Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Symulator lotu ulepszony o mechaniczne ramię

panlis2010 04 Gru 2011 00:04 3359 4
 • Symulator lotu ulepszony o mechaniczne ramię Praca pilota myśliwca należy do jednych z najbardziej wymagających i niebezpiecznych zarazem. Od kandydatów wymaga się ponadprzeciętnej kondycji, którą muszą udowodnić podczas testów wytrzymałościowych i w symulatorach lotu. Nie inaczej ma się rzecz z pilotami linii cywilnych. Obydwie grupy, aby zdobyć jak najlepsze przygotowanie do wykonywanej pracy, potrzebują dobrego treningu. Nic jednak nie przybliżało im warunków panujących w kokpicie tak jak nowy projekt symulatora opartego na mechanicznym ramieniu.

  Konstrukcja ma za zadanie zapewnić osobom znajdującym się w środku wrażenie jak bardziej podobne do tych znanych pilotom, którzy są nieustannie poddawani przeciążeniom i innym wynikającym z działania grawitacji efektom. Ruchy ramienia będą więc imitować to, co dzieje się z samolotem podczas wykonywania różnego rodzaju akrobacji, takich jak beczki czy nagłe zmiany kierunku przy dużej prędkości. Osoba siedząca w symulatorze zostanie wyposażona m.in. w specjalny hełmofon 3D, mający za zadanie potęgować wrażenia. Miejmy nadzieję, że podobna technologia znajdzie również zastosowanie w bardziej cywilnych sytuacjach, np. w przypadku gier komputerowych z F1.

  Źródło: Link

  Fajne! Ranking DIY
  O autorze
  panlis2010
  Poziom 20  
  Offline 
  Specjalizuje się w: tłumaczenia, copywriting
  panlis2010 napisał 518 postów o ocenie 12, pomógł 0 razy. Jest z nami od 2010 roku.
 • #2
  Hucul
  Poziom 39  
  Coś mi się wydaje, że takie symulatory istnieją od lat ...
 • #3
  Użytkownik usunął konto
  Użytkownik usunął konto  
 • #5
  FalkoN_Pl
  Poziom 12  
  Sprawdzony temat w nowej odsłonie .....
  Przez wiele lat technologie opracowywane dla wojska przenikały do przemysłu i rozrywki .... teraz wszystko zaczyna się odwracać... wojsko zaczyna wykorzystywać technologie cywilne :)