Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Gramofon z usb? Lenco L-81 albo Hyundai RT 409

Piwak 03 Gru 2011 23:50 1561 2
  • #1 03 Gru 2011 23:50
    Piwak
    Poziom 7  

Witam,

chciałabym kupić nowy gramofon. Przez jakieś dwadzieścia lat miałam unitrę, ale niestety się popsuła i nikt ze znajomych nie potrafił naprawić. Sama jestem beztalenciem manualnym i ewentualna wymiana części czy modyfikacja nie wchodzi w grę - dlatego gramofon musi być nowy.
    Przeszukując allegro zauważyłam, że są teraz adaptery z usb, a nawet SD, np. Lenco L-81 USB/SD. Wydaje się ciekawy, ale trudno znaleźć o nim opinie w necie, a o samej firmie na forum jest kilka kiepskich.
    Poza tym bardzo mi się też podobają te z drewnianą obudową, np. Hyundai RT 409.
    Bardzo byłabym wdzięczna za opinie o powyższych gramofonach. A może znacie coś lepszego w cenie tak powiedzmy do 600-700 zł?

0 2
  • #2 04 Gru 2011 01:56
    korrus666
    Poziom 40  

Trzymaj się z daleka od takich wynalazków jak chcesz żeby twoje płyty jeszcze się do czegoś nadawały. Nie napisałaś jaki miałaś gramofon. Czy był z wzmacniaczem i głośnikiem, czy był podłączony do wzmacniacza. Daj znać jak to wyglądało to się coś wybierze.

0
  • #3 04 Gru 2011 12:10
    Piwak
    Poziom 7  

No tak podejrzewałam, że jak na takie bajery, jakie mają, to są za tanie, by były dobre..

Co do mojej starej unitry, to jedyne, czego jestem pewna, to że nie miała żadnego męskiego imienia, więc najprawdopodobniej była to jakaś Fonica. Próbowałam ją znaleźć na google galeria, ale nic podobnego nie rzuciło mi się w oczy. Głośniki miała dwa zewnętrzne, ale co do wzmacniacza, to już nie mam pojęcia. Jeśli nie instalowało się go gdzieś do środka, to raczej nic takiego nie było.
    Jak widać, jestem kompletnym laikiem w tych sprawach - po latach znalazłam płyty z muzyką, bajkami i szkoda, żeby tylko się kurzyły. Normalnie korzystam z takich stron, jak ceneo czy opineo, ale w przypadku gramofonów, jeśli już znajdą się jakieś komentarze, to pojedyncze do egzemplarza. Dlatego byłabym bardzo wdzięczna za pomoc.

0