Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
RenexRenex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mocy regulator napięcia do skutera

04 Gru 2011 14:44 4081 3
  • Poziom 13  
    Witam.
    Jest zima więc postanowiłem przerobić instalację przy swoim skuterze, ponieważ miałem problemy ze światłami. Najpierw postanowiłem że całe oświetlenie będzie zasilane z akumulatora ( tak jak jest to zrobione np. w Piaggio Skipper 125ccm 2t, podpatrzone u kolegi ), z tym że pojawił się problem z bardzo wydajnym ładowaniem. Stator (alternator) przy moim skuterku został przewinięty już odpowiednim drutem (dość grubym). Nawinąłem jedno uzwojenie nie łącząc go do masy pojazdu, chcąc wykorzystać do tego prostownik dwu połówkowy. Na wyjściu na wolnych obrotach uzyskałem ok 17V zaś na wysokich ok 50V.
    I teraz pytanie do Was.
    Czy ktoś z Was ma może schemat jakiegoś regulatora wysoko prądowego oczywiście na napięcie akumulatora 12V (14.4V), tak aby doładowywał akumulator :?:
    Proszę o szybką odpowiedź.
    PS praca z lutownicą oraz z innymi przyrządami nie jest mi straszna więc schemat nie musi być prosty. :D
  • RenexRenex
  • RenexRenex
  • Poziom 13  
    Witam.
    Ponawiam moje pytanie na temat tego regulatora (stabilizatora).
    Pomoże ktoś :?:

Aha jeszcze jedno. Zrobiłem to na scalonych stabilizatorach lecz padają jeden po drugim zasiliłem to napięciem 28V po wyprostowaniu i filtracji. A przy tym się to mocno grzeje. :|

Dobra widzę że nic z tego.
    Dzięki.
    Zamykam.