Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Siena 1.4 97r elektryka siadla, tylko rozrusznik pracuje

Jarrek7 04 Dec 2011 14:47 2431 8
    Jarrek7
    Level 12  
    Witam.
    Mam problem z elektryką w mojej Sienie.
    W skrócie powiem w czym jest problem. W trakcie jazdy nagle zgasły wszystkie światła, nie działają światła mijania, pozycyjne, migacze, św. awaryjne i klakson.
    Poza tym kontrolka paliwa pokazuje, że jest full paliwa a nie jest.
    Wskaźnik temperatury silnika pokazuje, że jest wysoka temp ponad maximum.
    Nie idzie także go odpalić.
    Cala elektryka zwariowała.
    Np. jak ustawię światła mijania to działa mi zapalniczka... ale jak otworzę już drzwi to nie. Poza tym nawet jak nie ma kluczyka w stacyjce kontrolki są lekko podświetlone, nie wyłączają się całkiem.
    Jak miał ktoś taki problem proszę o podpowiedź. Ja nie mam pojęcia co się stało.
    Dodam, że bezpieczniki wyglądają OK, nie są przepalone.
    fructon
    Level 33  
    może masa nadwozia szwankuje ?
    kdvc
    Level 24  
    masa
    stacyjka
    przekaźnik główny
    zwarcie miedzy diodami ujemnymi alternatora
    sprawdź te podzespoły i odpisz
    Jarrek7
    Level 12  
    nie znam sie zabardzo ... gdzie jest lokalozacja masy glownej w Sienie.
    Nie moge tez zlokalizowac rpzekaznika glownego
    Stacyjke sprawdzalem wszystko jest ok

Dodano po 6 [minuty]:

przeszukalem rozne tematy na forum i tak teraz mysle... czy to moze byc winna ECU - komputerka ktory tym wszstkim steruje ? czy
    masa
    stacyjka
    przekaźnik główny
    zwarcie miedzy diodami ujemnymi alternatora
    maja cos wspolnego z tym ze gniazdo zapalniczki działa tylko przy zamknietych dzwiach ? jak otworze dzwi gniazdo zapalniczki nie działa.
    kdvc
    Level 24  
    tak ponieważ pętla masy zamyka się w druga stronę i leci przez wszystkie możliwe zwarte włączniki po szynie plusa czyli np krańcówkę w drzwiach tak długo aż znajdzie odejście do masy masa przeważnie łączy nadwozie z silnikiem splątka miedziana bez izolacji poszukaj i sprawdź .. a stacyjka nie ma zwory ???
    Jarrek7
    Level 12  
    a gdzie znajde w sienie glowna mase co jest przymocowana do karoseri? mam tylko mase co idzie do rozrusznika
    tzok
    Moderator of Cars
    Jeśli jest tak jak w Puncie to przewód masowy jest pod akumulatorem przykręcony do karoserii i idzie dalej do silnika/skrzyni biegów (nie kojarzę gdzie dokładnie jest przykręcony).

Do rozrusznika i dalej do alternatora to idzie przewód plusowy.
    fiacik1
    Level 17  
    Z doświadczenia wiem że to autko ma kilka połączeń z karoserią .Główna masa jest przymocowana do blachy w okolicy akumulatora.Wygląda to tak....z akumulatora kabel czarny do blachy a z tamtąd taśmą miedzianą elastyczną jest połączona ze skrzynią biegów.Autko posiada również dwa połączenia z blachą w każdym słupku przednim pod plastikiem w środku-są to masy tablicy rozdzielczej liczników i częściowo ECU-brak połączenia w tych miejscach skutkuje tym że wariują liczniki i między innymi centralka immo.Przekaźnik główny -jak go nazywasz-znajduje się także w okolicy akumulatora.Jest zabudowany plastikową osłoną i przymocowaną do karoserii w okolicy nadkola.
    tomek9005
    Level 13  
    Centralka się rozkodowała. Kody i do kodowania.
    Albo kupić nową z imo wsadzić i Wio

Jak to nie masa, Sprawdź tez czujnik obrotów wału.