Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Blaupunkt ACR 4250 - Code ERR - jak wprowadzić kod

04 Gru 2011 14:45 2657 4
  • Poziom 8  
    Witam!
    Poszukuję rozwiązania następującego problemu. Swego czasu wysiadł mi kod w radiu Blaupunkta ACR 4250 dzięki uprzejmości forumowiczów udało się go wygenerować, problem polega na tym że przez cały czas na wyświetlaczu radia pali się napis CODE ERR. W związku z tym mam dwa pytania:

1) W jaki sposób można ten problem rozwiązać bez konieczności wymiany EEPROM-u.
    2) Jeśli zachodzi jednak konieczność wymiany EEPROM-u to mam pytanie czy wystarczy wylutowanie kości 24c01 znajdującej się na spodzie płyty głównej radia i wlutowanie nowej zaprogramowanej np. 24c02? Wiem że różnią się one jedynie ilością pamięci więc powinny pasować.

Wiem że to może off top ale czy ktoś może orientuje się też co może być powodem ze wyświetlacz w tym radyjku świeci bardzo słabo.
    Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź.
  • Poziom 24  
    ee promy muszą być takie same nie warto wymieniać na z większa pamięcią chodzi o adresowanie bitów problem może nie tkwić w e promie a w jego komunikacji ze światem a najlepsza metoda to drugi ee prom z dumpem z originale i wyłączonym kodem
  • Poziom 8  
    Dzięki kdvc, a orientujesz się jaki może być czas oczekiwania na włączonym radiu zanim napis CODE ERR zmieni się na CODE?

Chciałbym też wiedzieć czy poniższa instrukcja wpisywania kodu jest ok.
    1) wyłączyć radio
    2) wcisnąć razem przyciski 1 i 4 a następnie włączyć radio
    3) na wyświetlaczu powinno pokazać się 0000
    4) cyframi 1-4 wybrać kolejne cyfry kodu (np. 2x1 żeby na pierwszym miejscu mieć 2)
    5) zatwierdzić przyciskiem >

Mam też dziwny objaw jeśli przy CODE ERR wybiorę klawisz > to na wyświetlaczu pokazują mi się oooo (tak jak by połowa 8) na wyświetlaczu).
  • Poziom 24  
    instrukcja raczej dobra pamiętaj by 1 i 4 trzymać razem podczas włączania radia z tymi polówkami jest rożnie osobiście nie miałem okazji mieć na warsztacie tego odbiornika wiec może to oznaczać jakaś awaryjkę a może być całkiem ok to słabe podświetlanie o którym pisałeś to może być albo walnięta dioda podświetlająca wel żarówka bać ich odprowadzenie do masy czasem tez może istnieć pomarańczowy kabelek ill bać illumination do sterowania silą podświetlenia
  • Poziom 8  
    Radio jest podłączone i włączone już od ponad godziny, w instrukcji wyczytałem że po godzinie powinno się zrestartować i na wyświetlaczu pojawić się napis CODE i po wciśnięciu razem klawiszy 1-4 powinienem mieć możliwość wpisania kodu- nic jednak takiego się nie dzieje. Ktoś zna przyczynę?