Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MAXDATA ECO 4000I - jak rozebrać? Urwany zawias

shelby89 04 Gru 2011 15:51 3309 10
  • #1 04 Gru 2011 15:51
    shelby89
    Poziom 9  

Witam!

Mam laptopa MAXDATA ECO 4500I jak z linku: http://itbiznes.pl/art14282.html
    Urwał mi się w nim prawy zawias i tu mam problem - nie mogę się do niego dostać.
    Odkręciłem wszystkie widoczne dla mnie śrubki, także wszystkie klapki, nawet zdjąłem klawiaturę i odkręciłem matryce (tzn całą górę).
    Jednak czarny dolny plastik dalej się trzyma - nie chce odejść w rejonie touchpada przy krawędzi i przy napędzie (nie mogę go wyjąć ponieważ nie mogę odkręcić tej śrubki z jego tyłu). Także przy wyjściu DVI nie odchodzi, czyli dokładnie tam gdzie muszę się dostać do zawiasu. Czy ktoś wie gdzie co trzeba zrobić żeby ten plastik odszedł?

Ew- może jest inny sposób na dostanie się do zawiasu (w dolnej części laptopa oczywiście, tu jest uszkodzony, nie przy matrycy)?

Szukałem service manuala ale nie mogę znaleźć do tego modelu a jak znalazłem stronę na której powinien być to nie mogę ściągnąć (http://www.computerusermanual.com/user-manuals/MAXDATA-Eco4500I-User-Manual.html)

Pozdrawiam!

0 10
  • #2 04 Gru 2011 16:10
    coyot
    Poziom 17  

Możesz zrobić zdjęcie ?

0
  • #3 04 Gru 2011 17:25
    shelby89
    Poziom 9  

https://obrazki.elektroda.pl/9334097700_1323015584.png

https://obrazki.elektroda.pl/6836498100_1323015585.png

Na 1. zdjeciu uszkodzony zawias.

Na 2. zdjeciu zaznaczylem miejsca w ktorych dolna obudowa nie chce odejsc, w kazdym innym odchodzi bez problemu. Odkręciłem wszystkie śrubki które widziałem, więcej siły może jeśli to tylko zatrzaski zostały? Boję się coś urwać

Wiem, że zdjęcia równie dobrze mogły by być zrobione pralką, ale przepraszam, lepszych nie mam w tej chwili czym zrobić...

Proszę poprawić post i wkleić zdjęcia wg tej instrukcji: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic595877.html [DriverMSG]

0
  • #4 04 Gru 2011 19:16
    coyot
    Poziom 17  

Nie pamiętam na 100% tego modelu, ale wygląda na to że zostały zatrzaski. Na początek proponuję użycie takiego narzędzia.

MAXDATA ECO 4000I - jak rozebrać? Urwany zawias

Tutaj znalazłem na szybko, inne marki tego laptopa (kadłub ten sam albo zbliżony), może znajdziesz więcej info na ten temat. Szukaj po prostu opisu od innego modelu.

0
  • #5 04 Gru 2011 20:18
    shelby89
    Poziom 9  

Ok, spróbuje mocniej trochę to wszystko robić, mam nadzieję, że nic nie strzeli. Zawsze są jeszcze śrubki. Przy touchpadzie napewno nic nie ma? Nie chciał bym nic poprostu uszkodzić (touchpad, napęd), zatrzaski przeżyje ale gorzej jak to będzie właśnie coś w w/w stylu.

0
  • #7 05 Gru 2011 18:46
    shelby89
    Poziom 9  

Zdemontowałem, teraz już tylko trzyma w rejonie gniazda Rj'tki (tzn wtyczki do sieci) i kensington lock.Widze że całe złącze jest zamocowane śrubką do płyty głównej a od budowy nie chce się rozdzielić... I znowu boje się żeby nie urwać. Tak to już prawie cała odeszła

0
  • #8 03 Sty 2012 00:33
    viciolot
    Poziom 1  

wlasnie przerabiam identyczny problem w tym lapotpie, by dobrac sie do zawiasu trzeba zdjac ramke matrycy(wokol ekranu) uzywajac plastiku jak wyzej lub karty kredytowej, wczesniej odkrec srubki ukryte pod gumowymi zaslepkami, nastepnie trzeba odkrecic uchwyt matrycy od obudowy a potem matryce od uchwytu - wymiana uchwytu powinna zalatwic problem tylko skad wziac taki uchwyt, na allegro na razie nie znajduje , popytam w sklepach jutro.

0
  • #9 28 Sty 2012 09:05
    szubieraj1
    Poziom 1  

Posiadam model Maxdata Eco 4000I . Widać to ich przypadłość te nieszczęsne zawiasy. Przerabiałem ten problem ponad rok temu. A bu dostać się do zawiasu nie należy dotykać się do obudowy matrycy. Największym problemem po rozebraniu obudowy i dostaniu się do urwanego zawiasu to jest to że jest to zgrzew. Naprawa mało prawdopodobna wg. mnie . Ja poradziłem sobie gwintując i wkręcając śrubę M2. Uprzedzam ,że wymaga to dużej precyzji i cierpliwości.W sumie nie jest to proste , ale do wykonania.

0
  • #10 17 Lut 2012 17:52
    janusz3212
    Poziom 2  

Jak wyżej w temacie miałem problem z zawiasemi w laptopie acer extensa. Mianowicie niebyły to zbyt duże luzy, raczej zbyt ciężko otwierająca się matryca, klapa laptopa co skutkowało urwaniem uchwytu matrycy(część zawiasu) w miejscu zgrzewu u dołu przy zawiasie, ponieważ jak zauważyłem nie jest to jednolity element.Następstwem tego było na szczęście niewielkie uszkodzenie plastikowej obudowy matrycy.Udało się naprawić za pomocą lutowania ale trzeba to zrobić solidnie lub w takim przypadku iść do firmy która dysponuje zgrzewarką

0
  • #11 17 Lut 2012 19:15
    shelby89
    Poziom 9  

Chyba przetestuje ten sposób ze śrubą skoro w środku i tak jest zgrzew, dziękuje za odpowiedzi!

0