Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Chcę kupić tani i w miarę dobry migomat

barti111r 04 Dec 2011 13:41 26322 12
 • #1
  barti111r
  Level 1  
  Witam wszystkich użytkowników elektrody. Jestem uczniem drugiej klasy technikum mechanicznego i szukam migomatu za około 1000 zł który nadawał by się do spawania blach oraz do rur takich jak np. w ramie motocykla. Oczekuję na poradę co kupić.
 • #3
  clipper7
  Level 14  
  Jeżeli ma być nowa, to rozważ spawarkę DEDRA DESMi180, co prawda trzeba dać ok. 1300 zł (w sieci) i jest chińska, ale opinie nt Dedry są coraz pochlebniejsze, jest serwis itp. Od paru lat mam MMA Dedry i jestem zadowolony (używam jej typowo amatorsko). Jest też sporo opinii o tej firmie na tym forum, poczytaj.
  Możesz też próbować kupić używaną, ale musisz trochę popolować i dokładnie sprawdzić przy zakupie. Jak dobrze trafisz, to kupisz solidny sprzęt i będziesz b. zadowolony.
 • #4
  herbaman
  Level 13  
  Do czego chcesz używać tej spawarki konkretnie przyjacielu?. Czy na pewno to ma być MIG/MAG? Może lepiej TIG/MMA? Szkoda pieniędzy jeżeli masz tą spawarkę "dla zabawy" trzymać w pokoju.
 • #6
  herbaman
  Level 13  
  Jedyne firmy jakie polecam to. Lorch. Lincoln Electric/Bester. Kempi.
  Za tą kwotę spawarka będzie mała. Malutkie spawarki nie nadają się do długiego, ciągłego spawania dużym amperażem. Po prostu się gotują. Dla Twoich zastosowań w zupełności wystarczy mała spawarka bez chłodzenia pistoletu. Do zastosowań profesjonalnych nic nowego za 1000 złotych się nie znajdzie. Jedyne co mógłbym poradzić to kupno używanej spawarki jednej z marek, którą poleciłem. Każdy model jest dobry. Niestety szczerze wątpie, że znajdzie się jakąś za 1000 złotych. Pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniach!.
 • #7
  darek4168
  Level 21  
  clipper7 wrote:
  Jeżeli ma być nowa, to rozważ spawarkę DEDRA DESMi180

  To że ma 180A, to nie znaczy że można dłuższy czas spawać takim prądem, na każdej spawarce jest z tyłu tabliczka, której żaden sprzedawca nie ujawnia, a na niej wyraźnie pisze np. 70A 100%, co oznacza że spawając takim prądem cały czas migomat się nie wyłączy, spawając np. 160A spawarka po kilkunastu minutach się wyłączy, zadziała termik.
 • #8
  clipper7
  Level 14  
  darek4168 wrote:
  To że ma 180A, to nie znaczy że można dłuższy czas spawać takim prądem,

  Nic takiego nie sugerowałem, nie podawałem danych technicznych. Cykl pracy i pozostałe dane trzeba sprawdzić samemu.
 • #10
  herbaman
  Level 13  
  Oczywiście, że spawa. Od tego są spawarki. Prąd ciągłego spawania wynosi 60A. To dosyć mało. Ale dla Twoich potrzeb wystarczy. Możesz iść na kawę lub zapalić papierosa, żeby spawareczka się schłodziła. Pamiętaj o tym, że spawarka sama nie spawa. Potrzebujesz do tego kupić butle z dwutlenkiem węgla(najtaniej) i reduktor. Bądź butlę z mieszanką Argon|(80%) i Dwutlenek węgla (20%) i reduktor. To będzie dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych. Istnieją druty samoosłonowe, ale osobiście nimi nie spawałem. W komplecie z tym Shermanem w jednym ze sklepów dają maskę, przewód masy, przewód spawalniczy z pistoletem i jakąś maskę spawalniczą. Za kwotę 990 złotych nowa spawarka. Twoja decyzja. Ja osobiście bym tego nie kupił, chyba, że raz do roku pospawałbym urwaną furtkę...;)
 • #12
  lponiewi
  Level 10  
  po pierwsze trzy razy przemyśl do czego chcesz używać spawarki.
  jeżeli chcesz na niej kiedyś zarabiać wybierz sprzęt typu pro.
  jeżeli chcesz poćwiczyć udaj się do marketu.
  zastanów się nad metodą spawania.
  tanie "migomaty" nie spawają tylko sklejają.
  może lepiej byłoby kupić inwerterową spawarkę mma (elektroda).
  niewielkim kosztem pospawasz prawie wszystko i prawie wszędzie, a do tego jeśli jesteś zawzięty wyćwiczysz rękę tak, że kiedyś będziesz spawacz przez duże S.
  W tym celu wystarczy Dedra z castoramy, aczkolwiek ja kupiłem na ebay.co.uk uszkodzonego oerlikona i naprawdę mam z niego pożytek, a spawam zawodowo.
 • #13
  jaro12316
  Level 10  
  witam
  co powiecie na temat spawarki mig-mag einhell 140 turbo
  znajomy chce sprzedać za 500zł
  rozważam zakup spawarki od dawna i nie wiem co kupić
  spawarka przeznaczona do prac przy samochodach i do czasu do czasu coś w domu pospawać bramę jakieś profile