Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chcę kupić tani i w miarę dobry migomat

04 Gru 2011 13:41 20721 12
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich użytkowników elektrody. Jestem uczniem drugiej klasy technikum mechanicznego i szukam migomatu za około 1000 zł który nadawał by się do spawania blach oraz do rur takich jak np. w ramie motocykla. Oczekuję na poradę co kupić.
  • TermopastyTermopasty
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 14  
    Jeżeli ma być nowa, to rozważ spawarkę DEDRA DESMi180, co prawda trzeba dać ok. 1300 zł (w sieci) i jest chińska, ale opinie nt Dedry są coraz pochlebniejsze, jest serwis itp. Od paru lat mam MMA Dedry i jestem zadowolony (używam jej typowo amatorsko). Jest też sporo opinii o tej firmie na tym forum, poczytaj.
    Możesz też próbować kupić używaną, ale musisz trochę popolować i dokładnie sprawdzić przy zakupie. Jak dobrze trafisz, to kupisz solidny sprzęt i będziesz b. zadowolony.
  • Poziom 13  
    Do czego chcesz używać tej spawarki konkretnie przyjacielu?. Czy na pewno to ma być MIG/MAG? Może lepiej TIG/MMA? Szkoda pieniędzy jeżeli masz tą spawarkę "dla zabawy" trzymać w pokoju.
  • Poziom 13  
    Jedyne firmy jakie polecam to. Lorch. Lincoln Electric/Bester. Kempi.
    Za tą kwotę spawarka będzie mała. Malutkie spawarki nie nadają się do długiego, ciągłego spawania dużym amperażem. Po prostu się gotują. Dla Twoich zastosowań w zupełności wystarczy mała spawarka bez chłodzenia pistoletu. Do zastosowań profesjonalnych nic nowego za 1000 złotych się nie znajdzie. Jedyne co mógłbym poradzić to kupno używanej spawarki jednej z marek, którą poleciłem. Każdy model jest dobry. Niestety szczerze wątpie, że znajdzie się jakąś za 1000 złotych. Pozdrawiam i życzę szczęścia w poszukiwaniach!.
  • Poziom 21  
    clipper7 napisał:
    Jeżeli ma być nowa, to rozważ spawarkę DEDRA DESMi180

To że ma 180A, to nie znaczy że można dłuższy czas spawać takim prądem, na każdej spawarce jest z tyłu tabliczka, której żaden sprzedawca nie ujawnia, a na niej wyraźnie pisze np. 70A 100%, co oznacza że spawając takim prądem cały czas migomat się nie wyłączy, spawając np. 160A spawarka po kilkunastu minutach się wyłączy, zadziała termik.
  • Poziom 14  
    darek4168 napisał:
    To że ma 180A, to nie znaczy że można dłuższy czas spawać takim prądem,

Nic takiego nie sugerowałem, nie podawałem danych technicznych. Cykl pracy i pozostałe dane trzeba sprawdzić samemu.
  • Poziom 13  
    Oczywiście, że spawa. Od tego są spawarki. Prąd ciągłego spawania wynosi 60A. To dosyć mało. Ale dla Twoich potrzeb wystarczy. Możesz iść na kawę lub zapalić papierosa, żeby spawareczka się schłodziła. Pamiętaj o tym, że spawarka sama nie spawa. Potrzebujesz do tego kupić butle z dwutlenkiem węgla(najtaniej) i reduktor. Bądź butlę z mieszanką Argon|(80%) i Dwutlenek węgla (20%) i reduktor. To będzie dodatkowy wydatek rzędu 200-300 złotych. Istnieją druty samoosłonowe, ale osobiście nimi nie spawałem. W komplecie z tym Shermanem w jednym ze sklepów dają maskę, przewód masy, przewód spawalniczy z pistoletem i jakąś maskę spawalniczą. Za kwotę 990 złotych nowa spawarka. Twoja decyzja. Ja osobiście bym tego nie kupił, chyba, że raz do roku pospawałbym urwaną furtkę...;)
  • Poziom 9  
    po pierwsze trzy razy przemyśl do czego chcesz używać spawarki.
    jeżeli chcesz na niej kiedyś zarabiać wybierz sprzęt typu pro.
    jeżeli chcesz poćwiczyć udaj się do marketu.
    zastanów się nad metodą spawania.
    tanie "migomaty" nie spawają tylko sklejają.
    może lepiej byłoby kupić inwerterową spawarkę mma (elektroda).
    niewielkim kosztem pospawasz prawie wszystko i prawie wszędzie, a do tego jeśli jesteś zawzięty wyćwiczysz rękę tak, że kiedyś będziesz spawacz przez duże S.
    W tym celu wystarczy Dedra z castoramy, aczkolwiek ja kupiłem na ebay.co.uk uszkodzonego oerlikona i naprawdę mam z niego pożytek, a spawam zawodowo.
  • Poziom 9  
    witam
    co powiecie na temat spawarki mig-mag einhell 140 turbo
    znajomy chce sprzedać za 500zł
    rozważam zakup spawarki od dawna i nie wiem co kupić
    spawarka przeznaczona do prac przy samochodach i do czasu do czasu coś w domu pospawać bramę jakieś profile