Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROZWIĄZANE Pierwsza nawigacja - ciężka decyzja MIO, TomTom a może Lark?

m4xon 04 Gru 2011 13:29 12679 19
  • #1 04 Gru 2011 13:29
    m4xon
    Poziom 15  

Witam wszystkich,

Zakładam ten wątek, ponieważ jak w temacie, chciałbym kupić nawigację do auta. Jednak ilość dostępnych produktów przyprawia mnie o ból głowy. Nie znam się na tych urządzeniach, a do tej pory korzystałem wyłącznie z produktów Nokii w telefonie.

Przeglądając różne wątki na tym forum jak i na innych spotkałem się z wieloma różnymi opiniami na temat różnych produktów. Wiadomo, każdy ma inne priorytety. W wyborze nawigacji kieruje się ceną do ok. 350zł, dobrą czytelnością i łatwością w obsłudze mapy i żeby można było później w miarę bez problemów odblokować to urządzenie. Interesuje mnie głównie mapa Polski, ale jakby była dostępna Europy to się nie obrażę.

Pierwsze modele, na które zwróciłem uwagę to TomTom, a w szczególności modele XL i XXL, w których spodobała mi się mapa (korzystałem z AutoMapy i miałem czasami ze zrozumieniem tego oprogramowania). Na minus, że tylko jedną aktualizację gwarantuje producent, a także że nie ma wejścia na kartę SD.

Kolejne, które mnie zaciekawiły to produkty MIO z serii Spirit - 480, 485, 487 oraz ostatnio 670. Bardzo fajne produkty, wiele osób je poleca, fajnie że mają 2 letnią aktualizację jednak czytałem że nie można dodawać punktów pośrednich na trasie i nie ma możliwości wyboru tras alternatywnych (będę wdzięczny jakby ktoś mógłby się wypowiedzieć odnośnie tego).

Ostatnie to Larki, widzę, że wiele osób jest z nich zadowolonych, mimo że podobno się psują. Może ktoś mógłby polecić produkt z tej gamy, bo sam nie mogę niczego dobrać.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
    Pozdrawiam

• #2 04 Gru 2011 16:03
    leon99
    Poziom 19  

Lark jest "z fabryki" odblokowany. możesz zainstalować dowolny program np. AM
    i wcale się nie psują

• #3 04 Gru 2011 16:37
    m4xon
    Poziom 15  

leon99 napisał:
    Lark jest "z fabryki" odblokowany. możesz zainstalować dowolny program np. AM
    i wcale się nie psują

a jeżeli brać Larka to czy model 50.6 jest warty uwagi w stosunku do konkurencji?

• #4 04 Gru 2011 17:43
    leon99
    Poziom 19  

Kolega ma ten właśnie model a ja mam 35.5c i obaj jesteśmy bardzo zadowoleni (ja zapłaciłem 100 zł z mojego larka w promocji)

jedyna wada to przyssawka - potrafi odpaść od szyby - problem rozwiązuje lekkie zwilżenie przyssawki

• #5 04 Gru 2011 17:50
    Trabi
    Poziom 36  

m4xon napisał:
    TomTom, a w szczególności modele XL i XXL, w których spodobała mi się mapa (korzystałem z AutoMapy i miałem czasami ze zrozumieniem tego oprogramowania). Na minus, że tylko jedną aktualizację gwarantuje producent, a także że nie ma wejścia na kartę SD.

Kolejnym minusem jest przywiązanie na stałe do aplikacji Tomtom. Innej nie uruchomisz. Czyli "do śmierci z Tomtomem" :-D

• #6 04 Gru 2011 18:51
    m4xon
    Poziom 15  

Dzięki wielkie za te informacje, a mógłby ktoś porównać
    MIO Spirit 670 a Lark FreeBird 50.6? Oprócz ceny oczywiście :)

• #7 06 Gru 2011 16:59
    Pontikos
    Poziom 38  

Glownym czynnikiem jest awaryjnosc.
    Lark to calkowicie dolna polka kliencka - nigdy nie wiesz kiedy odmowi wspolpracy.. Serwis jest niekompetentny, nie dotrzymuje terminow napraw. Wiekszosc "napraw" polega na wymianie urzadzenia na nowe.. - to swiadczy o nienaprawialnosci..

A Mio jest firma uznana, choc drozsza, tu wiesz za co placisz - za pewnosc i spokoj w trasie.

A odblokowanie jest banalne i opisane dawno na Elektrodzie - wkladasz karte z Automapa i rusza Automapa :) I nie tracisz gwarancji!

Poza tym, jesli mierza Cie "piraty", to na wyjazd np. do Chorwacji mapy nie musisz wcale kupowac za kilkaset zlotych!! Mozesz ja WYNAJAC za pare euro na tydzien, calkowicie legalnie! :) Tylko Mio daje taka opcje!

• #8 06 Gru 2011 23:29
    akokosz
    Poziom 2  

Polecam Larka. Mam dwie sztuki. Modele 2 letnie. Zero problemu. Jedyna obawa o to czy pójdzie na nowszych Automapa. Coś słyszałem że producent Automapy miał zaprzestać wpierania larków.

• #10 07 Gru 2011 07:49
    m4xon
    Poziom 15  

Pontikos a jakiej nawigacji używasz?

• #11 07 Gru 2011 08:21
    Piasek80
    Poziom 28  

U mnie po 2 latach Lark praktycnzie stał się urządzeniem niemobilnym. Odpięcie od kabla zasilania powoduje że zdycha po niespełna minucie.
    Fabryczny zasilacz jest bardzo kiepsko wykonany. 3x urwał się kabel od wtyczki miniUSB a polutowanie tego ręcznie jest problematyczne bez specjalnego cienkiego grota lutownicy (a i tak wszystko dookoła się pali).
    Ostatecznie zdecydowałem się na nowy zasilacz i tu problem bo dedykowany do w/w urządzenia kosztował ponad 60zł (połowę wartości nowego urządzenia) a uniwersalny 15zł ale... Uniwersalny ma zbyt mały amperaż prądu i urządzenie notorycznie pika że zdycha i co jakiś czas się wyłącza.
    Lark jest dobry - za te pieniądze... Nie wiem jak z obsługą najnowszych AM bo ja "jadę" na starej jeszcze ale nie spodziewaj się że będzie Ci służył lata...
    Za niedługo pewnie będę musiał kupić kolejne urządzenie (poczekam aż to padnie dokumentnie) ale na pewno nie będzie to kolejny Lark.

• #12 07 Gru 2011 08:56
    m4xon
    Poziom 15  

no właśnie chciałbym żeby ta nawigacja posłużyła mi jakiś czas, a w gruncie rzeczy dla mojego taty. Nie będzie ona używana codziennie, a raczej może raz w miesiącu. Ważne żeby była czytelna. Jako że nie będzie ona jakoś wyjątkowo mocno użytkowana zastanawiam się nad tym Larkiem (lub tym w wersji 50.6) bądź tym MIO. Trochę droższy, ale właśnie, czy ten Lark mi nie wystarczy?

P.S. Tą Automapę tak często trzeba aktualizować że jest to taki problem z Larkami?

• #13 07 Gru 2011 09:32
    Piasek80
    Poziom 28  

Fabrycznie dołączona mapa jest g... warta, na dodatek w mocno okrojonej wersji. Jej upgreade do pełnej wersji jest płatny. I tak będziesz musiał instalować AM żeby sprawnie się poruszać. Wszystkie pozostałe funkcje - kpl nieprzydatne, a bardzo często zupełnie niefunkcjonalne bez instalacji niezbędnego zestawu kodeków.
    Coś jak obecne telefony komórkowe: mają wszystko tylko najtrudniej realizują funkcję podstawową czyli rozmowy.

• #14 07 Gru 2011 10:25
    Marbis22
    Poziom 17  

Ja jeszcze zastanowiłbym się nad : Modecom Freeway MX2 , co do larka to sąsiad ma 50.1 i po tygodniu zawiózł do naprawy bo z wyświetlaczem coś się stało, a po następnych dwóch dostał drugi (nowy) zamiast tego co oddal.

• #15 07 Gru 2011 14:06
    m4xon
    Poziom 15  

Marbis22 napisał:
    Ja jeszcze zastanowiłbym się nad : Modecom Freeway MX2 , co do larka to sąsiad ma 50.1 i po tygodniu zawiózł do naprawy bo z wyświetlaczem coś się stało, a po następnych dwóch dostał drugi (nowy) zamiast tego co oddal.

Właśnie, żeby nie multum takich opinii na różnych forach i serwisach, które znacząco przeważają nad tymi zadowolonymi to już dawno zdecydowałbym się na Larka, a tak jest zagwostka. Fakt jest taki, że skoro Lark wymienia produkty na nowe to znaczy że nie chce im się naprawiać a mają to w kosztach, a nie nie jest pozytywne

• #16 08 Gru 2011 07:46
    Trabi
    Poziom 36  

Ja niedawno kupiłem Longhorn'a. Spisuje się rewelacyjnie i co ciekawe, jest znacznie szybszy w odświeżaniu ekranu niż inne.
    A co do AM - nawet na starym Larku z ekranikiem 3,5" nowa AM działa jak burza, więc nie wiem w czym macie problem z tymi sprzętami. A że awaryjne? Ile kasy dasz, taki sprzęt masz ;) , ale ładowanie wielu stów w sprzęt chyba mija się z celem. Chyba, że ktoś zawodowo jeździ.

• #17 08 Gru 2011 07:51
    m4xon
    Poziom 15  

Różnica między Lark 50.6 a MIO 670 wynosi 60zł, więc różnica jest mała, chyba że jak już Larka to zastanowić się nad 50.3 ale to chyba stary model

• #18 11 Gru 2011 11:11
    m4xon
    Poziom 15  

Do zamknięcia. Dziękuje za pomoc wszystkim.
    Może warto pochwalić się co kolega wybrał i czym się kierował podczas dokonania wyboru? jever 23

• #19 28 Gru 2011 16:13
    Palin1
    Poziom 1  

Witam serdecznie,

jestem po raz pierwszy na forum. Nie będę oryginalny :D i również poproszę o pomoc i opinię
    Mam zamiar kupić po raz pierwszy nawigację, wybór zakładam pomiędzy:

NavRoad nr560BF AM EU
    NavRoad Reco AM EU
    NavRoad AURO AM EU
    BLOW 70iBT AM EU

niektóre oferowane są z wersją AM EU 6.9b
    A może inne sugestie z tej półki ale coś tańszego ?
    Większość tras pokonuję po kraju , ale zdażają się również wyjazdy poza granice.
    Proszę o pomoc w wyborze

• #20 28 Gru 2011 22:26
    Rexxus
    Poziom 11  

Witam,

Mam krótkie pytanie do kolegi Pontikosa, chyba ,że reszta z Was ma odpowiedź w tym temacie, gdyż mocno przymierzam się do zakupu Mio Spirit 670 i chcę zainstalować na nim AutoMapę, czy tracę w ten sposób gwarancję, gdyż aby to zrobić muszę je odblokować.

Dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME