Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm Silicon Esprit i centralny zamek w Oplu Vectra

junek 12 Gru 2004 00:13 2411 4
  • #1 12 Gru 2004 00:13
    junek
    Poziom 16  

Jak w temacie - szukam informacji na których wyjściach z alarmu występuje sterowanie centralnym zamkiem, oraz czy są to masy - chodzi o podpięcie do oryginalnego zamka w Oplu Vectra 92, sposobie - bezpośrednio do przewodów, na których pojawiają się masy(kostka z 4 przewodami słupek kierowcy brązowo/biały - zamykanie i brązowo czerwony - otwieranie, na wysokości skrzynki bezpieczników?) czy przez przekaźnik itp. Mam "instrukcję" podłączenia tego alarmu - czerwona rozkładówka, lecz na dobrą sprawę z niej mało wynika - w kostce wychodzącej z centralki mam 4 szt przewodów - pomarańczowy, biały, żółty, zielony, mierzyłem co się pojawia na nich przy zazbrajaniu/uzbrajaniu alarmu ale znalazłem tylko na jednym 12V/masę. Alarm jest z demontarzu... I jeszcze pytanie o wyjścia tego alarmu - czy "boot relase solenoid" służy do otwierania bagażnika? Bo jak mniemam "starter ingniotion cut off" służy do odcięcia obwodów...Takie mi się nasuwają wnioski po lekturze postów w tym dziale. Proszę o podpowiedź, bo nie wiem czy rzucać się do montarzu czy dać sobie spokój i iść nabyć jakiś nowy alarm z instrukcją. Pozdrawiam!

0 4
  • #3 13 Gru 2004 21:17
    kedziorek
    Poziom 12  

Są dwie możliwości albo postarać się o oryginalny silicona interfejs zamka centralnego podłączany do 4 przewodowej kostki, a z niego wychodzi sześć przewodów, które odpowiednio podłancza się do masy lub plusa sterując oryginalnym zamkiem. z tego co pamiętam Vectra ma sterowanie masą,wiec nie ma problemu. Drugie rozwiązanie to podłączyć do 4 przewodowej kostki siłownik Mastera-5 przewodowego z tym że czarny przewód Mastera podłączasz do masy. Siłownik sprzęgnąć z oryginalnym zamkiem i problem masz z głowy.
    Gdyby Cię interesował oryginalny Interfej zamka do Silikona to się polecam.

0
  • #4 15 Gru 2004 01:06
    junek
    Poziom 16  

Gdyby Cię interesował oryginalny Interfej zamka do Silikona to się polecam.[/quote]
    a co z tym oryginałem? schemat czy urządzenie posiadasz;-) a może oba :)

0
  • #5 22 Lut 2005 23:52
    junek
    Poziom 16  

Trochę czasu mineło od ostatniego postu w temacie ale dopiszę zakończenie - po pierwsze nie polecam ponownego montażu wydłubanych alarmów - chyba że ktoś naprawdę lubi ;-)

napisał:
    ...mierzyłem co się pojawia na nich(druty od sterowania centralem) przy zazbrajaniu/uzbrajaniu alarmu ale znalazłem tylko na jednym 12V/masę. Alarm jest z demontażu...
    - w szereg na wyjściach ster. zamkiem centralnym wstawione były diody, z tego jedna uszkodzona-pełne zwarcie, wywalenie ich i zastosowanie interfejsu (przerobienie sygnałów sterujących z plusa na masę) załatwiło sprawę. Nie wspomnę już o "przypadkowym" wyrzuceniu z pamięci i konieczności szukania sposobu ponownego "wkodowywania" pilotów.
    Podziękowania dla Kędziorka!

0