Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Exus V5 SMART - ciche rozbrajanie

d3mox 04 Dec 2011 14:52 1889 8
    d3mox
    Level 10  
    Witam, w alarmie udało mi się włączyć ogólnie ciche uzbrajanie/rozbrajanie przekręcając klucz w stacyjce 12 razy i wcisniecie przycisku trzeciego, samochód potwierdził mi jednym piknięciem. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że włączyło się ciche uzbrajanie, a rozbrajanie zostało głośne. Niby jest w instrukcji jak to przestawić, ale nie mogę się połapać, jest to w taki sposób napisane, że to nerwicy można dostać.

Czy ktoś się już bawił tym alarmem? (zapewne tak)

Pozdrawiam
    d3mox
    Level 10  
    To nie jest to, ja mam do tego instrukcje ale nie mogę jej zrozumieć, jest napisana jak dla jakiegoś półgłówka. Dzięki za link ogólnie.

Może ktoś z was zrozumie jak to zrobić, oto opis z instrukcji:

5. Ciche rozbrajanie i otwieranie centralnego zamka.

Aby zmienić sposób rozbrajania na tryb cichy należy zwrócić się o to do instalatora (funkcja programowania). Gdy funkcja jest aktywna: wciśnij przycisk 2, kierunkowskazy migną 2 razy. Centralny zamek otworzy się automatycznie. Sygnalizacyjna dioda LED zgaśnie (jeżeli wyłączona jest funkcja automatycznego uzbrajania systemu), a blokada odblokuje zapłon.

Ja tego zupełnie nie rozumiem, jak gdzie w co wejść. Idiotyczna strasznie ta instrukcja.
    d3mox
    Level 10  
    No świetnie, a jak właczyć ciche ROZBRAJANIE? :)

Potrzebuje, żeby mi ktoś normalnie po ludzku wytłumaczył to co napisałem powyżej, bo nie wiem w co wejść, przecież żeby wejść w ten tryb konfiguracji musze mieć rozbrojony alarm więc mi się kierunkowskazy nie zaświecą...

Co to znaczy żeby się zwrócić do instalatora? Jak ma się zamek otworzyć kiedy jest otwarty?
    CameR

Moderator of Vehicle Security
    d3mox wrote:
    Co to znaczy żeby się zwrócić do instalatora?

To znaczy jechać do fachowca, który bierze pieniądze za swoją wiedzę i doświadczenie i zrobi to, czego Ty nie potrafisz.
    d3mox
    Level 10  
    No nie wydaje mi się, jeżeli jest opisane w instrukcji to można to samemu zrobić, a nie jeździć po fachowcach. Tyle, że ja tego punktu nie rozumiem :)
    d3mox
    Level 10  
    Extreme overclocking :)

Ogólnie punkt rozumiem, ale jeżeli wejde w ten tryb konfiguracji to wtedy musi być rozbrojony, a jeżeli wcisne przycisk drugi czyli rozbrojenie to wtedy zamki mi się nie otworzą bo są już otwarte, o to mi chodzi :)