 Dec 2011 23:43 2467 4
 • Elektryczna Honda EV-STEER na targach motoryzacji Tokyo Motor Show 2011Honda która w zeszłym roku przedstawiła i wprowadziła do produkcji swój pierwszy elektryczny skuter - EV-Neo, i rozpoczęła testowanie swojego systemu ładowania dla pojazdów elektrycznych, powróciła na salony z nowym produktem. Kolejny pojazd elektryczny o nazwie EV-STEER, to tym razem czterokołowiec z dwoma miejscami - dla kierowcy i pasażera. Samochód oficjalnie zostanie zaprezentowany w czasie targów motoryzacji w Tokio (2011 Tokyo Motor Show), które rozpoczęły się dziś i potrwają do 11 grudnia.  Według firmy, inspiracją do stworzenia EV-STEER były modele FCX Clarity i CR-Z Hybrid. Samochód to typowy kabriolet, posiadający aerodynamiczne nadwozie wykonane z włókna węglowego, które docelowo zredukowało jego wagę. Spółka ujawniła też że EV-STEER może osiągnąć przyspieszenie od 0 do 60 km/h w zaledwie 5 sekund, a maksymalna prędkość podczas jazdy wyniesie 160km/h.

  Pojazd zasila akumulator litowo-jonowy o pojemności 10kWh, który pozwoli osiągnąć maksymalny zasięg 160km. Pełne naładowanie akumulatora (przy napięciu 200V) potrwa niecałe 3 godziny.

  Źródło: http://www.wired.com/autopia/2011/11/honda-ev-ster/

  Cool? Ranking DIY
  About Author
  piokrza
  Level 27  
  Offline 
  piokrza wrote 1472 posts with rating 159, helped 4 times. Been with us since 2007 year.
 • #2
  michal-michalik
  Level 23  
  Takie trudne dociągnąć do zasięgu Tesli? Już niech będzie te 300-350km ale nie 160. Tyle to z większego miasta na obrzeża ciężko wyjechać...
 • #3
  LIROautomation
  Level 13  
  Będzie droższy a do poruszania w obrębie miast 160km wystarczy. W samochodach elektrycznych jest głównie walka z ich wysoka ceną.
 • #4
  michal-michalik
  Level 23  
  >>LIROautomation
  160km wystarczy do miasta, a nie w samochodzie sportowym...
 • #5
  agrafek
  Level 17  
  michal-michalik wrote:
  160km wystarczy do miasta, a nie w samochodzie sportowym...


  Ty chcesz sportowym samochodem na wycieczki jeździć ? Zazdroszczę Ci wytrzymałego kręgosłupa. Ja po przejechaniu 80km na twardym zawieszeniu i naszych nawierzchniach mam już dość. Od dłuższego czasu spisuje ile kilometrów robię jeżdżąc w różne miejsca i poza wyjątkami jest to granica 100km (w tym jeżdżąc po towar do sklepu). Na długie trasy nie wyobrażam sobie jeździć samochodem który nie ma dużego rozstawu osi oraz miękkiego zawieszenia, wygodnych foteli.